Алсокам: інструкція з використання
Алсокам – це нестероїдний протизапальний лікарський препарат (НПЗП), який відпускають за рецептом. Його використовують, щоб лікувати гострий напад ревматоїдного артриту та анкілозивний спондиліт. Зазвичай препарат Алсокам призначають при неефективності перорального або іншого способу застосування препарату.
Ви можете придбати протизапальні препарати в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» за прийнятними цінами. Алсокам купити буде просто з попереднім бронюванням. Функція доступна в Києві та інших містах. Ви бронюєте потрібні товари за вартістю, що вказана на сайті, й забираєте їх протягом 48 годин.
Форми випуску
Засіб випускається як розчин для внутрішньом’язової ін’єкції. Діюча речовина препарату є мелоксикам. 1,5 мл (1 ампула) препарату містить 15 мг мелоксикаму, 5 ампул в упаковці. На Алсокам ціна залишається доступною.
Показання до застосування препарату Алсокам
До препарату Алсокам інструкція містить такі покази до застосування: короткотривале симптоматичне лікування анкілозивного спондиліту та гострого нападу ревматоїдного артриту.
Режим дозування
Препарат призначають один раз на добу по 15 мг. Це максимальне дозування. Тривалість лікування може складати 2-3 дні. Точний режим дозування призначає лікар. Він оцінює потребу пацієнта в полегшенні симптомів захворювання. Тому не радимо займатися самолікуванням.
Особливості вживання препарату для різних пацієнтів:
- людям літнього віку на добу можна 7,5 мг препарату (половина від ампули з місткістю 1,5 мл);
- пацієнтам, у яких є підвищений ризик побічних ефектів, достатньо дози 7,5 мг;
- людям із нирковою недостатністю можна 7,5 мг за умови, що стадія термінальна й присутній гемодіаліз.
Не потрібно зменшувати дозу людям із легкою й середньою нирковою недостатністю. При цьому кліренс креатиніну має бути більший за 25 мл/хв. Також не потребують змін у дозуванні люди з легкою й середньою печінковою недостатністю.
Лікарський засіб Алсокам вводять внутрішньом’язово у верхній зовнішній квадрат сідниці. Якщо уколів має бути декілька, сідниці варто чергувати. Коли під час введення препарату пацієнт відчуває сильний біль, ін’єкції треба припинити. Подальше лікування після зняття короткочасної симптоматики варто продовжувати таблетками, що мають схожу дію й властивості.
Протипоказання
Препарат Алсокам не можна використовувати в таких випадках:
- третій триместр вагітності;
- пацієнтам до 18 років;
- гіперчутливість до речовин у складі засобу;
- гіперчутливість до аспірину чи НПЗП;
- кровотеча в шлунку чи кишківнику;
- виразка чи кровотеча в анамнезі;
- тяжка печінкова чи ниркова недостатність;
- порушення згортання крові;
- тяжка серцева недостатність;
- розлади гемостазу.
Не варто використовувати засіб, якщо необхідно лікувати післяопераційний біль при коронарному шунтуванні. В такому випадку існують до препарату Алсокам аналоги, що мають такі ж властивості, але інші протипоказання.
Особливості препарату Алсокам
У перший і другий триместри вагітності використовувати Алсокам не бажано, проте дозволено у випадках крайньої потреби. Дозування для жінок, які планують вагітність чи вже вагітні, мають бути щонайменшими. Відомо, що НПЗП можуть проникати у грудне молоко. Тому застосування не рекомендовано жінкам, які годують грудьми.
Також протипоказано вживати препарат дітям до 18 років, адже не проводили дослідження, як ліки впливають на здатність концентруватися й швидко реагувати. Тож даних про керування авто чи складними механізмами немає. Краще вибрати знеболювальні препарати, що точно будуть безпечними.
Побічні дії
Переважно побічні ефекти стосуються шлунку й кишківника. Можливі такі побічні дії:
- виразкова хвороба;
- перфорація чи кровотеча;
- нудота, блювання, діарея;
- метеоризм, закреп;
- біль у животі;
- загострення коліту.
Також можуть бути гастрит, хвороба Крона. Детальну інформацію стосовно побічних дій препарату містить інструкція виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Не варто поєднувати ліки з іншими НПЗП. Також потрібно бути обережним, коли йдеться про паралельне вживання кортикостероїдів, антикоагулянтів, тромболітичних засобів, СІЗЗС, діуретиків, інгібіторів кальциневрину, деферасироксу тощо.
Передозування
Передозування НПЗП зазвичай проявляється як сонливість, блювання, нудота, епігастральний біль. Може виникати шлунково-кишкова кровотеча. За тяжкої інтоксикації виникають судоми, дисфункція печінки, пригнічення дихання тощо.
Терапія полягає в симптоматичних і підтримувальних заходах. Якщо ви відчули зазначені симптоми, необхідно звернутися до лікаря.
Умови зберігання
Зберігати препарат варто за температури до 25°C. При цьому місце має бути недоступним для дітей.
Зверніть увагу!
Опис препарату Алсокам на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Алсокам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 336,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Раствор |