Амізончик - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Амізончик: інструкція з використання

Амізончик – противірусний засіб прямої дії для системного застосування. Основна діюча речовина препарату енісаміум. Додана до препарату Амізончик сироп інструкція пояснює механізм противірусної дії пригніченням РНК-полімерази вірусу грипу.

Придбати ліки від грипу за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті мережі розміщена вичерпна інформація про Амізончик сироп: ціна, властивості, показання та протипоказання, наявність в аптеках. Крім того, на сайті мережі клієнти можуть ознайомитися з офіційними інструкціями до виписаних препаратів, прочитати на Амізончик відгуки інших покупців та при необхідності переглянути аналоги. У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Заброньовані засоби ви можете придбати в аптеці за обраною адресою у зручний час протягом 48 години після отримання СМС-повідомлення.

Форми випуску

Форма випуску лікарського засобу – сироп, що має наступні фізико-хімічні властивості:

  • прозора рідина з жовто-зеленим відтінком та специфічним запахом;
  • в 1 мл міститься 10 мг енісаміуму йодиду;
  • допоміжні речовини – натрію гідрофосфат додекагідрат, кислота лимонна моногідрат, ароматизатор «Тутті-Фрутті», ароматизатор «Персик», вода очищена, сорбіту розчин.

Сироп відпускається без рецепта.

Показання до застосування препарату Амізончик

Показанням до застосування препарату є лікування грипу та ГРВІ. Амізончик використовують для лікування дітей від 3-х років.

Перед тим, як застосовувати ці чи інші противірусні препарати, змінювати дозування чи схему терапії, слід порадитися з лікарем. Самолікування може бути небезпечним.

Режим дозування

Сироп приймають внутрішньо, після їжі, запиваючи невеликою кількістю води. Рекомендоване дозування:

  • діти віком 3-4 роки – по 5 мл (50 мг) тричі на добу;
  • діти віком 4-5 років – по 6 мл (60 мг) 3 рази на добу;
  • діти віком 5-6 років – по 7 мл (70 мг) 3 рази на добу.

Діти 6-12 років можуть приймати сироп, якщо у них виникають труднощі з ковтанням таблеток. Їм призначають по 12 мл (120 мг) 2-3 рази на добу.

Важливо не перевищувати рекомендоване дозування. Для чіткого вирахування дози сиропу додається дозувальна ложка об’ємом 5 мл та з кроком поділки 1 мл.

Терапія проводиться курсом від 5 до 7 днів залежно від тяжкості хвороби та терапевтичного результату.

Протипоказання

Протипоказанням до призначення сиропу є підвищена чутливість до препаратів з вмістом йодиду, молекулярного йоду або ковалентно зв’язаного йоду, а також до інших складових лікарського засобу.

Особливості препарату Амізончик

Застосування енісаміуму йодиду призводить до збільшення рівня йодиду в плазмі. На пацієнтів з порушенням функції щитовидної залози й пацієнтів з гіпотиреозом вплив енісаміуму йодиду невідомий. Необхідно контролювати функцію щитовидної залози під час терапії енісаміумом йодидом.

Не рекомендується одночасне застосування сиропу та інших йодовмісних препаратів. Після завершення лікування енісаміумом йодидом протягом 7 днів не використовувати засоби, що містять йод у складі.

Лікування за допомогою енісаміуму буде більш ефективним, якщо розпочати його відразу після виникнення симптомів грипу.

Сироп містить сорбіт, тому пацієнтам з непереносимістю деяких цукрів необхідно проконсультуватися з лікарем, перед тим як приймати цей лікарський засіб. Також слід зазначити, що сорбіт у великих дозах має м'яку послаблюючу дію.

Вміст натрію слід врахувати пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану дієту.

Препарат протипоказаний у період вагітності, оскільки клінічних досліджень енісаміуму йодиду за участю вагітних жінок не проводились.

Невідомо, чи потрапляє енісаміум йодид або його метаболіти у грудне молоко. Існує ризик для немовлят при потраплянні енісаміуму йодиду в їх організм, тому в період лактації препарат не призначають.

Побічні дії

Найчастіше фіксувались наступні побічні дії:

  • розлади смаку;
  • фолікуліт;
  • назофарингіт;
  • головний біль;
  • лімфаденопатія;
  • запаморочення;
  • артралгія.

Часто виникають порушення з боку шлунково-кишкового тракту такі як діарея, сухість в роті, диспепсія, нудота, блювання. З загальних розладів спостерігалась втомлюваність. При дослідженнях часто виявлявся підвищений рівень стимулюючого гормону щитовидної залози в крові.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія йодовмісних лікарських засобів та контрастних речовин і препаратів з вмістом ковалентно зв’язаного йоду неприпустима. В момент застосування сиропу не варто проводити обробки ран великої площі з використанням йодовмісних антисептиків. В цих випадках збільшується ризик порушення функції щитоподібної залози.

Передозування

Повідомлень про передозування енісаміумом йодидом не було зафіксовано. Специфічного антидота не існує.

Умови зберігання

Препарат зберігають в оригінальній упаковці при температурі до 25°С, у недоступному для дітей місці. Термін зберігання сиропу після відкриття флакона – 90 діб.

Редакторська група
Оновлено
28.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Амізончик на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Амізончик - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 292,00 ₴
✅ Форма випуску Сироп