Амлодипін-Фармак: інструкція з використання
Амлодипін-Фармак – це антагоніст кальцію, який має властивість блокувати надходження іонів кальцію до міокарда та клітин гладких м’язів. Як і інші ліки від стенокардії, засіб розширює периферичні артеріоли, зменшуючи постнавантаження. Амлодипін також сприяє розширенню коронарних артерій і артеріол, що покращує кровопостачання міокарда у пацієнтів зі стенокардією, включаючи варіантну стенокардію. Препарат знижує частоту нападів стенокардії, покращує толерантність до фізичного навантаження і забезпечує стабільний контроль артеріального тиску протягом 24 годин при одноразовому прийомі.
Форми випуску
Препарат Амлодипін-Фармак випускається виробником у формі таблеток білого кольору, форма яких залежить від вмісту діючої речовини:
- 5 мг – круглі, з двоопуклою поверхнею;
- 10 мг – плоскі, з рискою та фаскою.
Таблетки фасуються у блістери, по 1 чи 2 блістери (10 таблеток на 1 блістері) в картонній упаковці. Препарат Амлодипін-Фармак відпускається за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Амлодипін-Фармак
Засіб показаний до застосування за необхідності лікувати:
- артеріальну гіпертензію;
- хронічну стабільну стенокардію;
- вазоспастичну стенокардію (стенокардію Принцметала).
Показання до приймання препарату визначає лікар на основі клінічного обстеження. Під час застосування ліків необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря чи інформацію, яку містить до медикаменту Амлодипін-Фармак інструкція від виробника. Самолікування може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним.
Режим дозування
Рекомендоване дозування препарату становить:
- для дорослих – 5 мг амлодипіну 1 раз на добу з можливістю збільшення дози до максимального обсягу 10 мг на добу;
- діти старше 6 років – 2,5 мг 1 раз на добу з можливістю збільшення дози до максимального обсягу 5 мг на добу.
За наявності особливих станів і супутніх хвороб дозування препарату підбирається індивідуально.
Протипоказання
Протипоказаннями до приймання лікарського засобу є:
- підвищена індивідуальна чутливість до дигідропіридинів чи будь-якого компонента препарату;
- артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня;
- шок (зокрема кардіогенний);
- обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (стеноз аорти тяжкого ступеня);
- гемодинамічно нестабільна серцева недостатність унаслідок гострого інфаркту міокарда.
Також препарат протипоказаний дітям до 6 років. За наявності будь-яких захворювань перед початком лікування препаратом необхідно отримати медичну консультацію.
Особливості препарату Амлодипін-Фармак
Особливої уваги під час лікування препаратом вимагають хворі похилого віку, з порушенням функції нирок, печінковою та серцевою недостатністю.
Засіб містить лактозу, тому не застосовується для терапії пацієнтів із рідкісними спадковими захворюваннями непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або мальабсорбцією глюкози-галактози.
Препарат Амлодипін-Фармак призначається вагітним тільки у випадку відсутності більш безпечної альтернативи для матері та плода. Для жінок, які годують груддю, застосовують ліки тільки після ретельної оцінки їхньої користі.
Засіб може чинити вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими складними механізмами, особливо на початку терапії.
Побічні дії
До найчастіше фіксованих побічних дій під час застосування препарату належать:
- сонливість;
- запаморочення;
- головний біль;
- посилене серцебиття;
- припливи;
- біль у черевній порожнині;
- набряки;
- підвищена втомлюваність;
- нудота.
Рідше спостерігаються гіперглікемія, алергічні реакції, зміни настрою, дзвін у вухах, коливання маси тіла, депресія, зміни настрою, лейкоцитопенія, тромбоцитопенія, гіперглікемія та інші.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Уваги потребує стан пацієнта за необхідності одночасного приймання амлодипіну з інгібіторами CYP3A4, індукторами CYP3A4, дантроленом, такролімусом, mTOR-інгібіторами, циклоспорином, симвастатином, силденафілом. Це пов’язане з можливими негативними наслідками взаємодії речовин.
Також не рекомендується застосовувати препарат Амлодипін-Фармак разом із грейпфрутом або з грейпфрутовим соком, оскільки може бути збільшена біодоступність у деяких пацієнтів, що призведе до посилення гіпотензивного ефекту препарату
Передозування
Перевищення дозування препарату може призвести до надмірної периферичної вазодилатації, рефлекторної тахікардії, системної гіпотензії, а в окремих випадках – до шоку з можливим летальним наслідком. Рідко може розвинутися некардіогенний набряк легень, що потребує штучної вентиляції легень. Для ліквідації наслідків потрібна підтримка діяльності серцево-судинної системи (моніторинг стану організму, приймання судинозвужувальних препаратів та кальцію глюконату внутрішньовенно, промивання шлунка). У разі виникнення підозри на передозування слід негайно звернутися до лікаря для консультації та отримання необхідної медичної допомоги.
Умови зберігання
Засіб потрібно зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С в місці, недоступному для дітей.
Придбати препарати для зниження тиску та інші якісні ліки за прийнятними цінами в Києві та загалом по Україні можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Зручно користуватися офіційним сайтом. Тут зазначено актуальну інформацію про засіб Амлодипін-Фармак: від чого застосовується, які аналоги можна купити, представлена актуальна вартість тощо. На офіційному сайті легко оформити бронювання, що допоможе зекономити час на пошук потрібних медикаментів.
Зверніть увагу!
Опис препарату Амлодипін-Фармак на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Амлодипін-Фармак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 14,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |