Амлосартан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Амлосартан: інструкція з використання

Амлосартан – це комбінований антигіпертензивний препарат, який відноситься до групи інгібіторів ангіотензину ІІ. Даний лікарський засіб містить у своєму складі комбінацію двох діючих речовин амлодипіну бесилату (антагоніст кальцію) та валсартану (антагоніст ангіотензину ІІ). Така комбінація нормалізує артеріальний тиск та забезпечує тривалу гіпотензивну дію на 24 години а ефект від прийому лікарського засобу зберігається рік і більше.

Амлодипін виявляє релаксуючий та вазодилатаційний ефект на гладкі м'язи та судини серця, що забезпечує ефективне зниження артеріального тиску в будь-якому положенні тіла пацієнта. При цьому Амлодипін не впливає на частоту серцевих скорочень (ЧСС). Валсартан виявляє вибіркову дію на рецептори (АТ1), які відповідають за роботу ангіотензиму ІІ, знижує артеріальний тиск не пригнічуючи при цьому ангіотензинперетворювальний фермент (АПФ) та не впливаючи на ритм серця. Прийом валсартану зменшує вірогідність зупинки серця у пацієнтів з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи.

Придбати якісні препарати для зниження тиску за прийнятними цінами жителі Києва та інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Досвідчені фармацевти завжди забезпечать вас інформацією про правильне застосування медпрепаратів, допоможуть із вибором найефективнішого лікування – за потреби підберуть до препарату Амлосартан аналоги, які мають оптимальну вартість.

Форми випуску

Лікарський засіб Амлосартан представлений виробником у формі круглих таблеток з двоопуклою поверхнею. Таблетки вкриті плівковою оболонкою, яка забарвлена у жовто-коричневий колір.

В наявності є такі дозування:

  1. Амлосартан таблетки 5мг/80мг №30.
  2. Амлосартан таблтеки 5мг/160мг №30.
  3. Амлосартан таблетки 10мг/160мг №30.

Зверніть увагу, що препарат відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Амлосартан

Препарат застосовується, щоб лікувати есенціальну гіпертензію у дорослих пацієнтів, артеріальний тиск яких не регулюється за допомогою монотерапії валсартаном або амлодипіном.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед тим як придбати препарати для серця, судин та крові, необхідно проконсультуватися з лікарем. Додана до препарату Амлосартан інструкція від виробника допоможе вам ознайомитися з вичерпною інформацією про препарат: властивостями, особливостями застосування, показаннями та протипоказаннями.

Режим дозування

Рекомендоване дозування – 1 таблетка на добу. Лікарський засіб можна вживати незалежно від їди, обов’язково треба запивати невеликою кількістю води.

Максимально допустима доза компонентів лікарського засобу – 10 мг за вмістом амлодипіну, 320 мг за вмістом валсартану.

Протипоказання

До протипоказань належать:

  • тяжка гіпотензія;
  • тяжкі порушення функції печінки;
  • біліарний цироз печінки;
  • холестаз;
  • шок;
  • гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда;
  • обструкція вивідного тракту лівого шлуночка;
  • вагітність та планування вагітності;
  • первинний гіперальдостеронізм.

До протипоказань належить також підвищена чутливість до будь-яких речовин препарату, а також похідних дигідропіридину.

Не можна застосовувати Амлосартан з аліскіреном пацієнтам, які мають супутні захворювання, а саме: цукровий діабет і тяжкі порушення роботи нирок.

Особливості препарату Амлосартан

Ефективність і безпека амлодипіну при лікуванні гіпертензивного кризу не встановлені.

При одночасному прийомі Амлосартану і лікарських засобів, які можуть збільшити рівень калію необхідно проводити контроль вмісту калію в організмі пацієнта.

Амлосартан потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам зі стенозом аорти або мітрального клапана.

Не рекомендується застосовувати даний препарат у період годування груддю через відсутність даних про вплив діючих речовин на немовлят.

Амлосартан може викликати головний біль, втомлюваність, запаморочення тому пацієнтам які керують автотранспортом або виконують іншу роботу яка потребує концентрації уваги та швидкості реакції потрібно бути обережними.

При виникненні набряку Квінке необхідно негайно припинити вживання лікарського засобу, повторне застосування не рекомендоване.

Побічні дії

До побічних дій належать:

  • гіперчутливість;
  • назофарингіти;
  • грип;
  • головний біль;
  • ортостатична гіпотензія;
  • підвищена втомлюваність;
  • непритомність;
  • набряки;
  • набряки обличчя;
  • набряки м’яких тканин;
  • периферичні набряки;
  • почервоніння обличчя;
  • астенія;
  • припливи;
  • гіпокаліємія;
  • відчуття серцебиття;
  • нудота.

Також відзначалися окремі випадки екстрапірамідного синдрому.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Дослідження взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами не проводилося.

Для амлодипіну не рекомендоване супутнє застосування з грейпфрутом або грейпфрутовим соком, адже ці продукти здатні посилювати гіпотензивний ефект ліків.

Не рекомендується застосовувати амлодипін з еритроміцином, верапамілом, дилтіаземом, інгібіторами протеази, протигрибковими засобами (залаїн, міконазол) через можливий ефект посилення дії амлодипіну, особливо в осіб похилого віку.

При тривалому застосуванні амлодипіну із симвастатином, амлодипін здатний збільшити експозицію симвастатину.

При застосуванні амлодипіну з рифампіцином, карбамазепіном, звіробоєм звичайним, фенобарбіталом та фенітоїном можлива зміна концентрації амлодипіну в організмі пацієнта, тому необхідно проводити постійний контроль артеріального тиску.

Не рекомендоване супутнє застосування валсартану з літієм (через збільшення кількості літію в організмі), калієвими добавками та нестероїдними протизапальними препаратами (через підвищення калію в організмі, погіршення роботи нирок та зменшення гіпотензивного ефекту).

Не рекомендується застосовувати Амлосартан з діуретиками та альфа-адреноблокаторами, через посилення гіпотензивної дії.

Передозування

Досвід передозування комбінації валсартану з амлодипіном дотепер відсутній.

При передозуванні амлодипіном спостерігалися такі симптоми, як наростаюча периферична вазодилатація, рефлекторна тахікардія, значна і потенційно пролонгована системна гіпотензія.

Про передозування валсартану сигналізує виражена артеріальна гіпотензія, яка супроводжується запамороченням.

При передозуванні, якщо препарат застосовано нещодавно, необхідно промити шлунок або викликати блювання. Також доцільно застосувати активоване вугілля.

Якщо прийом препарату викликав серйозну артеріальну гіпотензію, необхідно відновити тонус судин і артеріальний тиск шляхом контролю за дихальною і серцево-судинною системою, можливе введення внутрішньовенно глюконату кальцію або застосувати у разі доцільності судинозвужувальний лікарський засіб.

Умови зберігання

Тримайте ліки в оригінальному пакуванні. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей та мати температуру не вище 25 ºC.

На офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я» розміщена вся необхідна інформація про медпрепарати: ціна, наявність в аптеках, аналоги. Тут можна придбати якісні ліки та товари медичного призначення. А досвідчені фармацевти завжди нададуть відповіді на питання та підберуть оптимальне лікування.

Редакторська група
Оновлено
29.05.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Амлосартан на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Амлосартан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування