Ацетал С: інструкція з використання
Ацетал С – це муколітичний лікарський засіб, який застосовується для лікування захворювань дихальної системи. Діючою речовиною даного препарату є ацетилцистеїн. Механізм його дії полягає у розщепленні мукопротеїнових комплексів у мокротинні та інших секретах, що зменшує їх в'язкість і полегшує відходження з легенів. Крім того, ацетилцистеїн зменшує активність еластази, що сприяє збереженню функції легенів у хворих з різними респіраторними захворюваннями, такими як хронічна обструктивна хвороба легень та муковісцидоз.
Придбати ці та інші ліки від кашлю за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».
Форми випуску
Лікарський засіб представлено виробником у формі порошку для орального розчину. Це порошок білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, що має фруктовий запах.
1 пакет містить ацетилцистеїну 100 мг, 200 мг або 600 мг.
Випускається по 10 пакетів або 5 спарених пакетів у картонній упаковці.
Зверніть увагу, що лікарський засіб відпускається без рецепта.
Показання до застосування засобів Ацетал С
Ацетал С застосовують для лікування захворювань бронхолегеневої системи, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння. Також препарат застосовується при передозуванні парацетамолом.
Перед тим як купити відхаркуючі препарати, необхідно проконсультуватися з лікарем. Адже самолікування шкідливе для здоров’я.
Режим дозування
Дозування для дорослих та дітей віком від 14 років – 400-600 мг на добу. Дозування для дітей віком від 6 до 14 років – 400-600 мг на добу. Дозування для дітей віком від 2 до 6 років – 200-400 мг на добу. Дозу необхідно розподілити на 1-3 вживання залежно від клінічних умов.
Безпосередньо перед вживанням необхідно розчинити вміст пакета у половині склянки холодного чаю, води або соку.
Тривалість курсу лікування лікар визначає індивідуально залежно від характеру захворювання.
При передозуванні парацетамолом необхідно якомога швидше ввести ацетилцистеїн у дозуванні 140 мг на кілограм маси тіла у перші 10 годин після прийому токсичної дози. Після цього потрібно вводити 70 мг на кілограм маси тіла кожні 4 години протягом 1-3 днів. Препарат слід застосовувати без зволікання, одразу після його приготування.
Протипоказання
До протипоказань належать:
- виразкова хвороба шлунку (при загостренні);
- виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (при загостренні);
- легенева кровотеча;
- кровохаркання;
- тяжке загострення бронхіальної астми.
Не можна призначати лікарський засіб при гіперчутливості до активної речовини або до будь-яких інших компонентів цього препарату.
Особливості засобів Ацетал С
При появі будь-яких уражень шкіри або слизових оболонок потрібно звернутися до лікаря і негайно припинити вживання ацетилцистеїну. У разі виникнення бронхоспазму лікування також необхідно негайно припинити.
Рекомендується з обережністю приймати Ацетал С пацієнтам з бронхіальною астмою, захворюваннями печінки або нирок, виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки.
Препарат має характерний легкий сірчаний запах, який є типовим для діючої речовини, а також містить цукор, що може негативно впливати на стан зубів.
Застосовувати ці ліки у період вагітності або годування груддю можна тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.
Підтвердження, що ацетилцистеїн має вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами, немає.
Додана до препарату Ацетал С інструкція від виробника допоможе вам ознайомитися з вичерпною інформацією про препарат: властивостями, особливостями застосування, показаннями та протипоказаннями.
Побічні дії
До побічних дій належать:
- реакції підвищеної чутливості;
- головний біль;
- дзвін у вухах;
- тахікардія;
- висипання;
- кропив’янка;
- стоматит;
- абдомінальний біль;
- блювання;
- нудота;
- діарея.
Також повідомлялось про тяжкі шкірні реакції (синдром Лаєлла, синдром Стівенса-Джонсона).
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Існують дані лише про взаємодії у дорослих.
Супутнє застосування протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.
Рекомендується розчиняти порошок ацетилцистеїну у скляному посуді, уникаючи контакту з металевими та гумовими поверхнями, заборонено змішувати з іншими препаратами в одній склянці.
Застосування препарату може впливати на результати лабораторних досліджень.
Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.
Одночасне застосування з нітрогліцерином може призвести до посилення антитромбоцитарного та вазодилататорного ефектів нітрогліцерину.
Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну.
При одночасному застосуванні з тетрациклінами та цефалоспоринами знижується ефективність обох препаратів.
Передозування
Даних про випадки передозування лікарських форм ацетилцистеїну, призначених для застосування всередину, немає.
Можливе виникнення таких симптомів, як:
- діарея;
- нудота;
- блювання;
- гіперсекреція (у дітей).
Специфічного антидота немає, терапія симптоматична.
Умови зберігання
Зберігати ліки необхідно в оригінальному пакуванні у недоступному для дітей місці, за температури не вище 25 ºC.
На офіційному сайті мережі розміщена вичерпна інформація про ліки, наприклад, актуальна на Ацетал С ціна, його властивості, показання та протипоказання, наявність в різних аптеках тощо. Тут є можливість забронювати лікарські засоби, БАДи й вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати вам професійну консультацію та при необхідності підібрати аналоги.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ацетал С на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ацетал С - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Форма випуску | Порошок |