АЦЦ - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 600 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 600 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 200 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 600 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 200 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 100 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...

АЦЦ: інструкція з використання

АЦЦ – лікувальний засіб на основі ацетилцистеїну, речовини з муколітичними, відхаркувальними та антиоксидантними властивостями. Ацетилцистеїн був запатентований в 1960 році, а з 1968 р. використовується в медицині. Застосовується як частина комплексної терапії захворювань, пов'язаних з утворенням в'язкого мокротиння. Засіб ефективний у лікуванні респіраторних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, синуситів, ринітів, отитів. Муколітичні та відхаркувальні властивості роблять його дієвим при бронхіальній астмі, ХОЗЛ, інших захворюваннях дихальної системи.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку препарат представлений у декількох лікарських формах:

  • сироп;
  • шипучі таблетки;
  • порошок для приготування напою.

Засіб у різних варіантах випуску можна придбати за прийнятними цінами в аптеці «Бажаємо здоров'я». В наших аптеках у Києві та інших містах України є медикаменти ацетилцистеїну, розроблені найкращими виробниками світового фармринку, зокрема словенським брендом Сандоз Фармасьютікалз і німецьким Салютас Фарма.

Препарат АЦЦ має наступні форми випуску та дозування:

  • шипучі таблетки, що містять по 200 та 600 мг ацетилцистеїну відповідно;
  • шипучі таблетки АЦЦ Лонг 600 мг зі смаком лимона;
  • порошок АЦЦ 100 та АЦЦ 200 для приготування перорального розчину;
  • порошок АЦЦ 200 та 600 мг у саше для приготування гарячого напою;
  • сироп АЦЦ для дітей в 1 мл містить 20 мг активного компонента, з мірним ковпачком.

Ціни на лікарський засіб в аптеці «Бажаємо здоров'я» цілком прийнятні. На вартість препарату впливає форма випуску, вміст активного компонента і фасування.

Показання до застосування АЦЦ

АЦЦ – ефективні ліки від кашлю з муколітичним і відхаркувальним ефектом. Ацетилцистеїн впливає на хімічну структуру мокротиння, що утворюється під час низки захворювань дихальних органів. Під дією препарату в’язкість слизу зменшується і покращується відходження бронхіального секрету, зокрема і гнійного.

Основні показання до застосування препарату з такою дією:

  • бронхіт;
  • ларинготрахеїт;
  • трахеїт;
  • пневмонія;
  • бронхіоліт;
  • абсцес легень;
  • бронхіальна астма;
  • емфізема легень;
  • ХОЗЛ;
  • інші стани, що супроводжуються формуванням в’язкого бронхіального секрету, що погано відходить.

Лікарський засіб може застосовуватися в комплексній терапії катарального та гнійного отиту, синуситу, гаймориту – для полегшення виведення секрету. Допомагає виводити мокротиння з дихальних шляхів у пацієнтів у посттравматичних і післяопераційних станах.

Режим дозування

Для пацієнтів, яким рекомендована муколітична терапія із застосуванням АЦЦ, інструкція до препарату дає такі рекомендації щодо дозування.

Допустима добова доза:

  • діти від 14 років і дорослі – 400-600 мг, розділена на 2-3 приймання;
  • 6-14 років – 300-400 мг, розділені на 2-4 приймання;
  • від 2 до 6 років – 200-300 мг, розділені на 2-3 приймання.

Із застосуванням АЦЦ також лікують муковісцидоз. Рекомендовані дози для таких пацієнтів – 400-600 мг ацетилцистеїну в добу, розділеного на 3-4 приймання.

АЦЦ від кашлю слід пити після вживання їжі. Вміст пакетика або таблетку необхідно розчинити в половині склянки води, соку або холодного чаю.

Тривалість лікування зазвичай становить 5-7 днів. При лікуванні хронічних хвороб тривалість терапії становить до 6 міс., можна повторювати курс або приймати медикамент тривалий час.

Дозування та схема приймання медикаменту може корегуватися лікарем відповідно до клінічної картини та особливостей організму пацієнта. Тому перш ніж розпочинати лікування чи змінювати дозування, варто порадитися з терапевтом.

Протипоказання

Зазвичай препарати для респіраторної системи, до яких належить і АЦЦ, добре переносяться пацієнтами різних вікових категорій. Проте певні протипоказання в ацетилцистеїну є:

  • гіперчутливість до основного чи допоміжних компонентів засобу;
  • виразка шлунку чи 12-палої кишки в стадії загострення;
  • легеневі кровотечі, кровохаркання;
  • вагітність, період годування груддю;
  • вік до 2 років.

Засіб з обережністю застосовують для терапії пацієнтів із печінковою чи нирковою недостатністю, захворюваннями надниркової залози.

Особливості АЦЦ

При розчиненні та застосуванні препарату рекомендується користуватися скляним посудом, уникаючи контакту АЦЦ з металом чи іншими матеріалами, які легко окислюються.

Не рекомендується приймати засіб безпосередньо перед сном.

Особам із непереносністю гістаміну засіб застосовувати з особливою обережністю – ацетилцистеїн впливає на метаболізм речовини.

Пацієнтів із бронхіальною астмою та обструктивним бронхітом лікують із застосуванням АЦЦ виключно під системним наглядом лікаря.

Передозування та побічні дії

У дозуванні до 500 мг/кг маси тіла ацетилцистеїн не спричиняє симптомів інтоксикації. У випадку передозування можливі побічні дії у формі діареї, блювання, нудоти, болю в шлунку, печії. Перевищення рекомендованого дозування у дітей може спричинити гіперсекрецію мокротиння.

У деяких пацієнтів на тлі приймання АЦЦ можливі побічні реакції у вигляді симптомів алергії, задишки, шуму у вухах, головного болю.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Одночасна терапія з застосуванням АЦЦ і протикашльових засобів посилює застій мокротиння. Поєднання ацетилцистеїну з антибіотиками знижує ефективність обох препаратів, тому їх приймання треба розділити в часі на 2 год. Активоване вугілля зменшує ефективність АЦЦ.

При поєднанні з бронхолітиками спостерігається ефект синергізму, а з парацетамолом – знижується гепатотоксичність останнього.

Є й інші особливості взаємодії АЦЦ з медикаментами, тому перед використанням ліків варто порадитися з лікарем.

Умови зберігання

Засіб зберігають у герметичних упаковках виробника за температури до +25 градусів. Термін придатності сиропу після відкриття флакона – не більше 18 днів.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату АЦЦ на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія АЦЦ - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 8
✅ Форма випуску Таблетки, Порошок, Розчин