Аваміс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Кількість доз
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Спрей
Дозування: 27,5 мкг
Виробник: ГлаксоСмітКляйн
Loading ...

Аваміс: інструкція з використання

Аваміс – це назальний протинабряковий спрей. Активним компонентом препарату є синтетичний кортикостероїд флютиказону фуроат. Дана речовина має виражену протизапальну дію, завдяки чому ефективно усуває запалення при захворюваннях порожнини носа. Відпускають препарат за рецептом.

Ви можете придбати засоби для носа за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в обраній аптеці протягом 48 годин.

Форми випуску

Виробник пропонує препарат у формі спрею назального об'ємом по 30 та 120 доз, де одна доза відповідає одному натиску кнопки на флаконі. Тож на Аваміс ціна залежить від об’єму флакона. Дозування препарату при цьому не змінюється і дорівнює 27,5 мкг фуроату флутиказону в одній дозі.

Показання до застосування препарату Аваміс

Згідно з інструкцією головними показаннями до застосування засобу є симптоми алергічного риніту й деякі інші захворювання порожнини носа, що мають схожі ознаки. Також призначають спрей, коли є цілорічний алергічний риніт, що вже має хронічний перебіг.

Лікар може призначити засіб, якщо алергічні симптоми виражаються у формі риніту, що часто проявляється в період цвітіння рослин.

Варто зазначити, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Важливо розуміти: Аваміс не лікує і не впливає на причини захворювання. Він може полегшувати стан, прибирати запалення й впливати на самі симптоми.

Режим дозування

Містить детальну інформацію про спосіб застосування препарату Аваміс інструкція. Рекомендована схема лікування:

  • дітям від 6 до 11 років – по одному впорскуванню у кожну ніздрю один раз на добу, якщо за декілька днів лікування відсутні ознаки одужання, необхідно збільшити дозу до двох впорскувань в кожну ніздрю;
  • дітям від 12 років і дорослим – по два впорскування в кожну ніздрю один раз на добу, з ознаками одужання можна зменшити дозування до одного впорскування.

Спочатку необхідно очистити носову порожнину, струсити флакон перед застосуванням. Робити впорскування потрібно нахиливши голову вперед і вставивши наконечник флакона в ніс. Впорскування слід робити на вдиху. А після цього видих зробити через рот.

Протипоказання

Можна Аваміс купити, коли у пацієнта немає заборон на його вживання. Єдиним протипоказанням є гіперчутливість до компонентів, що є у складі препарату.

Особливості препарату Аваміс

Точно не встановлено, чи чинить флутиказону фуроат негативний вплив на плід, тому застосовувати його під час вагітності можна тільки під наглядом лікаря. Частіше це роблять у випадках, коли користь від препарату вважається більшою за потенційну шкоду.

Те ж саме стосується і грудного вигодовування. Теоретично жінки можуть використовувати ліки в цей період, але під наглядом лікаря.

Через вживання кортикостероїдів можливе порушення зору. Якщо у пацієнтів є такі симптоми, його варто направити до офтальмолога для оцінки можливих причин, про виникнення яких повідомлялось після використання системних кортикостероїдів.

Побічні дії

Небажані побічні реакції можуть виникати, якщо пацієнт порушує правила вживання засобу, використовує його занадто довго чи у надмірній кількості. До можливих побічних реакцій належать:

  • носові кровотечі;
  • виразкові осередки на слизовій;
  • кропив’янка, висипання на шкірі;
  • набряк Квінке, анафілактичний шок.

При виникненні цих побічних реакцій треба припинити вживання препарату, а в останньому випадку ще й звернутися за швидкою медичною допомогою.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Потрібно з обережністю поєднувати флютиказону фуроат з інгібіторами CYP3A4. Інакше є велика ймовірність побічних реакцій.

Також не варто поєднувати засіб з ритонавіром через ризик виникнення системного впливу активної речовини.

Передозування

Передозування лікарським засобом малоймовірне. Виробники проводили клінічні дослідження. При застосуванні препарату в обсязі 2640 мкг на добу протягом більше як трьох днів побічних реакцій не відбувалось.

Властивості препарату роблять його малотоксичним. Проте якщо після вживання ліків ви відчули неприємні реакції організму, треба звернутися до лікаря.

Умови зберігання

Зберігати Аваміс спрей потрібно при температурі до 30°C. Не можна зберігати в холодильнику й заморожувати. Місце має бути недоступним для дітей.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
31.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Аваміс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Аваміс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Спрей