Бактоклав - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Бактоклав: інструкція з використання

Бактоклав – це комбінований антибактеріальний препарат, що складається з амоксициліну та клавуланової кислоти. Амоксицилін є напівсинтетичним антибіотиком з широким спектром дії проти багатьох грампозитивних і грамнегативних бактерій. Клавуланова кислота, яка має бета-лактамну структуру, інактивує бета-лактамазні ферменти, захищаючи амоксицилін від руйнування та розширюючи його спектр антибактеріальної активності. Завдяки цьому засіб Бактоклав ефективно бореться з мікроорганізмами, забезпечуючи широкий спектр бактерицидної дії.

Придбати якісні антибіотики при бронхіті та інших запаленнях ви можете за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті можна дізнатися корисну інформацію про засіб, наприклад, яка на Бактоклав ціна в Києві та інших містах України, чи є в наявності в найближчій аптеці тощо. Тут можна забронювати ліки за визначною заздалегідь вартістю, а забрати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення.

Форми випуску

Виробник випускає препарат Бактоклав у формі білих овальних таблеток вкритих плівковою оболонкою по 625 мг. В одній таблетці містяться 500 мг амоксициліну та 125 мг клавуланової кислоти. Купити ліки можна лише за рецептом.

Показання до застосування препарату Бактоклав

Основні показання до застосування ліків Бактоклав:

  • гострий бактеріальний синусит;
  • гострий середній отит;
  • підтверджене загострення хронічного бронхіту;
  • негоспітальна пневмонія;
  • цистити;
  • пієлонефрити;
  • інфекції шкіри та м’яких тканин;
  • інфекції кісток та суглобів.

Не займайтеся самолікуванням. Зверніться до лікаря, який призначить найбільш ефективний антибактеріальний препарат.

Режим дозування

Щодо препарату Бактоклав інструкція застерігає: при застосуванні необхідно дотримуватися всіх офіційних рекомендацій щодо антибіотикотерапії. Чутливість до активних компонентів може змінюватися з часом. Необхідно провести мікробіологічне визначення та тест на чутливість.

Для дорослих та дітей з масою тіла від 40 кг добова доза складає 3 таблетки (1500 мг амоксициліну та 375 мг клавуланової кислоти). Тривалість лікування визначають відповідно до виду інфекцій та клінічної відповіді пацієнта.

Використовуючи Бактоклав або інші антибіотики при отиті чи інших бактеріальних інфекціях, важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, щоб забезпечити ефективність лікування та уникнути побічних ефектів. Пацієнтам з порушенням функції нирок потрібно коригувати дозування, щоб уникнути побічних ефектів і забезпечити ефективність лікування. Для літніх людей змінювати дозування не слід.

Протипоказання

До препарату Бактоклав аналоги слід підбирати, якщо є протипоказання, як-от підвищена чутливість до компонентів у складі засобу та до будь-яких антибіотиків групи пеніцилінів. Також заборонено застосовувати препарат, якщо в анамнезі присутні реакції гіперчутливості, що пов’язані з застосуванням бета-лактамних агентів, зокрема цефалоспоринів, карбапенемів, монобактамів.

Не можна застосовувати ліки Бактоклав, якщо в анамнезі є жовтяниця, дисфункції печінки, що пов’язані з застосуванням амоксициліну чи клавуланату.

Особливості препарату Бактоклав

Перед терапією слід точно визначити наявність в анамнезі реакцій гіперчутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів, бета-лактамних препаратів.

Варто уникати застосування препарату під час вагітності, особливо в першому триместрі. Під час грудного вигодовування варто застосовувати ліки лише у випадку, коли очікувана користь переважає над можливими ризиками.

При довготривалій терапії слід періодично оцінювати функції нирок, печінки та системи кровотворення. У пацієнтів з порушенням функції нирок або при високих дозах препарату можуть виникати судоми. Бактоклав не рекомендується при підозрі на інфекційний мононуклеоз через ризик висипань. Тривале застосування може спричинити надмірний ріст нечутливої мікрофлори.

Можливі побічні ефекти, що впливають на здатність керувати авто.

Повний перелік особливостей застосування містить інструкція виробника.

Побічні дії

Часто серед побічних реакцій присутні діарея, нудота та блювання. Також можуть виникати кандидоз шкіри та слизових оболонок, анафілаксія, запаморочення, головний біль, шкірні висипи тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Діюча речовина взаємодіє з багатьма компонентами інших лікарських засобів, тому особливу обережність слід виявляти при одночасному застосуванні з наступними препаратами: антикоагулянтами, метотрексатом, пробенецидом, мікофенолатом мофетилом.

Передозування

Серед симптомів передозування можуть виникати розлади ШКТ і порушення водно-електролітного балансу. Може виникати кристалурія, що пов’язана з активними компонентами засобу, в окремих випадках вона може спричинити ниркову недостатність.

Якщо у пацієнта є порушення функції нирок, то при великих дозах можуть виникати судоми.

Лікувати отруєння слід симптоматично, приділяючи увагу балансу рідини та електролітів. Бактоклав можна вивести за допомогою гемодіалізу.

Умови зберігання

Зберігати лікарський засіб слід в оригінальному пакуванні при температурі до 25 °C. Перевірте, щоб у дітей не було доступу до медикаментів.

Редакторська група
Оновлено
05.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бактоклав на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бактоклав - інструкція, показання, склад, спосіб застосування