Бетакор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Бетакор: інструкція з використання

Бетакор – це селективний блокатор бета-адренорецепторів. Основною активною речовиною є бетаксололу гідрохлорид. Препарат має три основні фармакологічні властивості: кардіоселективну бета-адреноблокуючу дію, відсутність часткової агоністичної активності (тобто не має власної симпатоміметичної активності). Також має слабкий мембраностабілізуючий ефект, подібний до хінідину або місцевих анестетиків, що спостерігається у концентраціях, які перевищують рекомендовані терапевтичні дози.

Форми випуску

Препарат Бетакор випускається виробником у формі таблеток з дозуванням 20 мг бетаксололу гідрохлориду.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми, двоопуклі, з рискою, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору.

Препарат Бетакор купити можна лише за рецептом.

Показання до застосування препарату Бетакор

Основними показаннями для застосування є артеріальна гіпертензія і профілактика нападів стенокардії напруження.

Пам'ятайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Перед тим як використовувати бета-блокатори, як-от Бетакор, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Режим дозування

Для профілактики нападів стенокардії напруження та лікування артеріальної гіпертензії застосовують по 1 таблетці (20 мг) на добу.

Якщо пацієнт має ниркову недостатність, то дозу необхідно коригувати під його індивідуальні потреби. Якщо недостатність тяжка, то рекомендована початкова доза – 10 мг на добу. При печінковій недостатності немає потреби коригувати дозу.

Препарат Бетакор протипоказаний для пацієнтів молодше 18 років через відсутність даних щодо його безпеки та ефективності для цієї вікової групи.

Протипоказання

До препарату Бетакор інструкція виділяє такі протипоказання:

  • підвищена чутливість до бетаксололу;
  • тяжкі форми бронхіальної астми;
  • кардіогенний шок;
  • серцева недостатність;
  • артеріальна гіпертензія;
  • тяжкі форми синдрому Рейно;
  • брадикардія;
  • дисфункція синусового вузла;
  • стенокардія Принцметала;
  • нелікована феохромоцитома;
  • анафілактичні реакції в анамнезі тощо.

Протипоказаний препарат людям із вродженою галактоземією, мальабсорбцією глюкози, синдромом дефіциту лактази тощо. Протипоказана комбінація препарату Бетакор із флоктафеніном та сультопридом. Не рекомендовано застосовувати з аміодароном, бепридилом, верапамілом, дилтіаземом.

Особливості препарату Бетакор

Не можна різко припиняти лікування лікарським засобом у пацієнтів зі стенокардією, оскільки це може викликати серйозні порушення серцевого ритму, інфаркт міокарда або раптовий летальний наслідок.

Не рекомендоване застосування препаратів під час вагітності, за виключенням випадків, коли потенційна користь вище за ризики. Під час годування груддю й лікування необхідно перевести дитину на альтернативні види годування.

Досліджень впливу бетаксололу на здатність керувати автомобілем не проводили. Під час водіння варто враховувати можливі запаморочення, порушення зору та інші побічні ефекти, що можуть знизити реакцію.

Побічні дії

Серед можливих побічних реакцій при застосуванні ліків Бетакор є:

  • шкірні реакції, свербіж, кропив’янка;
  • астенія, безсоння, втома;
  • запаморочення, головний біль;
  • відчуття сухості в очах, порушення гостроти зору;
  • бронхоспазм, диспное;
  • похолодання кінцівок, синдром Рейно;
  • імпотенція.

Іноді препарат може впливати на лабораторні показники. Наприклад, рідко спостерігається поява антинуклеарних антитіл. Після припинення лікування симптоми минали.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Властивості препарату Бетакор можуть змінюватися при взаємодії з іншими медикаментами.

Протипоказано одночасно застосовувати з флоктафеніном, сультопридом.

Не рекомендовано застосовувати разом з блокаторами кальцієвих каналів, аміодароном.

З обережністю необхідно поєднувати препарат разом з інгаляційними анестетиками, що містять галоген, пропафеноном, інсуліном, баклофеном, інгібіторами холінестерази, лідокаїном (внутрішньовенно).

Особливої уваги потребують комбінації з НПЗП системної дії, антидепресантами, мефлохіном, альфа-блокаторами в урології тощо.

Передозування

Симптомами передозування є брадикардія та надмірне зниження артеріального тиску. У цьому випадку необхідно звернутися за медичною допомогою.

Умови зберігання

Препарат зберігають при температурі не вище 25 °C в оригінальній упаковці. Переконайтеся, що діти не мають доступу до ліків.

Купити Бетакор та інші ліки від стенокардії за прийнятними цінами у Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Актуальна на Бетакор ціна, відгуки інших пацієнтів, наявність у найближчих аптеках та інша інформація про препарат розміщена на офіційному сайті мережі. На сайті можна оформити бронювання, а забрати замовлення у зручний час за вибраною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують аналоги й забезпечать інформацією щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів препаратів.

Редакторська група
Оновлено
18.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бетакор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бетакор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 196,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки