Денігма: інструкція з використання
Лікарський засіб Денігма належить до препаратів, які застосовуються в разі виникнення деменції. Діюча речовина мемантину гідрохлорид регулює вплив патологічно високих рівнів глутамату, провокуючих дисфункцію нейронів.
Засіб Денігма купити за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті представлена вся необхідна інформація до препарату Денігма: ціна, інструкція та наявність в аптеках різних міст України, зокрема Києва.
Компетентні фармацевти завжди на зв'язку, щоб надати вам кваліфіковані поради та консультації, а також допомогти у виборі аналогів за потреби.
На сайті ви маєте можливість резервувати препарати при деменції, які можна отримати у вибраній аптеці в комфортний для вас час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Форми випуску
Препарат випускається виробником у двох формах:
- Денігма таблетки – овальні двоопуклі, рожевого кольору, вкриті плівковою оболонкою (з одного боку є лінія розлому). В одній таблетці може міститися 5 мг або 10 мг мемантину гідрохлориду.
- Денігма розчин для орального застосування – в 1 мл прозорої рідини з характерним запахом міститься 2 мг мемантину гідрохлориду.
Вибір форми випуску залежить від віку, індивідуальних властивостей та комфорту застосування.
Самолікування може принести шкоду вашому здоров’ю. Перед тим як використовувати даний засіб та будь-які інші препарати при хворобі Альцгеймера, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Показання до застосування препарату Денігма
Препарат Денігма відпускається за рецептом і призначається в разі хвороби Альцгеймера різних ступенів тяжкості. Його приймання має контролюватися лікарем. Перед початком терапії людина, що доглядає за хворим, має ознайомитися з інформацією, яку містить до засобу Денігма інструкція від виробника.
Режим дозування
Дозування препарату Денігма призначається індивідуально лікарем, який має відповідний досвід лікування деменції та хвороби Альцгеймера. Терапія для дорослих та дітей старше 18 років має розпочинатися з мінімальної кількості мемантину (5 мг на добу) та поступово збільшуватися впродовж 4 тижнів згідно з потребами пацієнта:
- 1 тиждень – 5 мг;
- 2 тиждень – 10 мг;
- 3 тиждень – 15 мг;
- 4 тиждень – 20 мг (максимальне дозування).
Після основного курсу лікування може бути застосована підтримуюча терапія із прийманням 20 мг препарату Денігма на день. Рекомендовано оцінювати переносимість та оптимальне дозування мемантину протягом перших трьох місяців лікування.
Протипоказання
Протипоказанням до застосування препарату є індивідуальна непереносимість будь-якого з його компонентів. Також Денігма таблетки або розчин не призначені для лікування дітей та підлітків.
Особливості препарату Денігма
Підвищеної уваги під час прийманні засобу потребують хворі на епілепсію (або із чинниками ризику її розвитку), пацієнти із судомами в анамнезі, інфарктом міокарда, декомпенсованою застійною серцевою недостатністю, неконтрольованою артеріальною гіпертензією.
Вагітними препарат Денігма призначається тільки в разі гострої потреби. Жінкам у період лактації під час приймання препарату варто відмовитися від годування груддю. Через наявність сорбіту в складі розчину Денігма вживання препарату не рекомендовано пацієнтам з його непереносимістю.
Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
Після застосування препарату Денігма можливі такі побічні дії:
- грибкові інфекції;
- реакції підвищеної чутливості;
- панкреатит, психотичні реакції;
- сонливість, сплутаність свідомості, галюцинації;
- запаморочення, порушення рівноваги й ходи, судоми;
- серцева недостатність;
- артеріальна гіпертензія, тромбоемболія;
- задишка;
- закреп, блювання;
- гепатит, підвищення показників функціональних проб печінки;
- головний біль, підвищена втомлюваність.
Також після застосування мемантину в пацієнта можуть виникати суїцидальні думки. Про цей та інші побічні ефекти потрібно одразу повідомити лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
У разі взаємодії мемантину з L-допою, допамінергічними агоністами та антихолінергічними засобами він посилює їхній ефект. Але дія барбітуратів та нейролептичних засобів може послаблюватися. Не можна застосовувати мемантин одночасно з амантадином, кетаміном, декстрометорфаном і фенітоїном через ризик виникнення фармакотоксичного психозу в пацієнта. Спільне застосування мемантину та спазмолітиків, таких як дантролен або баклофен, може впливати на їх ефективність і потребує коригування доз.
Речовини, які використовують катіонну транспортну систему нирок, такі як ранітидин, циметидин, прокаїнамід, хінін, хінідин та нікотин разом з мемантином, можуть призвести до збільшення його концентрації в крові. В комбінації з гідрохлортіазидом може знижуватися його рівень в сироватці крові. Випадки збільшення міжнародного нормалізованого співвідношення зустрічаються в поєднанні з варфарином.
Передозування
Інформація щодо передозування препаратом Денігма обмежена. Ознайомитися з можливими симптомами передозування та їх лікування можна в інструкції виробника.
Умови зберігання
Препарат рекомендовано зберігати за температури не вище 25°С у недоступному для дітей місці.
Зверніть увагу!
Опис препарату Денігма на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Денігма - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 302,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |