Емсеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Емсеф: інструкція з використання

Емсеф – антибіотик для системного застосування на основі цефтриаксону. Діюча речовина пригнічує синтез клітинної стінки бактерій після приєднання до пеніцилінзв’язуючих білків. За рахунок цього припиняється біосинтез клітинної стінки, що призводить до лізису бактеріальної клітини та її загибелі.

Форма випуску

Ліки випускаються у формі кристалічного порошку для розчину для ін’єкцій. Порошок може мати колір від білого до жовто-оранжевого. 1 флакон містить 1000 мг цефтриаксону. Емсеф купити можна тільки за наявності рецепта.

Показання до застосування

За допомогою засобу Емсеф можна лікувати пацієнтів різного віку, у тому числі й новонароджених дітей. Показаннями до застосування є:

  • пневмонія;
  • бактеріальний менінгіт;
  • пієлонефрит;
  • внутрішньочеревні інфекції;
  • отит;
  • інфекції кісток та суглобів;
  • ускладнені інфекції шкіри та м’яких тканин, сечовивідних шляхів;
  • ендокардит;
  • сифіліс;
  • гонорея та інші інфекційні захворювання.

Додана до лікарського препарату Емсеф інструкція містить повну інформацію про показання, протипоказання та інші особливості застосування. Перш ніж застосовувати антибіотики при отиті чи інших захворювань, необхідно пройти відповідні обстеження, огляд лікаря. Самолікування може становити небезпеку для здоров’я.

Режим дозування

Дозування залежить від захворювання, його тяжкості, чутливості, локалізації і типу інфекції, віку, стану нирок та печінки пацієнта. Дозування для дітей від 12 років та пацієнтів із вагою понад 50 кг складає від 1-2 грамів до 2-4 грамів. Для передопераційної профілактики інфекцій у місці хірургічного втручання застосовують разове дозування 2 г за 30-90 хвилин до операції.

Під час лікування гонореї застосовують разове дозування 500 мг. Рекомендоване дозування для лікування сифілісу також складає 500 мг раз на добу зі збільшенням до 2 г раз на добу протягом 10-14 днів у разі нейросифілісу.

Для лікування дітей віком від 15 діб до 12 років або дорослих із масою менше 50 кг застосовують від 50-80 мг/кг до 80-100 мг/кг. Для новонароджених дітей (0-14 днів) дозування складає від 20 мг/кг до 50 мг /кг.

Протипоказання

Попри лікувальні властивості, препарат має низку протипоказань. Серед них:

  • підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини;
  • цефтриаксон протипоказаний недоношеним новонародженим (до 41 тижня);
  • діюча речовина протипоказана доношеним новонародженим (до 28 днів);
  • пацієнти з гіпербілірубінемією, жовтяницею, гіпоальбумінемією, ацидозом, оскільки за таких станів зв’язування білірубіну імовірно порушене;
  • пацієнти, які потребують внутрішнього введення препаратів кальцію (через ризик утворення кальцієвої солі цефтриаксону).

Перед застосуванням необхідно виключити наявність протипоказань до застосування лідокаїну, якщо він застосовується як розчинник.

Особливості препарату Емсеф

Перед застосуванням препарату необхідно встановити, чи є в пацієнта в анамнезі тяжкі реакції гіперчутливості до цефтриаксону. У разі довготривалого лікування необхідно проводити розгорнутий аналіз крові.

У період вагітності та лактації препарат протипоказаний. Якщо виникають побічні реакції, наприклад, запаморочення, варто утриматися від керування транспортним засобом.

Побічні дії

Використовуючи антибіотики при пневмонії чи інших захворюваннях, необхідно дізнатися про їхні побічні дії. Для засобу Емсеф вони такі:

  • еозионфілія;
  • лейкопенія;
  • тромбоцитопенія;
  • діарея;
  • висип;
  • підвищення рівня печінкових ферментів.

Інші побічні ефекти виникають рідше. У разі появи незвичних реакцій необхідно негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Цефтриаксон може вступати у взаємодію з іншими медикаментами, що призводить до певних реакцій організму. Необхідно попередньо отримати консультацію лікаря щодо можливості одночасного застосування.

Передозування

Перевищення рекомендованих дозувань призводить до блювання, нудоти, діареї. У разі підозри на передозування потрібно припинити приймання та звернутися до лікаря. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Термін придатності ліків складає 3 роки. Флакон тримають у недоступному місці для дітей за температури до 30 градусів. Заборонено використовувати засіб після закінчення терміну придатності. Готовий розчин потрібно зберігати не більше 6 годин за кімнатної температури й не більше 24 годин за температури 6 °C.

Придбати медикаменти за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Мережа пропонує якісні ліки в Києві та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій.

На офіційному сайті аптеки мережі «Бажаємо здоров’я» можна дізнатися все про Емсеф: відгуки, актуальну вартість, ціни на аналоги. Також на сайті можна забронювати ліки, щоби забрати їх у зручний час. За потреби кваліфіковані фармацевти більше розкажуть про медикаменти, особливості застосування, застереження, допоможуть знайти для Емсеф аналог тощо.

Редакторська група
Оновлено
26.02.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Емсеф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Емсеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 203,00 ₴
✅ Форма випуску Порошок