Гелофузин: інструкція з використання
Гелофузин – це лікарський засіб, який належить до групи кровозамінників та перфузійних розчинів. Препарат є 4% розчином модифікованого желатину у фізрозчині (0,9% розчин натрію хлориду). Гелофузин є колоїдним розчином, призначеним для відновлення втраченого внутрішньосудинного об'єму, що може виникнути внаслідок кровотеч або втрати плазми. Цей препарат допомагає підвищити артеріальний тиск, покращити функцію серця, забезпечити необхідний запас кисню та збільшити діурез завдяки своєму колоїдному осмотичному тиску. Він ефективно заміщує втрачену плазму крові, однак важливо пам'ятати, що Гелофузин не відновлює втрачені протеїни плазми, що є важливим аспектом для підтримання оптимального здоров'я пацієнтів.
Цей препарат істотно підвищує ефективність лікування у випадках серйозних медичних станів, де потрібне швидке відновлення кровообігу та підтримка серцево-судинної системи.
Придбати якісні кровозамінники ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» у Києві та інших містах. Дізнатися, яка на Гелофузин ціна, чи є в наявності засіб у найближчій аптеці та забронювати ліки ви можете на офіційному сайті. Замовлення ви можете забрати в аптеці протягом 48 годин після СМС-підтвердження.
Кваліфіковані фармацевти завжди готові допомогти у виборі лікарських засобів, порадити аналоги, а також надати інформацію про правильне застосування та можливі побічні ефекти препаратів.
Форми випуску
Засіб Гелофузин представлений виробником (швейцарська компанія B. Braun Medical S.A.) у формі прозорого з солом'яним кольором розчину для інфузій. Концентрація активних компонентів в 1000 мл розчину: 40 г желатину сукцинільованого та 7,01 г натрію хлориду.
Випускається у флаконах по 500 мл. Купити засіб можна лише за рецептом.
Показання до застосування препарату Гелофузин
До перфузійного розчину Гелофузин інструкція від виробника визначає такі показання:
- профілактика й лікування гіповолемії (відносної та абсолютної) або шоку;
- профілактика артеріальної гіпотензії, зокрема при індукції епідуральної чи спінальної анестезії;
- процедури, що містять екстракорпоральний кровообіг;
- гостра нормоволемічна гемодилюція.
Не можна займатися самолікуванням через потенційну шкоду для здоров’я. Перед тим, як використовувати препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Режим дозування
Дозування й швидкість введення препарату визначають, виходячи з об’єму крововтрати й індивідуальних потреб у відновленні й підтримці гемодинамічної ситуації. Ефект заміщення відстежують завдяки моніторингу артеріального тиску, центрального венозного тиску, частоти серцевих скорочень, швидкості діурезу, гематокриту та концентрації гемоглобіну.
При профілактиці гіповолемії та артеріальної гіпотензії рекомендовано 500-1000 мл протягом 1-3 годин. Для лікування тяжкої гіповолемії – 1000-2000 мл. В екстрених ситуаціях, коли є загроза життю, – 500 мл шляхом швидкої інфузії.
При гемодилюції об’єм препарату еквівалентний втраті плазми, але не перевищує 20 мл/кг маси тіла. При екстракорпоральному кровообігу – від 500 до 1500 мл.
Максимального дозування з огляду на токсичність препарату немає.
Швидкість інфузії залежить від гемодинамічної ситуації. Частіше 500 мл вводять 30 хвилин, але перші 20-30 мл мають вводитися повільно. У випадку шоку можна вводити до 20 мл/кг маси тіла/годину. При загрозі для життя – 500 мл за 5-10 хвилин.
Протипоказання
Інші розчини необхідно підібрати за наявності таких протипоказань:
- гіперчутливість до компонентів у складі засобу;
- гіперволемія;
- гіпергідратація;
- нещодавно перенесений інфаркт міокарда;
- тяжкі розлади коагуляції крові.
Також не можна застосовувати Гелофузин, якщо є тяжка ниркова чи серцева недостатність.
Особливості препарату Гелофузин
Задокументований досвід застосування препарату Гелофузин для дітей недостатній. Дозування слід підбирати обережно, виходячи з індивідуальних потреб організму. Гелофузин слід застосовувати з обережністю людям літнього віку, пацієнтам з ризиком циркуляторного перевантаження, артеріальною гіпертензією, набряком легенів, порушеннями електролітного балансу, такими як гіпернатріємія та гіпокаліємія, тяжкими втратами крові тощо.
Застосовувати вагітним жінкам можна лише у випадку, коли потенційна користь вище за ризики. Досвіду застосування жінкам, які годують груддю, немає. Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
Потенційно серйозними побічними реакціями є анафілактоїдні реакції, проте тяжкі форми є дуже рідкісними. Вони проявляються через гарячку, шкірні висипання, різке почервоніння шиї та обличчя, зниження артеріального тиску. Зупинка серця, дихання та шок можливі у дуже рідкісних випадках.
Виникати можуть також легка нудота чи абдомінальний біль, підвищення температури тіла.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Властивості препарату Гелофузин можуть змінюватися при комбінації з іншими медикаментами. Не можна вводити разом із жировими емульсіями.
Передозування
Передозування чи занадто швидке введення препарату можуть викликати гіперволемію та циркуляторне перевантаження, що пов’язано з порушенням функцій серця та легенів. До симптомів належать головний біль, диспное та конгестія яремної вени.
Лікувати отруєння слід симптоматично. При появі симптомів варто припинити вживання й звернутися до лікаря. Може знадобитися введення діуретиків.
Умови зберігання
Зберігати розчин слід у недоступному для дітей місці при температурі до 25 °C в оригінальному пакуванні. Не можна ліки заморожувати.
Зверніть увагу!
Опис препарату Гелофузин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Гелофузин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 3391,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Раствор |