Гепаметіон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Дозування: 500 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 400 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Гепаметіон: інструкція з використання

Гепаметіон – лікарський засіб, який призначений для покращення роботи печінки та належить до фармакологічної групи ліків, що впливають на процеси метаболізму та систему травлення. Його виробником є українська фармацевтична компанія «Київмедпрепарат», яка є частиною корпорації Артеріум. Купити Гепаметіон, а також інші гепатопротектори, за прийнятними цінами, ви зможете в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».

Форма випуску

Гепаметіон випускається у формі:

  • ліофілізату для розчину для ін'єкцій по 400 та 500 мг у флаконах№5, з розчинником;
  • кишковорозчинних таблеток по 500 мг №20.

Основною діючою речовиною ліків є адеметіонін. Також у складі препарату знаходяться допоміжні компоненти, що відрізняються залежно від форми випуску ліків.

Гепаметіон у формі ампул та у формі таблеток належить до препаратів, що відпускаються виключно за рецептом лікаря.

Важливо! Не варто займатися самолікуванням. Приймання препарату можливе тільки за призначення лікаря.

Показання до застосування препарату Гепаметіон

Гепаметіон, інструкція до якого може відрізнятись залежно від лікарської форми, показаний до приймання для лікування:

  • внутрішньопечінкового холестазу у дорослих;
  • хронічного гепатиту;
  • цирозу печінки.

Препарат позитивно впливає на білкоий і ліпідний обмін, сприяє покращенню гепатоцитів та підвищує стійкість печінки до шкідливих факторів. Також він використовується як терапія внутрішньопечінкового холестазу у вагітних.

Режим дозування

Початкова терапія препаратом передбачає внутрішньовенні або внутрішньом'язові ін'єкції з дозуванням 5-12 мг на один кілограм маси тіла. Курс лікування становить близько 2 тижнів. Початкова доза становить приблизно 500 мг на добу. Максимальна добова доза не може перевищувати 1000 мг.

Для підтримуючої терапії призначають таблетки для прийому всередину. Дозування та курс лікування підбираються лікарем в індивідуальному порядку. Гепаметіон в таблетках слід ковтати цілими, не розжовуючи. Рекомендована початкова доза становить 10-25 мг на кілограм маси тіла на добу, загальна добова доза не має перевищувати 1600 мг. Добову дозу таблеток можна розділити на 2-3 прийоми.

Підтримуюча доза 800-1600 мг/ добу.

Протипоказання

Гепаметіон протипоказаний до застосування у таких випадках:

  • гіперчутливість до одного або кількох компонентів у складі;
  • генетичні дефекти, що впливають на метіоніновий цикл;
  • біполярний психоз.

Препарат не варто приймати дітям віком до 18 років, а також необхідно оцінити користь курсу лікування під час лактації. Бажано утриматися від приймання ліків у перших двох триместрах вагітності.

Особливості препарату Гепаметіон

Рекомендується повільне введення препарату при внутрішньовенних ін'єкціях. Необхідно контролювати рівень аміаку у пацієнта з циротичною та прециротичною стадією гіперамоніємії, які застосовують препарат у таблетках.

Препарат не призначається для терапії депресивних розладів, але може використовуватись при лікуванні внутрішньопечінкового холестазу у пацієнтів із депресивними розладами. При цьому варто оцінювати ризики взаємодії з антидепресантами. Не рекомендується до приймання пацієнтів із біполярними психозами.

Побічні дії

Лікарські властивості Гепаметіону також можуть характеризуватись виникненням побічних ефектів, серед яких:

  • шлунково-кишковий тракт – діарея, біль у животі, нудота, здуття;
  • загальні розлади – астенія, набряки, озноб, некроз у місці введення;
  • імунна система – гіперчутливість, анафілактичні реакції, почастішання пульсу;
  • опорно-рухова система – м'язові судоми, артралгія;
  • нервова система – запаморочення, біль голови, дисгевзія, парестезія;
  • психічні розлади – тривожність, сплутаність свідомості, ажитація.

З повним списком побічних дій ви можете ознайомитися в інструкції до препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

При одночасному прийманні препарату з кломіпраміном може розвинутись серотоніновий синдром. Хоча це можливо лише теоретично, необхідно уважно ставитися до одночасної терапії із селективними інгібіторами зворотного захоплення сератоніну (СІЗЗС), препаратами, що містять триптофан та трициклічними антидепресантами.

Передозування

Випадки передозування практично не трапляються. У разі виявлення симптомів передозування варто звернутись до токсикологічного центру. Пацієнти, які проходять курс лікування Гепаметіоном, мають перебувати під наглядом лікаря.

Умови зберігання

Препарат варто зберігати у захищеному від дітей місці за температури до 25 градусів Цельсія. Термін придатності ін'єкційної форми в оригінальній упаковці становить 1,5 року для порошку та 1,5 року для розчину. Термін придатності таблеток 3 роки.

Купити препарат Гепаметіон, ціна якого абсолютно виправдовує якість, завжди можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Аптека не тільки пропонує ліки кращих виробників за прийнятними цінами у Києві та інших містах України, але й зручний сервіс для покупців.

На сайті завжди можна отримати інформацію про вартість, наявність в аптеках, ознайомитися з інструкцією. Щоб швидко придбати різноманітні препарати для лікування захворювань печінки на сайті мережі, Ви можете скористатися послугою бронювання. Забрати замовлення можна за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
29.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Гепаметіон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Гепаметіон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Порошок, Таблетки