Герпевір - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Мазь
Дозування: 25 мг/г
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 25 мг/г
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 250 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Герпевір: інструкція з використання

Герпевір – це противірусний препарат, який використовується для лікування вірусних інфекцій шкіри та слизових оболонок, викликаних вірусом простого герпесу. Діюча речовина – ацикловір – ефективно пригнічує процес синтезу ДНК вірусу герпесу. Розробив його доктор Гуда в 1970-х роках, який працював у американській дослідницькій компанії Burroughs Wellcome.

Герпевір, як і інші ліки від герпесу, ефективний і допомагає швидко боротися з причинами запалення і неприємними симптомами захворювання. У 1985 році його схвалили для лікування герпетичних висипань на губах, обличчі та слизовій оболонці. А його властивості дали змогу використовувати препарат для протидії іншим інфекціям. Наприклад, віспі, оперізувальному герпесу, цитомегаловірусу тощо.

Форми випуску

Купити Герпевір можна в декількох різних формах:

  • таблетки по 0,2 або 0,4 г діючої речовини;
  • мазь білого кольору зі слабким характерним запахом, 2.5% по 5 г та 15 г;
  • порошок для ін’єкцій по 250 мг у флаконі.

Показання до застосування препарату Герпевір

Головна діюча речовина в препараті – ацикловір. Він є синтетичним аналогом нуклеозиду, тож блокує реплікацію вірусу герпесу. Речовина перетворюється на метаболіт, включається в ДНК вірусу й не дає йому далі синтезуватися. Тож призначають Герпевір при таких випадках:

  • герпес, зокрема генітальний, вагінальний і оральний;
  • вітряна віспа чи більш звична «вітрянка»;
  • герпетичний стоматит і енцефаліт;
  • оперізуючий лишай.

Герпевір не використовується для лікування захворювань, викликаних вірусами герпесу VI-VIII типів. Призначати Герпевір, як і всі противірусні препарати, може лікар-інфекціонісг після обстеження та результатів аналізів.

Режим дозування

Для препарату Герпевір інструкція буває різна, залежно від форми препарату. Разом із цим змінюється дозування та тривалість застосування.

Герпевір таблетки приймають дорослі п’ять разів на день по 200 мг, проміжок між цим складає чотири години. Дітям можна приймати ліки з розрахунку 20 мг на 1 кг маси тіла, приймання має бути чотири на день з рівними проміжками часу між ними. Проте добова норма не має перевищувати 800 мг.

Мазь дітям від 12 років і дорослим треба використовувати також через рівні проміжки часу до п’яти разів на добу. Наносити її треба на уражені ділянки. Дітям до 12 років мазь не застосовують, слід вибирати інші форми випуску.

Герпевір вводять у вигляді внутрішньовенної інфузії. Попередньо вміст одного флакона розчинити в 10 мл спеціальної води для ін’єкцій або фізрозчину. Конкретне дозування може змінюватися залежно від захворювання, вираженості симптомів, віку пацієнта тощо. Незалежно від об’єму отриманого розчину, інфузію необхідно проводити не менше однієї години. Готовий розчин зберігати не можна.

Протипоказання

Протипоказанням є чутливість до ацикловіру, валацикловіру або ж інших елементів, що є у складі ліків. Таблетки Герпевір не можна використовувати під час вагітності та лактації.

Особливості препарату Герпевір

Рівень гідратації треба підтримувати у пацієнтів, які отримують високі дози ацикловіру внутрішньовенно або перорально. При цьому треба уникати швидкої ін’єкції, аби ацикловір не осідав у нирках. Ризик ураження нирок збільшується, якщо одночасно вживати інші нефротоксичні препарати. Треба бути обережним при використанні Герпевіру людям із нирковою недостатністю або пацієнтам літнього віку.

На Герпевір ціна переважно залежить від виробника. На вартість також можуть вплинути форма випуску й дозування. Ви можете придбати ліки за прийнятними цінами в аптеці «Бажаємо здоров’я» у Києві та інших містах.

Побічні дії

При використанні мазі побічною дією лікарського засобу може бути гострий або пекучий біль, лущення шкіри або свербіж. Усе це – тимчасово й швидкоминуче.

При ін’єкціях або вживання таблеток можуть виникати зниження гематологічних показників, головний біль, запаморочення тощо. Часто зустрічаються флебіт, нудота, висипання тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Важливої взаємодії між ацикловіром та іншими засобами не виявлено. Також не виявлено прямої залежності між вживанням алкоголю й препаратів на основі ацикловіру. Однак одночасне застосування може призвести до більш виражених побічних ефектів лікарського засобу.

Передозування

Жодних побічних ефектів при одноразовому передозуванні не спостерігалося, при регулярному – можуть виникати нудота, блювання, головний біль, сплутаність свідомості. Для лікування частіше призначають гемодіаліз.

Умови зберігання

Зберігати препарат можна за температури до 25°C. Місце для зберігання має бути темним, недоступним для дітей.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Герпевір на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Герпевір - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Таблетки, Мазь, Порошок