Глібомет: інструкція з використання
Глібомет – це протидіабетичний лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи пероральних гіпоглікемізуючих засобів. Діючими речовинами є метформіну гідрохлорид та глібенкламід. Глібенкламід (сульфанілсечовина другого покоління, яка стимулює вироблення інсуліну) уперше був синтезований у Німеччині у 1966 році, у клінічній практиці його почали застосовувати з 1969 року. Метформін (бігуанід підвищує засвоєння глюкози м'язовою тканиною та знижує глюконеогенез у печінці) був допущений до медичного застосування лише у 1972 році, і на сьогодні він є найчастіше використовуваним антидіабетичним препаратом.
Форми випуску
В аптеках України Глібомет можна придбати у формі круглих білих таблеток, вкритих плівковою оболонкою, по 40 шт. в упаковці. Одна таблетка містить глібенкламіду 2,5 мг та метформіну гідрохлориду 400 мг.
Виробник – Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина.
Показання до застосування препарату Глібомет
Показанням до застосування препарату є цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний) у випадках, коли дієтотерапія або комбінація дієтотерапії з препаратами сульфонілсечовини чи бігуанідів є недостатньо ефективними.
Препарат відпускається за рецептом.
Режим дозування
Препарат Глібомет, як і інші засоби від діабету, призначаються виключно лікарем. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Режим дозування визначається на підставі даних лабораторних аналізів. На Глібомет інструкція від виробника зазначає, що зазвичай початкова доза препарату становить 2 таблетки на добу. Надалі дозу можна коригувати для досягнення бажаного рівня глюкози в крові. Максимальна добова доза становить 6 таблеток на добу.
Протипоказання
Глібомет таблетки мають наступні протипокази:
- цукровий діабет І типу;
- гестаційний цукровий діабет;
- гострий метаболічний ацидоз, включаючи кетоацидоз та лактоацидоз;
- панкреатектомія;
- серйозні порушення функції печінки, дихальна та ниркова недостатність;
- гостра алкогольна інтоксикація, хронічний алкоголізм;
- дитячий вік.
З повним переліком протипоказань для застосування препарату Глібомет можна ознайомитись в інструкції виробника.
Особливості препарату Глібомет
При застосуванні препарату необхідно чітко дотримуватись рекомендацій лікаря.
Лікування препаратами, що мають протидіабетичні властивості, може збільшувати ризик появи та розвитку гіпоглікемії. У групі ризику знаходяться пацієнти літнього віку. Для запобігання виникнення гіпоглікемії необхідно вчасно коригувати дозу препарату та стримувати його гіпоглікемізуючу дію.
Рекомендовано утриматись від керування автомобільним транспортом на час лікування препаратом Глібомет, або робити це з особливою обережністю.
Засіб не застосовують під час вагітності та у період годування груддю.
Побічні дії
Найбільш часто описаними побічними реакціями на препарат Глібомет є нудота, блювання, відсутність апетиту, діарея, біль в животі.
У деяких пацієнтів спостерігаються короткочасні порушення зору, головний біль, підвищення рівня молочної кислоти в крові, гостра печінкова порфірія, алергічні реакції та інші.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат Глібомет вступає у взаємодію з багатьма засобами, тому перед застосування препарату необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Протипоказані комбінації засобу Глібомет з міконазолом. Не рекомендується його одночасне застосування з антибактеріальними препаратами, фенілбутазоном, йодовмісними рентгеноконтрастними речовинами. Також не рекомендується вживання алкоголю під час лікування засобом Глібомет.
Більш докладно приклади взаємодії з іншими ліками та їхні наслідки описані в інструкції до препарату.
Передозування
У разі передозування препаратом Глібомет можливий розвиток лактоацидозу через наявність метформіну. При появі симптомів цього захворювання пацієнта госпіталізують та проводять виведення лактату за допомогою гемодіалізу.
Через сульфонілсечовину при передозуванні можлива гіпоглікемія та розлади шлунково-кишкового тракту. У пацієнтів із захворюваннями печінки його виведення з організму уповільнене, а гемодіаліз неефективний для його виведення через тісний зв’язок з білками.
Умови зберігання
Таблетки Глібомет зберігають у недоступному для дітей місці. Препарат не потребує спеціальних умов зберігання.
Протидіабетичний препарат Глібомет купити за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна у мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На сайті є можливість оформити замовлення та отримати препарат в аптеці за вибраною адресою. Перед замовленням на сайті зручно дізнатись, яка актуальна на Глібомет ціна, ознайомитись з наявними аналогами препарату та їхньою вартістю. Також тут можна знайти для препарату Глібомет відгуки інших покупців. В аптеках мережі головним є комфорт та довіра клієнтів, тож сервіс є максимально зручним для покупців.
Зверніть увагу!
Опис препарату Глібомет на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Глібомет - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Форма випуску | Таблетки |