Глютазон: інструкція з використання
Глютазон належить до антидіабетичних препаратів і гіпоглікемічних засобів. Активна речовина – піоглітазон, дія якого залежить від наявності інсуліну. Глютазон має властивість знижувати інсулінорезистентність у периферичних тканинах і печінці. Як результат – збільшення витрати інсулінозалежної глюкози та зниження викиду глюкози з печінки.
При застосуванні піоглітазону у хворих із порушенням ліпідного обміну активується катаболізм медіаторів запалення, зменшується товщина внутрішньої стінки артерій завдяки усуненню запальних і проліферативних процесів. При цьому знижується рівень фібриногену в плазмі крові та тригліцеридів, збільшується рівень ліпопротеїдів високої щільності.
Придбати Глютазон та інші ефективні ліки від цукрового діабету за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті мережі користувачам доступна вся необхідна інформація про препарат Глютазон: ціна, інструкція від виробника, особливості застосування, відгуки інших покупців, дані про аналоги та багато іншого. Мережа пропонує широкий вибір ліків відомих вітчизняних та закордонних виробників, які ви зможете замовити на сайті або купити в одній зі стаціонарних аптек.
Комфорт, довіра та впевненість у виборі лікарських засобів – ось що цінується в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».
Форми випуску
Лікарський засіб представлено виробником у формі білих круглих таблеток з різним вмістом діючої речовини – 15 мг, 30 мг та 45 мг піоглітазону гідрохлориду. Вибір дозування залежить від медичного призначення та індивідуальних особливостей.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед тим, як приймати препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Показання до застосування препарату Глютазон
Медикамент має показання для дорослих як друга чи третя лінія терапії цукрового діабету 2 типу:
- монотерапія – для хворих з протипоказаннями чи непереносимістю метформіну при неможливості контролювати рівень цукру в крові дієтою та фізичними вправами;
- як подвійна терапія метформіном у дорослих пацієнтів (особливо з надлишковою масою тіла), у яких монотерапія метформіном у максимально переносимій дозі не забезпечує належного глікемічного контролю;
- як подвійна терапія похідними сульфонілсечовини у дорослих пацієнтів з непереносимістю або протипоказанням до метформіну, у яких монотерапія похідними сульфонілсечовини у максимально переносимій дозі не забезпечує належного глікемічного контролю;
- як потрійна терапія у комбінації з метформіном і похідними сульфонілсечовини у хворих з недостатнім глікемічним контролем, попри застосування подвійної комбінованої терапії.
Засіб також показаний до застосування у комбінації з інсуліном при цукровому діабеті 2 типу хворим, яких не можна лікувати метформіном, із недостатнім глікемічним контролем.
Як і інші лікарські препарати для зниження цукру в крові, засіб Глютазон відпускається за рецептом. При його застосуванні важливо дотримуватися рекомендацій лікаря та ознайомитися з інформацією виробника, яку містить додана до медикаменту Глютазон інструкція від виробника.
Режим дозування
Добову дозу препарату вживають 1 раз на день незалежно від їжі. Початкове дозування може становити 15 мг чи 30 мг піоглітазону, максимальне – 45 мг. Дозування має призначати лікар залежно від перебігу захворювання, стану пацієнта, супутніх хвороб, віку тощо.
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування препарату є такі:
- підвищена чутливість до будь-якого з його компонентів;
- інсулінозалежний цукровий діабет 1 типу;
- діабетичний кетоацидоз;
- порушення функції печінки;
- серцева недостатність;
- наявний рак сечового міхура або в анамнезі;
- макроскопічна гематурія невстановленої етіології.
Засіб також не призначається дітям, вагітним та годуючим груддю.
Особливості препарату Глютазон
Особливої уваги при застосуванні медикаменту потребують пацієнти похилого віку (старше 75 років). При лікуванні препаратом потрібно проводити моніторинг функції печінки, звернути увагу на роботу сечового міхура та органів зору.
Глютазон, препарат для лікування цукрового діабету 2 типу, асоціюється зі зростанням ризику раку сечового міхура. Перед початком терапії слід оцінювати фактори ризику (вік, паління, хіміотерапія тощо). Пацієнтам з макроскопічною гематурією невідомого походження потрібно ретельне обстеження. При появі симптомів з боку сечостатевої системи під час терапії пацієнти повинні негайно звернутися до лікаря.
Через наявність у складі лактози, вживання препарату не рекомендовано пацієнтам з її непереносимістю.
Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
При вживанні препарату можуть виникнути такі побічні ефекти:
- інфекції верхніх дихальних шляхів;
- гіпестезія;
- порушення зору;
- переломи кісток;
- збільшення маси тіла;
- анемія;
- головний біль;
- гематурія;
- ангіоневротичний набряк та ін.
При виникненні будь-яких побічних ефектів про них варто повідомити лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Уваги потребує одночасне застосування піоглітазону з гемфіброзилом і рифампіцином через можливі негативні наслідки взаємодії речовин.
Передозування
При вживанні таблеток препарату у великій кількості про наслідки не повідомлялося. При передозуванні піоглітазону у комбінації з похідними сульфонілсечовини або інсуліном може виникнути гіпоглікемія. Лікування – підтримуюче та симптоматичне.
Умови зберігання
Засіб потрібно зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C.
Зверніть увагу!
Опис препарату Глютазон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Глютазон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 272,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |