Карбоплатин: інструкція з використання
Карбоплатин – це лікарський препарат, який належить до групи антинеопластичних засобів та є неорганічною комплексною сполукою платини. Діюча речовина карбоплатин чинить регресію первинних пухлин та метастазів, пригнічуючи синтез нуклеїнових кислот.
Використовують препарат при хіміотерапії під час лікування онкологічних захворювань.
Придбати протипухлинні препарати ви можете за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Для зручності скористуйтеся офіційним сайтом. Тут є інформація про вартість, інструкція від виробника, наявність у найближчих аптеках Києва чи інших міст України. Ще одна зручна функція – бронювання.
Ви можете оформити замовлення, вибрати зручну адресу з запропонованих і забрати протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Форми випуску
Препарат випускається виробниками у формі розчину для інфузій. В 1 мл прозорого безбарвного концентрату міститься 10 мг карбоплатину.
На Карбоплатин ціна залежить від об'єму флакона та виробника: Карбоплатин Ебеве, Карбоплатин Медак, Карбоплатин-Тева.
Придбання препарату в аптеці вимагає наявності рецепта від лікаря.
Показання до застосування препарату Карбоплатин
Основним показанням до використання ліків Карбоплатин є епітеліальний рак яєчників і дрібноклітинний рак легенів. Використовувати його можна у вигляді монотерапії або як препарат другої лінії.
Режим дозування
Вводять ліки внутрішньовенно після попереднього розведення концентрату. Дозування протипухлинного препарату розраховує лікар-онколог. Він визначає потрібну дозу або за площею поверхні тіла, або за формулою Калверта.
Перший спосіб підходить для пацієнтів, які не мають проблем з функціями нирок і лікуються вперше. Формула Калверта враховує стан нирок пацієнта, отриману до цього терапію і тип лікування.
Тож самолікування в цьому випадку неможливе. Тільки лікар може призначати антинеопластичні засоби й визначати їх дозування на основі властивостей ліків і індивідуальних характеристик пацієнта.
Розводять концентрат перед застосуванням у 5% розчині глюкози або 0,9% розчині натрію хлориду. Концентрація в результаті має складати 0,5 мг/мл. Інфузія триває 15-60 хвилин. Детальний опис режиму дозування містить інструкція виробника.
Протипоказання
Підібрати до розчину Карбоплатин аналоги потрібно, якщо є такі протипоказання:
- гіперчутливість до активної речовини чи інших поєднань із вмістом платини;
- період годування груддю;
- тяжкі попередні порушення функції нирок;
- тяжка мієлосупресія;
- пухлини та інфекції (в тому числі гострі), що кровоточать;
- поєднання з вакцинами проти жовтої гарячки;
- порушення слуху.
Іноді бувають виключення. Наприклад, у випадку з нирками лікар може призначити Карбоплатин, коли користь буде вище за ризики для здоров’я пацієнта.
Особливості препарату Карбоплатин
Карбоплатин можна застосовувати для лікування тільки під наглядом досвідченого онколога. Лікар має стежити за станом пацієнта. Регулярно проводять аналіз крові, функціональні тести для визначення роботи нирок і печінки. Якщо помічено пригнічення функції спинного мозку, аномальну роботу нирок і печінки, препарат скасовують.
Довготривала мієлосупресія може виникати у пацієнтів, які вже пройшли попереднє лікування, одночасно застосовують нефротоксичні засоби, мають тяжні порушення функції нирок, мають загальний поганий стан здоров’я чи старше за 65 років.
Під час лікування й ще 6 місяців після його завершення жінкам потрібно використовувати надійні методи контрацепції, а статевозрілим чоловікам уникати зачаття. Якщо під час лікування жінка завагітніла, необхідно проконсультуватися з генетиком тощо.
Побічні дії
Лікарський засіб Карбоплатин діє одночасно на здорові й пухлинні клітини. Через це можуть виникати побічні дії.
Приблизно 65% пацієнтів протягом 24 годин після введення препарату скаржаться на блювання (в третини з яких серйозне) та 15% – нудота. Досить часто зустрічається тимчасова втрата зору (навіть до повної втрати) та субклінічне порушення слуху, особливо у дітей, які отримували високі дози препарату в комбінації з засобами, що мають вплив на органи слуху. Високою є ймовірність анемії, зниження рівнів лейкоцитів і тромбоцитів. Може послаблюватися імунна система й підвищуватися ризики кровотеч та інші.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Протипоказане використання з вакциною проти жовтої гарячки. Не рекомендовано поєднувати з живими ослабленими вакцинами, фенітоїном, фосфенітоїном. З обережністю слід поєднувати з циклоспоринами, хелатніми сполуками, ототоксичними та нефротоксичними речовинами. Детальний перелік заборонених комбінацій є в повній інструкції до лікарського засобу.
Передозування
При введенні великих доз препарату до 1600 мг/м2 за курс можуть виникати небезпечні гематологічні реакції. До них належать анемія, тромбоцитопенія й гранулоцитопенія.
Можуть виникати порушення функцій нирок, нейропатії, ототоксичність, втрата зору, нудота, блювання, головний біль, еритема, гіпербілірубінемія, мукозит, діарея, тяжка інфекція. Спеціального антидота немає. Трансфузію та трансплантацію кісткового мозку можуть використовувати при лікуванні гематологічних побічних реакцій.
Умови зберігання
Зберігати препарат можна за температури до 25°C. Заморожувати його заборонено. Місце для збереження має бути темним, сухим і недоступним для дітей.
Зверніть увагу!
Опис препарату Карбоплатин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Карбоплатин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 2939,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин, Концентрат |