Кетальгин: інструкція з використання
Кетальгин – це лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) та призначений для швидкого й ефективного зняття болю різної етіології. Основною діючою речовиною препарату є кеторолак трометамін, який забезпечує потужну аналгетичну дію за рахунок пригнічення синтезу простагландинів, що відповідають за виникнення болю та запалення в організмі. Кетальгин використовують для короткочасного полегшення помірного та сильного болю.
Форми випуску
Лікарська форма препарату – таблетки, які мають білий або майже білий із жовтуватим відтінком колір. В 1 таблетці міститься 10 мг кеторолаку трометаміну та допоміжні речовини, серед яких лактози моногідрат.
Випускається по 10 таблеток у блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону.
Зверніть увагу, що препарат відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Кетальгин
Препарат застосовується, щоби лікувати біль помірної інтенсивності, зокрема післяопераційний біль.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перш ніж придбати Кетальгин або будь-які інші нестероїдні протизапальні засоби, зокрема й препарати від зубного болю, необхідно проконсультуватися з лікарем. Інструкція від виробника допоможе ознайомитися з вичерпною інформацією про ліки: властивостями, показаннями та протипоказаннями, особливостями застосування.
Режим дозування
Таблетки рекомендується приймати під час або після їжі.
Стандартне дозування для дорослих – по 10 мг (1 таблетка) кожні 4–6 годин за необхідності. Добовий обсяг не має перевищувати 40 мг.
Курс застосування повинен складати максимум 5 діб.
Протипоказання
Протипоказаннями є:
- бронхіальна астма в анамнезі;
- бронхіальна астма, ангіоневротичний набряк, риніт або кропив’янка, спричинені застосуванням НПЗЗ;
- активна пептична виразка;
- виразкова хвороба або шлунково-кишкова кровотеча в анамнезі;
- тяжка серцева недостатність;
- повний або частковий синдром носових поліпів, набряку Квінке або бронхоспазму;
- печінкова або помірна тяжка ниркова недостатність;
- геморагічний діатез або цереброваскулярна кровотеча;
- дегідратація;
- гіповолемія.
До протипоказань належить також підвищена чутливість до кеторолаку або допоміжних речовин препарату.
Лікарський засіб не застосовують дітям віком до 16 років.
Особливості препарату Кетальгин
Лікування препаратом Кетальгин проводиться за найменшої ефективної дози протягом найкоротшого періоду.
Кеторолак інгібує синтез циклооксигенази/простагландину, що може послаблювати фертильність. Тому препарат не рекомендується жінкам, які планують вагітність.
Кеторолак протипоказаний у період вагітності, переймів, пологів та годування груддю.
Під час застосування препарату повідомлялося про затримку рідини та набряк, тож його варто призначати з обережністю пацієнтам з артеріальною гіпертензією, порушеннями функції нирок та печінки, серцевою декомпенсацією або подібними станами.
Крім того, застосування лікарського засобу може призвести до утворення виразок, перфорацій або шлунково-кишкових кровотеч, тому пацієнтам літнього віку, а також тим, хто одночасно приймає інші медикаменти, що здатні підвищувати ризик розвитку цих станів рекомендується супутньо застосовувати мізопростол або інгібітори протонної помпи для захисту слизової оболонки шлунка.
Ризик розвитку асептичного менінгіту підвищується у пацієнтів із системним червоним вовчаком та різними змішаними захворюваннями сполучної тканини.
Препарат містить лактозу, тому не рекомендований пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції або дефіцитом лактази.
Пацієнтам, які відчувають сонливість, запаморочення, підвищену втомлюваність або порушення зору під час приймання кеторолаку, рекомендується утримуватися від керування автотранспортом та виконання робіт, що потребують концентрації уваги.
Побічні дії
До побічних дій належать:
- нудота;
- диспепсія;
- пептична виразка;
- перфорація або шлунково-кишкова кровотеча;
- тривожність;
- сонливість;
- запаморочення;
- головний біль;
- порушення зору;
- втрата слуху;
- свербіж;
- кропив’янка;
- синдром Лайєлла;
- фоточутливість шкіри.
Також можуть спостерігатися порушення функцій печінки та реакції підвищеної чутливості.
З повним переліком можливих побічних ефектів можна ознайомитися в інструкції виробника.
У випадку появи будь-яких негативних симптомів варто негайно припинити приймання препарату та звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Кеторолак не можна призначати під час лікування іншими НПЗЗ.
Препарат варто застосовувати з обережністю в комбінації з інгібіторами АПФ, такролімусом, діуретиками, кортикостероїдними та антиагрегатними засобами, метотрексатом, а також селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну.
Взаємодія з хінолонами може підвищувати ризик виникнення судом. Паралельне застосування із зидовудином збільшує ймовірність гематологічної токсичності.
За одночасного приймання кеторолаку та психотропних засобів (тіотексену, флуоксетину, алпразоламу) повідомлялося про виникнення галюцинацій.
У поодиноких випадках можливі напади епілепсії під час застосування препарату Кетальгин разом із протиепілептичними засобами (фенітоїн, карбамазепін).
Повний перелік фармакологічних взаємодій препарату містить інструкція виробника. Для мінімізації ризику небажаних побічних ефектів усі комбінації препаратів, що застосовуються одночасно, необхідно погодити з лікарем.
Передозування
Після передозування спостерігаються:
- нудота;
- блювання;
- головний біль;
- біль в епігастрії;
- шлунково-кишкова кровотеча.
У випадках тяжкого отруєння можливі судоми, кома, ураження печінки та гостра ниркова недостатність.
У разі підозри на передозування необхідно негайно звернутися по медичну допомогу. Рекомендується застосувати промивання шлунка та приймання активованого вугілля. Інші заходи можуть бути призначені залежно від симптомів.
Терапія симптоматична.
Умови зберігання
Тримайте ліки в оригінальному пакуванні за температури не вище за 25 °C. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей.
Термін придатності лікарського засобу зазначений на упаковці та становить 3 роки, після закінчення якого препарат не можна використовувати.
Придбати якісні препарати від болю в спині за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті є вся необхідна інформація про препарат Кетальгин: ціна, наявність в аптеках, вартість аналогів. Тут можна купити якісні ліки та товари медичного призначення. Досвідчені фармацевти завжди проконсультують і підберуть оптимальне лікування.
Зверніть увагу!
Опис препарату Кетальгин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Кетальгин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 135,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |