Кокарніт: інструкція з використання
Ці ліки для покращення метаболізму є комплексом вітамінів і метаболічних речовин. Діючими речовинами є нікотинамід (одна з форм вітаміну РР), кокарбоксилаза (кофермент, що утворюється з вітаміну В1), ціанокобаламін (вітамін В12) та динатрію аденозин трифосфат тригідрат.
Дуже важливим компонентом лікарського засобу є саме ціанокобаламін, що має високу біологічну активність. В12 попереджає жирову інфільтрацію печінки, знижує рівень холестерину в крові. Цей вітамін потрібен для нормального функціонування кровотворних органів, також він підвищує синтез білка в організмі.
Кокарбоксилаза, що входить до складу препарату, відіграє важливу роль у вуглеводному обміні. Сприяє засвоєнню глюкози, покращує трофіку нервових тканин. Нікотинамід, як складова Кокарніту, бере участь в окислювально-відновних процесах клітин, знижує рівень ліпопротеїнів в крові. Динатрію аденозин трифосфат тригідрат має гіпотензивну, антиаритмічну, судинорозширювальну дію.
Форми випуску
Лікарська форма препарату – ліофілізат для розчину для ін’єкцій.
1 ампула препарату містить:
- нікотинаміду 20 мг;
- кокарбоксилази 50 мг;
- ціанокобаламіну 0,5 мг;
- динатрію аденозину трифосфату тригідрату 10 мг.
Кокарніт ампули в якості розчинника містять лідокаїну гідрохлорид. Лікарський засіб – це ліофілізат, що має рожеве забарвлення. Розчинник – безбарвний прозорий розчин. Зверніть увагу, що препарат відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Кокарніт
Показаннями до застосування лікарського засобу в складі комплексного лікування є:
- неврит;
- нейропатія;
- невралгії різного походження;
- люмбаго;
- радикуліт;
- міалгія;
- ішемічна хвороба серця;
- тендиніт;
- бурсит.
Також цим лікарським засобом можна лікувати міокардити та кардіоміопатії.
Режим дозування
Дозування – внутрішньом'язово, 1-2 ампули одноразово на добу. Зробити ін’єкцію необхідно одразу після приготування розчину, який повинен мати червоний колір. Якщо колір змінився, то ліки застосовувати не можна. Тривалість лікування визначається лікарем з урахуванням важкості перебігу хвороби.
Протипоказання
До протипоказань належать:
- кардіогенний шок та інші види шоку;
- гіперурикемія;
- подагра;
- електролітні порушення, пов’язані з такими мікроелементами, як калій і магній;
- виразкова хвороба шлунку у стадії загострення;
- виразкова хвороба дванадцятипалої кишки у стадії загострення;
- новоутворення;
- запальні захворювання легень;
- тяжкі форми бронхіальної астми;
- тяжкі форми артеріальної гіпертензії;
- геморагічний інсульт;
- гіперчутливість до діючих речовин препарату.
Додатково існують протипоказання до розчинника, що містить лідокаїну гідрохлорид. Це порфірія, міастенія та підвищена чутливість до місцевих анестетиків амідного типу.
Особливості препарату Кокарніт
Ці ліки вводять внутрішньом’язово. Після того як зроблено Кокарніт укол, не можна використовувати для обробки місця ін’єкції дезінфікуючі розчини, що містять важкі метали – це провокує такі місцеві реакції, як набряк та болючість.
Слід зменшувати дозу або призупиняти застосування препарату при тенденції до розвитку лейко- та еритроцитозу.
При тривалому застосуванні лікарського засобу необхідно контролювати рівень магнію і калію в плазмі крові.
Побічні дії
До побічних дій належать:
- реакції гіперчутливості;
- нечіткість зору;
- головний біль;
- запаморочення;
- тахікардія;
- припливи;
- артеріальна гіпертензія;
- артеріальна гіпотензія;
- шкірні висипання;
- свербіж;
- оборотна сліпота;
- слабкість.
Дуже важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції, адже це допоможе спостерігати за співвідношенням користі та ризику при застосуванні певного лікарського засобу.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
При взаємодії з антигіпертензивними засобами спостерігається посилення гіпотензивної дії.
Нікотинамід посилює токсичний вплив алкоголю на печінку. Також не рекомендується одночасне застосування із засобами, що підвищують згортання крові.
Під час лікування даним препаратом необхідно обмежити кофеїновмісні продукти (чай, кава).
Передозування
При передозуванні спостерігаються такі симптоми, як:
- слабкість;
- запаморочення;
- тремор;
- психомоторне збудження;
- гіперкоагуляція;
- колапс;
- асфіксія;
- кома.
Необхідно негайно припинити введення ліків та провести симптоматичну терапію. Пацієнт має перебувати в горизонтальному положені з доступом свіжого повітря. Специфічного антидоту при передозуванні Кокарнітом немає.
Умови зберігання
Температура під час зберігання не повинна бути вищою за 25ºС, місце зберігання має бути недоступним для дітей та захищеним від світла.
Купити цей та інші препарати для нервової системи за прийнятними цінами у Києві та в інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На сайті мережі ви можете дізнатись ціну на препарат та його наявність в найближчих аптеках. Ознайомитись з інструкцією препарату та дізнатись про аналоги. Заброньовані вами ліки на сайт мережі аптек «Бажаємо здоров'я» необхідно придбати в обраній аптеці протягом 48 годин.
Самолікування може заподіяти шкоду вашому здоров’ю. Перед тим, як придбати або використати цей препарат, рекомендуємо проконсультуватися з фахівцем. Також можна докладніше дізнатися про Кокарніт: інструкція від виробника містить всю необхідну інформацію про властивості препарату.
Зверніть увагу!
Опис препарату Кокарніт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Кокарніт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 315,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Раствор |