Летрозол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Летрозол: інструкція з використання

Летрозол – це гормональний препарат, який націлений на протидію пухлинам та іншим захворюванням, що пов’язані з гормональним збоєм. Зазвичай застосовується в гінекології. Такі гормональні препарати виготовляють декілька виробників: «Тева» ( Угорщина), «КРКА» (Словенія), «Сіндан Фарма» (Румунія), «Сінтон» (Іспанія). Якщо плануєте придбати Летрозол, ціну на цей засіб вказано на сайті аптек «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Препарат Летрозол випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою. Вони жовтого або темно-жовтого кольору, круглі, двоопуклі, розташовані на блістері. Залежно від виробника таблетки можуть бути гладкі або мати тиснення з обох сторін у дозуванні 2,5 мг активного компонента.

Показання до застосування препарату Летрозол

Летрозол застосовують при необхідності гормональної терапії. Частіш за все таблетки застосовують під час терапії раку молочної залози на ранніх стадіях, а також лікування раку молочної залози в жінок в період постменопаузи.

Засіб призначається для жінок із HER2 – негативним раком молочної залози, яким не підходить хіміотерапія та коли немає показань для хірургічного втручання. Дія препарату направлена на терапію раку молочної залози. Дозування, що допоможе лікувати захворювання, пропонується виключно індивідуально.

Режим дозування

Препарат рекомендовано приймати в дозуванні не більше 2,5 мг один раз на добу. Термін лікування в ад’ювантній терапії – 5 років, або до настання рецидиву захворювання. Хворі з метастазами повинні продовжувати терапію, доки ознаки регресу хвороби не стануть очевидними.

За умов неад’ювантного лікування терапію необхідно продовжувати протягом 4–8 місяців для досягнення оптимального зменшення розмірів пухлини. Якщо протягом цього терміну організм не відреагував на препарат, прийом варто припинити та розглянути хірургічне втручання або інші варіанти лікування.

Для пацієнта в передопераційному періоді або літньому віці коригувати дозування препарату не потрібно. Застосовувати Летрозол можна також людям з порушенням функцій печінки та нирок від легкого до середнього ступеня. Пацієнтки з важким порушенням функції печінки потребують нагляду.

Препарат приймається перорально. Ступінь засвоєння діючої речовини не залежить від їжі.

Протипоказання

Основні протипоказання – це:

  • підвищена чутливість до діючої речовини або одного з компонентів;
  • передменопаузний період;
  • вагітність та лактація;
  • репродуктивний вік.

При ігноруванні протипоказань можуть виникнути різноманітні побічні реакції в організмі та значно погіршитися загальний стан пацієнта. Застосування в період вагітності та лактації має наслідки, які прямо впливають на здоров’я малюка й мами. Тому препарати для гормональної терапії в ці періоди не варто приймати без призначення лікаря.

Особливості препарату Летрозол

Інструкція містить інформацію, що пацієнтам із порушенням функції нирок перед призначенням препарату варто зважити співвідношення ризику й ефекту від лікування. При порушенні функції печінки (тяжкій печінковій недостатності) експозиція засобу вдвічі довша, ніж у здорової людини. Такі хворі потребують постійного нагляду.

Препарат Летрозол сприяє зниженню мінеральної щільності кісток, тому перед початком лікування необхідно оцінювати вказаний показник за допомогою додаткових обстежень.

Побічні дії

Майже в третини пацієнток в перші тижні лікування спостерігались побічні ефекти. Найпоширеніші можливі симптоми:

  • припливи;
  • нудота;
  • стомлюваність.

З боку кровоносної та лімфатичної системи можуть розвиватися лейкопенія та тромбоцитопенія. Імунна система інколи реагує анафілактичними реакціями. Серед метаболічних порушень – анорексія, підвищення апетиту, порушення метаболізму та виникнення набряків.

Препарат може викликати депресію, тривожність та дратівливість. Лікування деколи супроводжується головним болем, запамороченнями, погіршенням пам’яті, безсонням.

Поширені побічні реакції з боку серцево-судинної системи. Це можуть бути відчуття серцебиття, тахікардія, артеріальна гіпертензія, стенокардія та серцева недостатність.

До загальних порушень належать стомлюваність, периферичний набряк, сухість слизових оболонок та підвищення температури. На тлі лікування Летрозолом може виникнути остеопороз або перелом кісток.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Краще уникати одночасного застосування Летрозолу та «Тамоксифену». Не рекомендовано використовувати разом з антиестрогенами або естроген-вмісними препаратами, оскільки такі засоби знижують фармакологічну дію Летрозолу.

Взаємодія з ліками, які часто застосовуються, не відзначена. Тому диклофенак натрію, ібупрофен, парацетамол, фуросемід можна вживати під час терапії.

Передозування

Клінічного досвіду передозування Летрозолом немає. Препарат при дослідженнях на тваринах демонструє лише незначний ступінь гострої токсичності. Немає даних про дозу, яка може спричинити появу тривожних симптомів.

Умови зберігання

Препарат необхідно зберігати в недоступному для дітей місці. Лікарський засіб не потребує особливих умов зберігання.

Купити Летрозол у Києві за прийнятними цінами допоможе аптека «Бажаємо здоров’я». Вартість залежить від виробника. Тому на препарати Летрозол Віста та Летрозол Тева ціна може відрізнятися. Не займайтеся самолікуванням, а в разі потреби звертайтеся до лікаря.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Летрозол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Летрозол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Найдешевший препарат 538,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки