Метфогама - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Метфогама: інструкція з використання

Метфогама – це гіпоглікемічний лікарський засіб, що використовується для лікування діабету ІІ типу та містить у своєму складі метформіну гідрохлорид, речовину, що належить до групи бігуанідів. Препарат сприяє зниженню рівня глюкози в плазмі крові, не стимулюючи при цьому секрецію інсуліну й не спричиняючи, зумовлений цим, гіпоглікемічний ефект. Дієвий як при застосуванні натще, так і після прийому їжі.

Метформіну гідрохлорид, потрапляючи в організм, інгібує процес абсорбції глюкози в кишечнику, посилює периферичну утилізацію речовини, а також підвищує чутливість тканин до інсуліну. Крім того, речовина здатна знижувати рівень тригліцеридів і ліпопротеїдів низької щільності в крові. Завдяки цим властивостям медикамент корисний до застосування при цукровому діабеті, що супроводжується порушеннями ліпідного обміну та ожирінням.

Форми випуску

Лікарський засіб представлено виробником у формі таблеток білого кольору, вкритих плівковою оболонкою. Таблетки у дозуванні 1000 мг мають лінію розлому з одного боку та снеп-таб – з іншого.

Існують такі дозування препарату: 500 мг, 850 мг і 1000 мг.

На препарат Метфогама ціна залежить від дозування та кількості таблеток в упаковці (30 або 120).

Препарат відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Метфогама

Показанням до застосування ліків є цукровий діабет 2 типу. Засіб призначають дорослим пацієнтам і дітям від 10 років у випадку, коли лікувальна дієта не дає бажаного результату. Медикамент може застосовуватися самостійно або в межах комбінованої терапії. Допомагає зменшити ризик ускладнень у пацієнтів із цукровим діабетом і надлишковою масою тіла.

Цей та інші препарати для зниження цукру в крові застосовують тільки за рекомендацією лікаря, попередньо ознайомившись з інструкцією до медикаменту. Самолікування гіпоглікемізуючими засобами може бути небезпечним для здоров’я.

Режим дозування

Дозування медикаменту встановлює лікар індивідуально, зважаючи на стан хворого та реакцію організму на застосовану схему терапії. Інструкція до препарату дає такі загальні рекомендації для терапії дорослих:

  1. Стандартна початкова доза – 500-850 мг (1 таблетка 850 мг або 1/2 таблетки Метфогама 1000 мг) метформіну 2-3 рази на добу.
  2. Таблетки вживати під час чи після прийому їжі, запиваючи склянкою води.
  3. Максимальна дозволена добова доза – 3000 мг, розподілені на 3 прийоми.
  4. Збільшення дози слід виконувати поступово. Це знизить ризик побічних ефектів з боку травної системи.
  5. При комбінованій терапії з одночасним застосуванням метформіну та інсуліну, початкова доза першого – 500-850 мг (1 таблетка 850 мг або 1/2 таблетки Метфогама 1000 мг) 2-3 рази на добу, а дозу інсуліну підбирають відповідно до показників глюкози в крові.

Із застосуванням препарату можна лікувати цукровий діабет у дітей віком від 10 років. Початкове дозування для цієї категорії пацієнтів – 500-850 мг (1 таблетка 850 мг або 1/2 таблетки Метфогама 1000 мг) один раз на добу. Максимальна дозволена добова доза для дітей – 2000 мг, розподілені на 2-3 прийоми.

Протипоказання

Засіб має такі протипоказання, зокрема:

  • гострий метаболічний ацидоз;
  • ниркова недостатність тяжкого ступеня;
  • гостра печінкова недостатність;
  • алкоголізм;
  • гостре отруєння алкоголем;
  • декомпенсована серцева недостатність, шок, дихальна недостатність, інфаркт міокарда (нещодавно перенесений) та інші патології, що можуть призводити до гіпоксії тканин;
  • стани, які можуть призвести до порушення функції нирок, зокрема, тяжкі інфекційні захворювання та зневоднення організму.

Протипоказанням до застосування медикаменту також є підвищена чутливість до метформіну чи допоміжних компонентів таблеток, дитячий вік до 10 років, планування вагітності та період виношування дитини. Якщо виникає необхідність вживати препарат під час лактації, грудне вигодовування припиняють.

Особливості препарату Метфогама

Під час лікування метформіном засоби, що можуть погіршувати функції нирок, варто застосовувати з особливою обережністю, оскільки це підвищує ризик лактоацидозу. Пацієнтам із хронічною серцевою недостатністю препарат дозволений тільки за умови регулярного моніторингу серцевої та ниркової функції. Застосування метформіну припиняють перед хірургічним втручанням і відновлюють не раніше, ніж через 48 годин після нього – після повернення до перорального харчування та стабілізації функцій нирок.

Під час терапії препаратом Метфогама пацієнтам необхідно дотримуватися дієти та контролювати показники вуглеводного обміну.

Лікарський засіб не впливає на швидкість реакції під час керування автотранспортом або виконання інших видів діяльності, що вимагають концентрації уваги. Однак при застосуванні разом з іншими гіпоглікемічними препаратами, пацієнтам слід бути обережними.

Побічні дії

На початковому етапі застосування препарату може супроводжуватися побічними діями у вигляді нудоти, блювання, болю в животі, діареї, відсутності апетиту та порушення смаку. Зазвичай ці симптоми минають самостійно.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Важливо не допускати взаємодії метформіну з алкоголем, а також йодовмісними рентгеноконтрастними речовинами. З обережністю застосовувати в поєднанні з нестероїдними протизапальними засобами, верапамілом, рифампіцином, інгібіторами ОСТ1 і ОСТ2 (циметидин, кризотиніб та ін.) і медикаментами, що чинять гіперглікемічну дію.

Передозування

При застосуванні 85 г метформіну спостерігався розвиток лактоацидозу. Пацієнт у такому стані потребує невідкладної медичної допомоги в стаціонарі. Рекомендується проведення гемодіалізу для виведення лактату і метформіну з організму.

Умови зберігання

Медикамент варто зберігати при температурі, що не перевищує +25°C, в оригінальній упаковці виробника у недоступному для дітей місці.

У Києві та інших регіонах України придбати за прийнятними цінами ефективні препарати від діабету можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті мережі можна ознайомитися з інструкцією до медикаментів, уточнити їхню вартість та забронювати в найбільш зручній аптеці. Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.

Редакторська група
Оновлено
02.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Метфогама на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Метфогама - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 179,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки