Мезодерм: інструкція з використання
Мезодерм – препарат, що належить до групи кортикостероїдів, які застосовуються в дерматології. Діюча речовина бетаметазон має протизапальні, протиалергічні та протисвербіжні властивості. Додана до крему Мезодерм інструкція зазначає ефективність препарату при місцевому використанні. Механізм дії полягає у звуженні судини, припиненні свербежу, зниженні вивільнення медіаторів запалення, гальмуванні активності гіалуронідази та зменшенні проникності судинних стінок. Кремова консистенція пом’якшує та зволожує ділянки шкіри.
Такі хвороби як екзема, псоріаз та атопічний дерматит потрібно лікувати спеціальними фармакологічними препаратами. Призначає такі ліки дерматолог, який діагностує хворобу і визначить терапевтичну стратегію.
Купити крем Мезодерм та будь-які інші якісні кортикостероїди за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті мережі аптек є вичерпна інформація про препарати, наприклад, яка на Мезодерм ціна, його властивості, показання та протипоказання, дані про аналоги та багато іншого. Тут можна забронювати ліки за визначною заздалегідь вартістю, а придбати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення.
Форми випуску
Препарат випускається у формі крему з однорідною консистенцією, білого кольору та без запаху. В 1 г крему міститься 1 мг діючої речовини бетаметазону. Засіб відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Мезодерм
Показаннями до застосування крему є лікування дерматозів, чутливих до глюкокортикостероїдів, таких як псоріаз та екзема. Крем призначають при початковому лікуванні тяжкої атопічної екземи. Перед тим як застосовувати засіб Мезодерм, рекомендується звернутися до лікаря для отримання відповідних порад та рекомендацій. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я.
Режим дозування
Дозування має призначити лікар індивідуально, і це залежить від ураженої ділянки. Крем потрібно застосовувати місцево наступним чином – тонким шаром на уражену ділянку до 3-х разів на добу. Обережно втирати в шкіру.
Не застосовувати більше 3-х місяців. При покращенні клінічного стану зменшити використання до 1 разу на добу. При зменшенні проявів хвороби доцільним є інтервальне застосування крему та іншого місцевого препарату меншої активності по черзі впродовж тижня.
Протипоказання
До застосування дерматологічного крему існують наступні протипоказання:
- можливі алергічні реакції на будь-який з компонент лікарського засобу;
- вірусні інфекції, поствакцинальні реакції та вітряна віспа;
- вірусні шкірні інфекції – простий герпес, оперізувальний лишай;
- рожеві вугри;
- розацеаподібний дерматит;
- бактеріальні дерматози, зокрема туберкульоз і сифіліс шкіри;
- грибкові захворювання;
- ерозійні пошкодження шкіри, опіки, обмороження;
- вугрові висипи.
Препарат не рекомендовано застосовувати дітям. Крем не призначений для офтальмологічного застосування та не використовується під оклюзійну пов'язку. Варто дотримуватись обережності при нанесенні на обличчя, не допускати потрапляння засобу на слизові оболонки та в очі.
Особливості препарату Мезодерм
В деяких випадках препарат варто використовувати з обережністю та застереженням:
- за порушень функцій імунної системи;
- при ознаках інфекції;
- за виникнення порушень зору або подразнень у місці нанесення;
- уникати нанесення на повіки;
- не наносити на ерозійні та мокнучі ділянки, а також на пошкоджену шкіру;
- не застосовувати у складках шкіри.
Не рекомендується використовувати крем жінкам у першому триместрі вагітності. Призначення можливе лише у пізніші терміни, якщо очікувана користь для матері перевищує ризики для плода. Жінкам, що годують грудьми, враховують важливість лікування для матері. В разі призначення варто уникати контакту немовляти з обробленою ділянкою шкіри матері.
Дерматологічний препарат не впливає на швидкість реакцій при керуванні транспортом та іншими механізмами.
Побічні дії
Побічні дії проявляються нечасто, зазвичай засіб добре переноситься. Фіксувались наступні реакції:
- загальні розлади у місці нанесення у вигляді сухості шкіри, лущення, подразнення та ущільнення;
- печіння та свербіж шкіри, алергічний контактний дерматит;
- фолікуліт, вторинна інфекція та інші.
Довготривале використання крему на великих ділянках шкіри або під оклюзійні пов’язки може спричинити пітницю, мацерацію або атрофію шкіри, стриї. При місцевому застосуванні препарат, як і інші глюкокортикоїди, може спричинити супресію кори надниркових залоз.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Крем Мезодерм може пошкоджувати структуру латексних презервативів, знижуючи їхню безпечність під час застосування в аногенітальній ділянці.
У разі необхідності одночасного застосування крему з іншими місцевими препаратами рекомендується проконсультуватися з лікарем для забезпечення їх сумісності та безпечного використання.
Передозування
Передозування виникає при надмірному та довготривалому застосуванні препарату на великих поверхнях шкіри, що може спричинити системні ефекти, характерні для кортикостероїдів. Гострі симптоми гіперкортицизму є оборотними. Лікування симптоматичне.
Умови зберігання
Крем зберігають у недоступному для дітей місці за температури до 25°С. Препарат заборонено заморожувати. Не використовувати по закінченню строку придатності.
Зверніть увагу!
Опис препарату Мезодерм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Мезодерм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 91,10 ₴ |
✅ Форма випуску | Крем |