Міконазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Фільтр
За запитом «Міконазол» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Міконазол: інструкція з використання

Міконазол – протигрибковий лікарський засіб, що належить до групи похідних імідазолу. Діюча речовина міконазолу нітрат пригнічує процес утворення ергостиролу, змінює ліпідний склад мембрани та, як наслідок, призводить до загибелі клітини гриба. Протигрибкову дію лікарський засіб чинить на дерматофіти, дріжджові, дріжджоподібні та патогенні гриби. Препарати від грибкових інфекцій також мають антибактеріальну дію проти деяких грампозитивних та грамнегативних бактерій.

Форми випуску

Міконазол випускається у формі крему білого кольору, який дуже зручно наносити на уражені ділянки. Основна діюча речовина – міконазолу нітрат. Крім головного компонента, до складу входять і допоміжні.

Незважаючи на лікувальні властивості та відпуск без рецепта, ухвалювати рішення про застосування засобу може тільки лікар. Він проконсультує щодо крему Міконазол (аналоги, дозування, курс лікування), зважаючи на особливості конкретної ситуації. Самолікування може нанести шкоду вашому здоров'ю.

Показання до застосування препарату Міконазол

Головними показаннями до застосування лікарського засобу є грибкові інфекції нігтів та шкіри, які спричинені грибами, чутливими до міконазолу. Крім того, крем показаний під час суперінфекцій, що спровоковані грампозитивними бактеріями.

Повний опис показань та особливостей застосування містить додана до крему Міконазол інструкція.

Режим дозування

Лікарський препарат використовують місцево. Для лікування грибка нігтів крем застосовують двічі на день. Курс лікування триває 3 місяці, проте кожен випадок вимагає індивідуального підходу та рекомендацій лікаря.

Лікування грибкових уражень шкіри також здійснюється двічі на день. Крем втирають до повного розсмоктування. Місця, що намокають, необхідно помити та висушити перед застосуванням. Курс лікування складає 4-6 тижнів.

Протипоказання

Крем має і протипоказання. Передусім це індивідуальна гіперчутливість до окремих компонентів. Крім того, не варто застосовувати Міконазол у процесі лікування захворювань шкіри, що спричинені герпес-вірусом.

Особливості препарату Міконазол

Перш ніж перейти до лікування грибкових уражень, необхідно більш детально ознайомитися з особливостями використання крему, зокрема:

  • важливо виключити потрапляння ліків у відкриті рани чи в очі;
  • за відсутності ефекту протягом 4 тижнів необхідно припинити лікування та пройти повторне обстеження в лікаря;
  • пацієнти з цукровим діабетом повинні бути обережними під час лікування;
  • рекомендується обрізати нігті якомога коротше;
  • під час лікування стоп необхідно змінювати шкарпетки не менше 1 разу на день.

Використання крему в період вагітності та лактації потребує додаткових консультацій лікаря, оскільки невідомо, чи проникає діюча речовина в молоко або чи впливає на плід.

На швидкість реакції та концентрацію уваги ліки не мають впливу, тому можна керувати транспортом чи складними механізмами.

Побічні дії

Серед найбільш поширених побічних дій відзначають реакції гіперчутливості, зокрема ангіоневротичний набряк. Крім того, можливі симптоми з боку шкіри: подразнення, печіння, поколювання, свербіж.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Лікарський засіб не варто застосовувати у комбінації з антикоагулянтами. Необхідно постійно контролювати антикоагулянтний ефект. Крім того, можливе посилення дії гіпоглікемічних засобів під час взаємодії з Міконазолом. Тому необхідно контролювати рівень глюкози в крові.

Передозування

За передозування можливі подразнення шкіри, які проходять після скасування препарату. В разі проковтування крему необхідно викликати блювання та очистити шлунок. Засіб використовується тільки зовнішньо.

Умови зберігання

Крем зберігає свої лікувальні властивості протягом 24 місяців. Рекомендується тримати ліки за температури 8-15 градусів у місці, недоступному для дітей.

Купити крем Міконазол та інші препарати від лишаю та грибка, за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті зручно дізнатись, яка на Міконазол ціна в аптеках Києва й інших міст України, та придбати препарат поблизу свого місця проживання. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують аналоги й забезпечать інформацією щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів препаратів.

Редакторська група
Оновлено
27.02.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Міконазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Міконазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування