Назонекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Кількість доз
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Органон Хейст Б.В. Індустрієпарк (Бельгія)
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Органон Хейст Б.В. Індустрієпарк (Бельгія)
Loading ...

Назонекс: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування Назонексу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Назонексу

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Назонекс – це лікарський засіб, що належить до групи протинабрякових кортикостероїдних препаратів для місцевого застосування. До його складу входять такі компоненти:

  • мометазону фуроату моногідрат;
  • целюлоза;
  • гліцерин;
  • лимонна кислота;
  • цитрат натрію;
  • очищена вода.

Мометазону фуроат – це кортикостероїд, який має сильний протизапальний ефект. Для надання ним системного впливу на організм потрібні великі дози, що дозволяє використовувати цю хімічну сполуку місцевого впливу на слизові. Він знижує рівень гістаміну та активність еозинофілів у місці введення, завдяки чому вдається нівелювати симптоми алергічної реакції.

Інші компоненти ЛЗ допоміжні та не мають терапевтичної цінності.

Форми випуску

Купити Назонекс можна лише у формі назального спрею. Засіб знаходиться у флаконі з кришкою-дозатором, який перед початком використання необхідно відкалібрувати. Для цього відбувається кілька впорскувань вмісту в повітря, щоб забезпечити стабільну подачу однакових обсягів. Насадку потрібно періодично знімати та промивати.

Показання до застосування Назонексу

Зазначений спрей призначається у таких випадках:

  1. Для лікування гострого синуситу у дорослих. Використовується як компонент комплексної терапії в комбінації з антибактеріальними засобами.
  2. При виявленні алергічного риніту. У цьому випадку Назонекс для дітей так само ефективний, як і для дорослих. Терапію починають приблизно за місяць до передбачуваного початку появи алергену, якщо риніт має сезонний характер.
  3. Якщо спостерігається риносинусит, проте не вдається виявити ознак активної бактеріальної інфекції. Застосовується для пацієнтів віком від 12 років.
  4. Як компонент терапії назальних поліпів, які супроводжуються симптомами їхньої гіперплазії (утруднення носового дихання через закладеність, втрата нюху). Використовується в осіб, які досягли повноліття.

Режим дозування

В інструкції Назонексу вказані такі варіанти дозування при різних захворюваннях:

  • при виявленні алергічного риніту добова доза для дорослих становить два впорскування в кожну ніздрю (50 мкг в одному), а для дітей – по одному впорскуванню;
  • у разі гострого синуситу на добу проводиться по чотири впорскування, розділені на два прийоми;
  • при гострому риносинуситі – по два впорскування двічі на добу;
  • при поліпах на початку лікування обсяг становить по два впорскування двічі на добу, і в процесі поступово зменшується до двох впорскувань протягом дня.

У разі виражених проявів зазначених патологічних станів вважається можливим на початкових етапах збільшити дозування вдвічі, щоб досягти клінічно значущого ефекту.

Протипоказання

Вживання Назонексу заборонено при виявленні у пацієнта індивідуальної непереносимості будь-яких компонентів препарату або розвитку після першого прийому реакцій гіперчутливості. У цьому випадку варто припинити використання та звернутися до лікаря.

Особливості Назонексу

З обережністю варто застосовувати Назонекс у таких ситуаціях:

  • за наявності в носовій порожнині інфекційного процесу через місцеву імуносупресію, що виникає після введення;
  • після перенесених травм слизової оболонки через ризик уповільнення процесу загоєння та утворення виразкових уражень;
  • при початковому виявленні або грибкової інфекції, що розвинулася в процесі;
  • при наявних захворюваннях органу зору (особливо глаукоми).

За умови тривалого застосування засобу необхідно проходити періодичні огляди порожнини носа для своєчасного виявлення будь-яких змін слизової оболонки.

Не рекомендується приймати Назонекс у період вагітності. Клінічні дослідження, проведені на тваринах, довели тератогенний ефект від його введення.

Побічні ефекти

До небажаних реакцій, що виникають після прийому Назонексу, можна віднести:

  1. Носові кровотечі. Вони виникають рідше, ніж під час використання інших назальних кортикостероїдів, спостерігаються у всіх вікових групах. Найчастіше нівелюються самостійно та не вимагають жодного лікування.
  2. Відчуття подразнення та печіння в носі. Виникають через дію гормону на слизову та звуження її судин. Ці прояви є ознакою тимчасової ішемії.
  3. Розвиток виразкового процесу у порожнині носа. Трапляється рідко, також належить до ознак ішемічного процесу.
  4. Фарингіт та інші інфекційні захворювання. Комбінація місцевого імуносупресивного та дратівливого ефекту може призводити до виникнення запальних процесів у ротоглотці.
  5. Головний біль. Виникає переважно у дорослих.
  6. Диспептичні явища. Характерними визнано нудоту, блювання. У деяких осіб також спостерігався абдомінальний больовий синдром та діарея. Зазначені симптоми також не потребують специфічної терапії.

При використанні спрею протягом тривалого часу у частини пацієнтів спостерігалося підвищення внутрішньоочного тиску та розвиток глаукоми. У частини з них відзначалася тільки нечіткість зору.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Негативні реакції спостерігалися при сумісному застосуванні з лікарськими засобами, що містять кобіцистат. При цьому значно зростав ризик розвитку побічних ефектів, що стосуються практично всього організму. Одночасне використання можливе, якщо користь від нього перевищує ризики для пацієнта. Останній має бути проінформований про всі можливі наслідки.

Передозування

При сильному перевищенні дози у деяких пацієнтів спостерігалися симптоми пригнічення гіпоталамо-гіпофізарної системи та функції надниркових залоз. Однак враховуючи назальний спосіб введення, ситуація, що склалася, часто не вимагає додаткових заходів, окрім відміни препарату та спостереження.

Умови зберігання

Зберігати засіб необхідно в сухому, теплому місці, температура повітря в якому буде не вище +25 °С. Не давайте спрей у руки дітям. Слідкуйте, щоб у флакон не потрапила волога, та бережіть його від потрапляння прямих сонячних променів.

Заборонено використовувати спрей, що вийшов з терміну придатності. Він складає три роки з моменту виготовлення та вказаний на кожній упаковці.

Ви можете ознайомитись з інформацією про спрей та дізнатися про наявність доставки до вашого регіону на сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я». Ціна Назонексу представлена там же. В межах України він відпускається без рецепта, ви можете оформити замовлення та отримати його в одній з аптек.

Використана літератур

  1. Єдиний довідник ліків в Україні
  2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
  3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Назонекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Назонекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Спрей