Офтимол: інструкція з використання
Офтимол – це ліки, які використовуються в офтальмології для лікування глаукоми. Препарат належить до блокаторів бета-адренорецепторів. Основним компонентом є тимолол. Застосування тимололу малеату в офтальмології допомагає ефективно знизити як нормальний, так і підвищений внутрішньоочний тиск. При цьому компонент не впливає на гостроту зору й розмір зіниць.
Придбати краплі для очей ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті ви знайдете основну інформацію про лікарські засоби: вартість, наявність в аптеках Києва й інших міст, інструкції від виробників, відгуки. Тут ви можете знайти до препарату Офтимол аналоги. Для зручності резервуйте ліки онлайн, а потім забирайте їх за вибраною адресою протягом 48 годин.
Форми випуску
Виробник випускає Офтимол у формі очних крапель. На Офтимол ціна визначається з огляду на дозування та об’єму флакона.
Засіб доступний в наступних формах випуску:
- Офтимол краплі 5 мг/мл по 5 мл або 10 мл;
- Офтимол краплі 2.5 мг/мл по 5 мл або 10 мл.
Відпускають препарат за рецептом.
Показання до застосування препарату Офтимол
Призначають краплі з тимололом при очній гіпертензії, хронічній відкритокутовій глаукомі. Також можуть призначити у деяких випадках вторинної глаукоми.
Режим дозування
До крапель Офтимол інструкція виділяє такі правила застосування:
- препарат капають в око, відтягнувши нижню повіку;
- спочатку вводять в уражене око по 1 краплі 0,25% розчину 2 рази на добу;
- за потреби можна збільшити дозування до 0,5%.
Коли ви взяли внутрішньоочний тиск під контроль, можна переходити на підтримувальну терапію. Дозування складає 1 краплю на добу.
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування крапель Офтимол є:
- підвищена чутливість до компонентів у складі й інших бета-блокаторів;
- реактивні захворювання органів дихання (астма, обструктивні захворювання легень);
- синусова брадикардія, синдром слабкості синусового взула;
- синоатріальна блокада серця;
- атріовентрикулярна блокада ІІ або ІІІ ступеня;
- виражена серцева недостатність;
- тяжкий алергічний риніт;
- кардіогенний шок;
- дистрофія рогівки тощо.
Не встановлена безпека таких крапель для дітей. Офтимол не використовують у педіатрії. У таких випадках можна знайти препарати для лікування захворювань очей, що будуть безпечні для цієї вікової категорії.
Особливості препарату Офтимол
З обережністю призначати Офтимол слід пацієнтам із порушеннями з боку серця, судин, дихальної системи. Препарат може блокувати симптоми діабету, гіпертиреозу.
Якщо ви носите контактні лінзи, то їх необхідно знімати перед застосуванням і вдягати щонайменше через 15 хвилин після.
Під час вагітності Офтимол можна використовувати тільки в випадку критичної необхідності.
Побічні дії
Офтальмологічні краплі Офтимол переносяться пацієнтами добре.
Так само, як і інші засоби для очей у сфері офтальмології, тимолол малеат може потрапити в системний кровообіг. Це може призвести до небажаних ефектів, хоча й вираженість таких ефектів менша.
Частіше виникають почервоніння і подразнення очей. До нечастих побічних реакцій належать головний біль, ерозія рогівки, кон'юнктивіт, гіпотонія, брадикардія, зміна смаку, сухість очей, міалгія, бронхіт чи астма. Може виникати відчуття втомлюваності.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Не проводили дослідження щодо того, як тимолол взаємодіє з іншими препаратами. Але він може посилювати дію системних бета-блокаторів під час одночасного застосування з інгібіторами CYP2D6 (флуоксетин, хінідин, пароксетин тощо).
Можливе виникнення гіпотензії чи брадикардії, коли крапельний бета-блокатор призначають разом серерцевими глікозидами, алкалоїдами раувольфії, парасимпатоміметиками, гуанетидином.
Потрібно уникати прийому блокаторів кальцієвих каналів внутрішньовенно разом з β-блокаторами.
Якщо лікар призначає більше як один препарат у формі очних крапель, між їхнім застосуванням необхідно витримати більше як 5 хвилин. Якщо необхідно використовувати краплі й мазь, то мазь наносять останньою. Не займайтеся самолікуванням, аби не нашкодити собі.
Передозування
Немає інформації щодо передозування препаратом Офтимол. Але лікування у такому випадку має бути симптоматичним і підтримувальним. При випадковому проковтуванні вмісту флакона можуть виникати брадикардія, серцева недостатність і інші симптоми інтоксикації бета-блокаторами.
Зверніться одразу по медичну допомогу до лікаря. Лікування кожного симптому слід проводити відповідно до рекомендацій лікаря і за відповідними схемами.
Умови зберігання
Зберігати препарат можна при температурі до 25 °C. Місце має бути недоступним для дітей. Проте після відкриття флакона препарат придатний до 28 діб.
Зверніть увагу!
Опис препарату Офтимол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Офтимол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 75,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Капли |