Пентасед: інструкція з використання
Пентасед – це лікарський препарат, що входить до фармакотерапевтичної групи аналгетиків та антипіретиків та має жарознижувальний ефект. У своєму складі лікарський препарат містить декілька активних речовин, а саме: парацетамол, пропіфеназон, кофеїн, фенобарбітал та кодеїн. Ці компоненти діють комплексно на організм, знеболюючи й зменшуючи жар, та мають помірний спазмолітичний ефект.
Придбати протизапальні препарати, зокрема й Пентасед, за прийнятними цінами в Києві й інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».
Форми випуску
Засіб представлений виробником у формі таблеток з плоскою поверхнею, білого або білого з кремовим відтінком кольору.
1 таблетка лікарського засобу містить:
- парацетамолу 210 мг;
- пропіфеназону 210 мг№
- кофеїну 50 мг;
- фенобарбіталу 20 мг;
- кодеїну фосфату 10 мг.
Купити ліки можна за рецептом.
Показання до застосування препарату Пентасед
До застосування таблеток Пентасед інструкція виділяє наступні показання:
- Больовий синдром слабкої та середньої інтенсивності (головний біль, зубний біль, невралгія, біль у м’язах, біль у суглобах, менструальний біль).
- Гарячковий синдром при грипі й застудних захворюваннях.
Перед тим як приймати знеболюючі препарати, слід звернутися до лікаря для точної діагностики та планування лікувальних заходів. Самолікування може призвести до ускладнень та погіршення стану.
Режим дозування
Дорослим призначають по 1-2 таблетці 1-3 рази на добу. Бажано вживати таблетку після приймання їжі, запиваючи маленькою кількістю води.
Дітям віком від 12 років можна призначати по половині чи по цілій таблетці 1-2 рази на добу.
На добу максимальна доза для дорослих – 6 таблеток (мають бути розділені на 3-4 приймання). Для дітей віком від 12 років добова доза – 3 таблетки.
Тривалість лікування визначає лікар. При больовому синдромі – до 5 днів, при гарячковому – до 3.
Протипоказання
Не можна лікувати больовий і гарячковий синдроми за допомогою препарату Пентасед, якщо є:
- гіперчутливість до компонентів у складі засобу
- чутливість до ацетилсаліцилової кислоти, фенілбутанону, опіоїдних анальгетиків;
- тяжка печінкова чи ниркова недостатність;
- лейкопенія, анемія, обструктивний синдром;
- внутрішньочерепна або артеріальна гіпертензія, гострий інфаркт міокарда, алкоголізм, артеріальна гіпотензія;
- панкреатит, цукровий діабет;
- захворювання серцево-судинної системи;
- гіпертиреоз, епілепсія;
- травма голови, післяопераційний період при втручанні в жовчні шляхи тощо.
Не можна застосовувати засіб Пентасед разом з інгібіторами МАО чи протягом двох тижнів після завершення їхнього приймання. Також несумісні таблетки з трициклічними антидепресантами й бета-блокаторами.
Особливості препарату Пентасед
Не можна вживати препарат Пентасед дітям до 12 років та жінкам під час вагітності чи годування груддю.
На період лікування краще відмовитися від занять, що передбачають швидку реакцію й концентрацію уваги, зокрема – керування авто. Під час лікування препаратом Пентасед не рекомендовано вживати велику кількість напоїв, що містять кофеїн, адже це може призвести до таких негативних наслідків, як тремор, пришвидшене серцебиття, проблеми зі сном тощо.
Лікарський засіб у своєму складі містить глюкозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам з непереносимістю галактози.
Хворим на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки при полінозах, а також пацієнтам літнього віку варто з обережністю застосовувати засіб. Уникайте тривалого застосування препарату, адже можливий розвиток залежності тощо.
Побічні дії
Переважно побічні реакції з’являються через наявність у складі парацетамолу. Серед них можуть бути блювання, запор, нудота, порушення функцій печінки, сонливість, запаморочення, тахікардія, анемія, порушення функцій печінки тощо.
Необхідно припинити вживання препарату після появи побічних реакцій і звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємне підсилення побічних ефектів можливе при вживанні з препаратами, які пригнічують центральну нервову систему (як-от снодійні, седативні, транквілізатори). Сюди ж належить і алкоголь.
Ризик гепатотоксичної дії зростає при одночасному вживанні з індукторами мікросомального окиснення та трициклічними антидепресантами. При застосуванні разом з препаратами, що містять парацетамол, можливе передозування цією речовиною. Детальну інформацію про взаємодію з іншими лікарськими засобами можна знайти в повній інструкції виробника.
Передозування
Передозування частіше обумовлено надмірною кількістю парацетамолу. До симптомів належать блювання, нудота, блідість шкіри, аритмія, пригніченість дихального центру, анорексія, біль у животі, гепатонекроз тощо.
Якщо вжити більше як 6 г парацетамолу, то є ризик тяжкого ураження печінки. Це може відбутися протягом 12-48 годин після передозування.
При передозуванні пацієнта слід доставити до лікарні та надати необхідну медичну допомогу.
Умови зберігання
Зберігати таблетки можна за температурою до 25°C в оригінальному пакуванні у недоступному для дітей місці.
На офіційному сайті вказана актуальна на Пентасед ціна, розміщена інструкція від виробника, зазначена наявність, інформація про аналоги тощо. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення й отримати їх у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Пентасед на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Пентасед - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |