Ранітидин: інструкція з використання
Лікарський засіб Ранітидин був створений в кінці 1970-х рр. британською фармацевтичною компанією Glaxo (зараз – GlaxoSmithKline) і представлений на ринку як препарат для лікування розладів травної системи (виразка шлунку, рефлюкс). Він став одним із перших у класі блокаторів Н-2 гістамінових рецепторів. Препарат знижує інтенсивність виділення шлункової кислоти, що сприяє загоєнню виразок і усуненню симптомів рефлюкс-хвороби. В наш час за допомогою Ранітидину лікують різні захворювання ШКТ. Придбати засіб можна за рецептом.
Форми випуску
Препарат випускається у лікарській формі круглих двоопуклих таблеток, вкритих плівкою. Колір оболонки – жовтий чи помаранчево-жовтий. У поперечному розрізі помітні 2 шари. Препарат має характерний запах.
На препарат Ранітидин ціна на українському фармацевтичному ринку невисока. Вартість залежить від концентрації діючої речовини, розміру упаковки, бренду. В аптеці «Бажаємо здоров'я» (Київ та інші міста) препарат можна купити за прийнятними цінами. В нашому асортименті є Ранітидин різних виробників в упаковках по 10, 20 чи 30 таблеток. Доступні варіанти дозування – 150 та 300 мг діючої речовини (ранітидину гідрохлорид) в 1 таблетці.
Показання до застосування Ранітидину
Ранітидин активно використовується в сучасній гастроентерології. Основні показання до терапії із застосуванням препарату:
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
- хронічний гастрит з підвищенням кислотоутворюючої функції шлунка у фазі загострення;
- пептична виразка шлунка та 12-палої кишки, якщо причиною хвороби не є Helicobacter pylori;
- виразка, що виникла на тлі зловживання нестероїдними протизапальними препаратами;
- функціональна диспепсія.
Як й інші препарати від печії, Ранітидин регулює інтенсивність вироблення шлункової кислоти, створює умови для рубцювання виразки й активації протизапальних процесів у тканинах ШКТ.
Детально про Ранітидин: показання до застосування та властивості засобу виробники вказують в інструкції до препарату, з якою необхідно ознайомитися перед початком терапії.
Режим дозування
Як застосовувати Ранітидин – інструкція до препарату дає чіткі рекомендації. Засіб дозволений для приймання дорослим і дітям у віці від 12 років. Таблетки приймають, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води, незалежно від прийому їжі.
Схема приймання ліків залежить від віку та стану пацієнта. Рекомендовані дозування:
- пептична виразка – по 150 мг двічі на добу чи по 300 мг одноразово ввечері кожні 24 години;
- функціональна диспепсія – по 150 мг зранку та ввечері;
- хронічний гастрит у гострій фазі – по 150 мг двічі на добу;
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – вранці та ввечері по 150 мг дієвої речовини.
Проте займатися самолікуванням із застосуванням таблеток Ранітидин не варто. Тільки лікар зможе вибрати оптимальне дозування, схему і тривалість терапії, зважаючи на особливості організму пацієнта.
Протипоказання
Мало знати, що таке Ранітидин, від чого лікує препарат. Щоб уникнути небажаних побічних ефектів, перед застосуванням ліків варто ознайомитися з переліком протипоказань. Для таблеток Ранітидин гідрохлориду це:
- підвищена чутливість до компонентів препарату;
- злоякісні шлункові захворювання;
- ниркова та печінкова недостатність;
- цироз печінки.
Ліки не призначають пацієнтам у віці до 12 років, а також жінкам на період вагітності та годування груддю.
Особливості Ранітидину
У складі таблеток міститься лактоза, що може бути перешкодою для терапії пацієнтів із непереносністю цієї речовини. Будучи медикаментом із групи блокаторів Н2 рецепторів гістаміну, може провокувати алергію у деяких пацієнтів. З обережністю застосовують засіб для терапії пацієнтів із гострою порфірією, фенілкетонурією, імунодефіцитом. Діюча речовина виводиться нирками, що треба мати на увазі при лікуванні особи з важкими нирковими розладами.
Побічні дії та передозування
Попри те, що препарати від гастриту та виразки здебільшого добре переносяться пацієнтами, за недотримання дозування і правил застосування Ранітидин може викликати небажані ефекти.
Можливі побічні дії засобу:
- кропив’янка;
- підвищена втомлюваність;
- сонливість чи безсоння;
- сплутаність свідомості;
- запаморочення;
- зниження артеріального тиску;
- шлункові розлади;
- міалгія.
За недотримання правил застосування Ранітидин може провокувати небажані реакції зі сторони різних систем.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат може змінювати абсорбцію, метаболізм і ниркову екскрецію інших медикаментів. Впливаючи на кислотність шлунка, здатен змінити біодоступність певних медикаментів, зменшувати чи підвищувати їхню абсорбцію. Між прийманням Ранітидину та сукральфату, антацидів треба витримати перерву тривалістю 1-2 год. Засіб впливає на ефективність антикоагулянтів.
Куріння тютюну в час терапії з застосуванням Ранітидину знижує ефективність препарату.
Умови зберігання
Таблетки зберігають за температури до +25°С, захищеними від прямих сонячних променів в оригінальній упаковці. Термін зберігання – 3 роки з дати виготовлення. Категорія відпуску – за рецептом.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ранітидин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ранітидин – інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 6 |
✅ Найдешевший препарат | 36,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |