Ранозин: інструкція з використання
Ранозин – лікарський кардіологічний засіб. Активним компонентом у складі є ранолазин, що пригнічує пізній натрієвий потік у клітини міокарда. Це зменшує надлишок внутрішньоклітинного кальцію, сприяє розслабленню міокарда, знижує діастолічне напруження лівого шлуночка та покращує роботу серця за ішемії.
Придбати ліки від стенокардії за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті легко дізнатися, яка на Ранозин ціна, чи є засіб у наявності в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій), перевірити аналоги за іншою вартістю. Тут також доступне бронювання: забрати замовлення ви можете за вибраною адресою аптеки мережі протягом 48 годин після підтвердження резервування.
Форми випуску
Виробник випускає ліки у формі таблеток пролонгованої дії, вкритих плівковою оболонкою з таким дозуванням ранолазину:
- 375 мг – овальні блідо-блакитного кольору;
- 500 мг – овальні блідо-рожевого кольору;
- 750 мг – довгасті блідо-зеленого кольору.
Первинне пакування – блістер (усього 60 таблеток). Ви можете Ранозин купити за рецептом.
Показання до застосування препарату Ранозин
Ліки Ранозин використовують окремо або в комплексній терапії для симптоматичного лікування стабільної стенокардії. Насамперед це стосується пацієнтів, у яких антиангінальні препарати першої лінії не надали належного ефекту або ж спричинили розвиток непереносності.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. У разі порушень у роботі організму (серце, судини, кров) важливо звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу та призначення ефективного лікування.
Режим дозування
Початкове дозування для дорослих становить 375 мг двічі на добу. Через 2-4 тижні можна збільшувати обсяг до 500 мг двічі на добу. Залежно від перебігу захворювання й реакції організму припустимо збільшувати дозування до 750 мг двічі на добу. Якщо виникають побічні явища, за рекомендацією лікаря можна зменшувати дозування чи взагалі скасовувати препарат.
Таблетки ковтають цілими. Не можна їх подрібнювати, розламувати й розжовувати. Час приймання не залежить від їди.
Протипоказання
Не можна застосовувати ліки Ранозин за наявності таких протипоказань:
- індивідуальна підвищена чутливість до компонентів у складі;
- ниркова недостатність тяжкого ступеня;
- печінкова недостатність середнього чи тяжкого ступеня.
Одночасно не можна вживати з інгібіторами CYP3A4 (кетоконазол, вориконазал, телітроміцин) й антиаритмічними засобами класу Ia (хінідин) чи III (соталол), виключенням є аміодарон.
Особливості препарату Ранозин
З обережністю потрібно застосовувати ліки Ранозин людям із нирковою недостатністю легкого або середнього ступеня та печінковою недостатністю легкого ступеня, пацієнтам літнього віку, а також особам із низькою масою тіла (до 60 кг).
Препарат має властивість подовжувати інтервал QT. Ризик побічних реакцій збільшується в пацієнтів із повільним метаболізмом CYP2D6.
Не рекомендовано використовувати таблетки Ранозин під час вагітності (окрім випадків крайньої потреби). Якщо необхідно застосувати ліки під час грудного вигодовування, дитину на цей час потрібно перевести на альтернативне харчування.
Засіб Ранозин не використовується в педіатрії.
Ліки можуть спричиняти запаморочення, порушення координації, двоїння в очах, що впливає на здатність керувати автотранспортом.
Повну інформацію про особливості препарату можна знайти в інструкції виробника.
Побічні дії
До лікарського засобу Ранозин інструкція визначає такі побічні дії:
- анорексія, зниження апетиту;
- тривога, безсоння, сплутаність свідомості;
- запаморочення, головний біль;
- загальмованість, гіпестезія, сонливість;
- зниження слуху;
- розмитість зору;
- відчуття стискання в горлі;
- запор, блювання, нудота;
- абдомінальний біль, сухість у роті;
- свербіж, гіпергідроз;
- астенія, втомлюваність тощо.
Якщо ви помітили будь-які незвичні симптоми, потрібно звернутися до лікаря для консультації та оцінки ситуації.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Особливості взаємодії препарату Ранозин з іншими лікарськими засобами потребують ретельного вивчення інструкції від виробника й звернення до лікаря перед терапією.
Передозування
У разі передозування може збільшуватися частота виникнення запаморочення, нудоти й блювання.
Якщо виникають такі ситуації, потрібно негайно звернутися до лікаря по медичну допомогу.
Умови зберігання
Лікарський засіб Ранозин не потребує спеціальних умов зберігання, але переконайтеся, що в дітей немає доступу до препарату. Термін придатності – 2 роки, не варто використовувати ліки після закінчення цього строку.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ранозин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ранозин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 874,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |