Рапіра - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Дозування: 600 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Виробник: Е-Фарма Тренто
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 200 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...

Рапіра: інструкція з використання

Рапіра – препарат, що належить до групи муколітичних і відхаркувальних ліків. У його основі – діюча речовина ацетилцистеїн, яка була винайдена ще в 80-х роках XX століття й з того часу активно використовується для лікування захворювань респіраторного тракту.

Завдяки ацетилцистеїну лікарський засіб Рапіра має такі властивості:

  • спричиняє відхаркувальну дію;
  • розріджує мокротиння;
  • чинить антиоксидантний та протизапальний ефекти;
  • сприяє детоксикації вільних радикалів;
  • знижує запальну реакцію.

Придбати засіб Рапіра від кашлю та інші відхаркуючі препарати можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску препарату Рапіра

В нашій аптеці можна купити лікарський засіб Рапіра в формі порошку та таблеток шипучих. Порошок світло-жовтого кольору з кремовим відтінком та приємним апельсиновим, злегка сірчаним запахом розфасовано виробником по саше. Залежно від дозування діючої речовини можна придбати препарат:

  • Рапіра 200 мг – містить 20 саше по 1 г;
  • Рапіра 600 мг – містить 10 саше по 3 г.

Таблетки шипучі Рапіра Ефертаб мають білий колір. Одна таблетка муколітика містить 600 мг ацетилцистеїну. Загалом в коробці доступно 10 таблеток. Залежно від форми випуску та дозування препарату, на Рапіра ціна може бути різною.

Показання до застосування препарату Рапіра

Завдяки особливим властивостям препарату Рапіра його рекомендують використовувати при:

  • гострих захворюваннях бронхолегеневої системи з густим мокротинням;
  • хронічних захворюваннях дихальної системи, при яких утворюється густе мокротиння;
  • передозуванні парацетамолом, оскільки засіб ефективно знижує його токсичність та виводить з організму з жовчю.

Перед вживанням важливо проконсультуватися з лікарем. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я.

Режим дозування

Залежно від перебігу хвороби, лікар може призначити наступне дозування:

  1. Рапіра 200 – дорослим та дітям віком від 6 до 18 років рекомендується приймати 400-600 мг на добу за 1-3 приймання. Для дітей віком від 2 до 6 років добова доза складає 200-400 мг на добу за 1-3 приймання.
  2. Рапіра 600 – підходить для дорослих та дітей старше 12 років. Дозування складає 1 саше 600 мг на добу.
  3. Рапіра Ефертаб в таблетках шипучих – також призначається лише дорослим та дітям від 12 років. Приймати таблетку потрібно 1 раз на день.

Одне саше або одну таблетку Рапіра потрібно розчинити в третині склянки води. Перед вживанням варто детально ознайомитися з тим, як рекомендує використовувати препарат Рапіра інструкція.

Протипоказання

Препарат Рапіра має низку певних протипоказань. Його не рекомендується вживати при:

  • гіперчутливості до ацетилцистеїну або інших компонентів засобу;
  • виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання чи легеневої кровотечі.

Додатково порошок Рапіра 200 протипоказано давати дітям віком до 2 років, а таблетки шипучі не рекомендується вживати дітям віком до 12 років (окрім як для лікування передозування парацетамолом).

Особливості препарату Рапіра

Препарат Рапіра варто з обережністю вживати при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, захворюваннях печінки або нирок, а також бронхіальній астмі. Вагітним жінкам та тим, які годують грудьми, важливо перед вживанням проконсультуватись з лікарем.

Побічні дії

Найчастіше побічні реакції після приймання препарату Рапіра виникають зі сторони шлунково-кишкового тракту. Це можуть бути блювання, діарея, стоматити, абдомінальний біль, нудота та диспепсія (розлади травлення). В окремих випадках може виникнути анафілактичний шок, анафілактичні/анафілактоїдні реакції, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, висип та свербіж.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Порошок та таблетки шипучі не рекомендується розчиняти у воді з іншими лікарськими засобами. При розчиненні ліків використовуйте скляний посуд і уникайте контакту з металевими або гумовими поверхнями. Вживати препарат та інші ліки (крім лоракарбефу) потрібно з інтервалом як мінімум 2 години. Також важливо враховувати, що при поєднанні з протикашльовими засобами може посилитись застій мокротиння.

Передозування

Передозування препаратом Рапіра малоймовірне. Проте, в деяких випадках воно може проявитись такими симптомами, як блювання, діарея та іншими реакціями з боку шлунково-кишкового тракту.

Умови зберігання

Лікарський засіб Рапіра не потребує особливих умов зберігання. Тримати його рекомендується в недоступному для дітей місці при температурі не більше ніж 25 °C. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Кашель – це завжди неприємно, а особливо коли до нього доєднується густе мокротиння. Усунути такий симптом захворювання дихальної системи можна завдяки препарату Рапіра. Придбати ці та інші ліки від кашлю у формі порошку та таблеток за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На сайті мережі можна легко дізнатись актуальну вартість та оформити замовлення ліків в Києві та інших містах України.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Рапіра на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Рапіра - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Порошок