Роваміцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 3 млн МО
Виробник: Санофі
Loading ...
Дозування: 1,5 млн МО
Виробник: Санофі
Loading ...

Роваміцин: інструкція з використання

Роваміцин – антибактеріальний лікарський засіб системного застосування, що належить до групи макролідів. Основна діюча речовина – спіраміцин. До дії препарату чутливі більшість видів грампозитивних аеробів, грамнегативних аеробів та анаеробів.

Форма випуску

Форма випуску засобу Роваміцин – таблетки круглої форми. Таблетки містять основну діючу речовину – спіраміцин, по 1500000 МО або по 3000000 МО та допоміжні речовини. На кожній таблетці з нижчою концентрацією є тиснення RPR107, а на таблетках з вищою концентрацією тиснення ROVA 3.

На лікарський засіб Роваміцин ціна встановлена за упаковку кількістю 16 таблеток (доза 1500000 МО) та 10 таблеток (доза 3000000 МО).

Антибактеріальний лікарський засіб відпускається лише за рецептом.

Показання до застосування

Головними показаннями до застосування таблеток є лікування інфекційних захворювань, які спричинені мікроорганізмами, вразливими до спіраміцину. За допомогою таблеток можна лікувати:

  • підтверджений тонзилофарингіт;
  • гострий синусит;
  • суперінфекція при гострому бронхіті;
  • хронічний бронхіт в стадії загострення;
  • негоспітальна пневмонія;
  • інфекції ЛОР-органів;
  • інфекції шкіри з доброякісним перебігом;
  • інфекції ротової порожнини.

Водночас спіраміцин не може застосовуватися для лікування менінгококового менінгіту. Перед тим,як застосовувати антибіотики при бронхіті чи іншому інфекційному захворюванні, необхідно отримати рекомендації лікаря. Самолікування може бути шкідливим, а у випадку з антибіотиками ще й призвести до резистентності.

Режим дозування

До препарату Роваміцин інструкція рекомендує приймати таблетки, які покриті оболонкою, цілими, не розминаючи та не ділячи на частини.

Добове дозування для дорослих пацієнтів складає 6000000-9000000 МО (2-6 таблеток) за 2-3 прийоми, дітям віком від 6 років – 1500 000-3000 000 МО на кожні 10 кг маси тіла на добу розподілені на 2 або 3 прийоми. Тривалість лікування може відрізнятися: антибіотики при пневмонії чи при тонзилофарингіті приймають по різному.

Для профілактики менінгококових менінгітів:

  • дорослим слід приймати 3000 000 МО кожні 12 годин впродовж 5 днів;
  • дітям – 75 000 МО на 1 кг маси тіла кожні 12 годин впродовж 5 днів.

Протипоказання

Роваміцин має і ряд протипоказань. Серед основних з них:

  • гіперчутливість до спіраміцину чи допоміжних компонентів;
  • ризик подовження QT-інтервалу;
  • комбінації з деякими фармацевтичними препаратами (через можливість взаємодії).

У таких випадках лікар має призначати до препарату Роваміцин аналоги або інші антибактеріальні препарати, що мають схожі властивості, але безпечні для вашого організму.

Особливості застосування

Препарат може викликати розвиток тяжких шкірних реакцій, тому необхідно повідомити пацієнта про можливість їх виникнення та контролювати стан шкіри під час лікування. Обережності потребують пацієнти літнього віку та діти. Дітям не призначають форму препарату 3000000 МО.

Спіраміцин застосовувати з обережністю пацієнтам з відомими факторами ризику подовження QT-інтервалу.

Під час вагітності можна застосовувати Роваміцин, проте значна частина спіраміцину проникає в грудне молоко. Тому в період лікуванні необхідно відмовитися від грудного годування. На швидкість реакції та увагу препарат не чинить дії.

Побічні дії

Засіб Роваміцин може викликати побічні дії. Серед таких реакцій:

  • біль у животі, блювання, нудота;
  • тахікардія, аритмія та інші розлади роботи серця;
  • васкуліт, анафілактичний шок;
  • висипання на шкірі (часто);
  • розлади роботи печінки;
  • лейкопенія, нейтропенія та інші.

Лікарі та пацієнти мають повідомляти також про інші побічні дії, що спостерігаються під час лікування засобом.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Деякі комбінації медичних препаратів з спіраміцином дуже небезпечні. Недопустимо поєднувати Роваміцин з:

  • протипаразитарними ліками;
  • нейролептиками;
  • бета-блокаторами;
  • діуретиками;
  • антикоагулянтами та багатьма іншими ліками.

Перш ніж розпочинати лікування, обов’язково потрібно повідомити лікарю про усі інші медичні препарати що приймає пацієнт.

Передозування

Застосування високих доз може призвести до виникнення побічних реакцій. Насамперед це біль у животі, нудота, блювання, діарея. Рекомендується симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Таблетки Роваміцин мають трирічний термін придатності. Ліки тримають в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 градусів.

Придбати антибактеріальні лікарські засоби за прийнятними цінами в Києві й інших містах зручно в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

На офіційному сайті розміщена вичерпна інформація про Роваміцин: відгуки, ціна, інструкція, наявність в аптеках, аналоги тощо. Тут ви можете зробити замовлення на ліки та медичні вироби та забрати їх в аптеці за вибраною адресою у зручний для вас час протягом 48 годин з моменту підтвердження замовлення.

Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.

Редакторська група
Оновлено
26.04.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Роваміцин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Роваміцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки