Розувастатин: інструкція з використання
Розувастатин – це лікарський препарат для лікування підвищеного рівня холестерину в крові. Він був розроблений японською фармацевтичною компанією Shionogi в 1990-х роках. Розувастатин належить до класу статинів, які використовуються для зниження рівня «поганого» холестерину (ліпопротеїнів низької щільності, або ЛПНЩ) та підвищення рівня «доброго» холестерину (ліпопротеїнів високої щільності, або ЛПВЩ) в організмі. Цей препарат випускається за рецептом і використовується в основному в кардіології.
Форми випуску
Розувастатин випускається у формі таблеток. Доступні дози діючої речовини становлять 5 мг, 10 мг, 20 мг та 40 мг. Кожна таблетка містить відповідну кількість діючої речовини розувастатину. Вибір дози залежить від індивідуальних потреб пацієнта і призначається лікарем.
Показання до застосування препарату
Розувастатин рекомендований до застосування в таких випадках:
- У дорослих, підлітків та дітей від 6 років з діагнозом первинної гіперхолестеринемії (включаючи гетерозиготну сімейну гіперхолестеринемію) або змішаної дисліпідемії, коли дотримання дієти та виконання інших немедикаментозних рекомендацій (таких як фізичні вправи, скидання ваги) не дають потрібного ефекту.
- У дорослих, підлітків та дітей від 6 років з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією як додаткова терапія до дієти та інших методів, що зменшують рівень ліпідів (наприклад, аферез ЛПНЩ), або у випадках, коли ці методи недоречні.
- Профілактика серцево-судинних захворювань
- Важкі серцево-судинні захворювання у дорослих пацієнтів із високим ризиком розвитку атеросклеротичного серцево-судинного захворювання, що визначається наявністю таких факторів ризику, як вік, гіпертонія, низькі рівні холестерину ЛПВЩ і підвищені рівні С-реактивного. Це призначено для зниження ризику, якщо у вас в сімейному анамнезі є протеїн, куріння або ранній початок ішемічної хвороби серця.
Режим дозування
Режим дозування Розувастатину визначається індивідуально для кожного пацієнта. Цей препарат призначений для внутрішнього застосування. Таблетки ковтають цілими і запивають водою. Їжа не впливає на всмоктування розувастатину, тому його можна приймати в будь-який час. Зазвичай початкова доза становить 10-20 мг один раз на день. Для пацієнтів з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань може бути призначено 40 мг на добу. Розувастатин не рекомендується для використання у дітей до 6 років.
Протипоказання
Розувастатин протипоказаний до застосування у наступних випадках:
- Пацієнтам, що мають алергію на розувастатин або на складові цього препарату.
- Людям із захворюваннями печінки, особливо тих, у кого значно підвищений рівень трансаміназ у крові, причина яких не встановлена, або рівень трансаміназ більше, ніж у 3 рази перевищує верхню межу норми.
- Пацієнтам з важкими нирковими захворюваннями (якщо кліренс креатиніну менше 30 мл/хв).
- Людям, що страждають на міопатію.
- Пацієнтів, що одночасно приймають ліки, що містять комбінацію софосбувір+велпатасвір+воксилапревір або циклоспорин.
- Вагітним жінкам і годуючим немовля грудьми, а також жінок дітородного віку, які не користуються контрацептивами.
Додатково, доза в 40 мг є недопустимою для пацієнтів зі схильністю до міопатії/рабдоміолізу, що може бути пов'язано з такими факторами:
- помірні ниркові захворювання (кліренс креатиніну менше 60 мл/хв);
- гіпотиреоз;
- спадкові м'язові захворювання у пацієнта або його родини;
- історія міотоксичності при використанні інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази або фібратів;
- зловживання алкоголем;
- обставини, що можуть збільшити концентрацію розувастатину в крові;
- належність до монголоїдної раси;
- сумісне застосування фібратів.
Особливості застосування препарату
При застосуванні Розувастатину необхідно регулярно контролювати рівень ліпідів в крові. Пацієнтам з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету слід використовувати цей препарат з обережністю.
Передозування
У випадку передозування Розувастатином специфічні методи лікування не передбачаються. Пацієнту, який отримав занадто велику дозу, потрібно надати симптоматичну терапію. Можуть виникнути такі симптоми:
- нудота;
- блювота;
- головний біль.
Якщо стан хворого не покращується або спостерігається погіршення, необхідно негайно звернутися до лікаря.
Побічні дії
Можливі побічні реакції від застосування Розувастатину включають:
- З боку центральної нервової системи: головний біль, головокружіння, сонливість, збудження, тривога, нервозність, нічні кошмари, депресія, галюцинації, психози, спазми, тремор, підвищення тонусу м'язів, парестезії, атаксія, амнезія, розлади мови, енцефалопатія, кома.
- З боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, колапс, серцева недостатність, інфаркт міокарда, серцевий приступ.
- З боку органів дихання: диспнeя, бронхоспазм, апнeя, респіраторна недостатність, пневмонія аспіраційна.
- З боку органів травлення: сухість в роті, анорексія, нудота, блювота, запор, діарея, болі в животі, гепатит.
- З боку метаболізму: гіперглікемія, гіпонатріємія.
- З боку крові: лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, апластична анемія, гемолітична анемія.
- З боку сечостатевої системи: порушення функції нирок, анурія, протеїнурія, гематурія.
- З боку шкіри: висип, свербіж, уртикарія, ангіоневротичний набряк, бульозні висипи, включаючи синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайелла), еритема багатоформна.
- З боку органу зору: порушення зору, двоїння в очах, ністагм.
- З боку слуху і вестибулярного апарату: тінітус, глухота.
- З боку кістково-м'язової системи: м'язова слабкість, міастенія.
- З боку алергічних реакцій: гіперчутливість.
- Інші реакції: носова кровотеча, гіперпірексія, гіпотермія, збільшення печінки, жовтяниця, гепатоцелюлярна недостатність, гепатична енцефалопатія, гепатична кома.
Ця інформація є загальною і може відрізнятися в залежності від конкретного препарату та індивідуальної реакції організму.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Розувастатин може взаємодіяти з деякими іншими лікарськими засобами, включаючи інші статини, фібрати, антикоагулянти, антациди та деякі антибіотики. Він також може взаємодіяти з грейпфрутовим соком, який може збільшити концентрацію розувастатину в крові.
Умови зберігання
Розувастатин слід зберігати в сухому, темному місці при температурі не вище 25 градусів Цельсія. Термін придатності препарату становить 2 роки від дати виготовлення.
Розувастатин ціна може варіюватися в залежності від дозування та виробника, але ви можете купити препарат за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України. Перед прийомом обов’язково ознайомтеся з Розувастатин інструкція і проконсультуйтеся з лікарем.
Зверніть увагу!
Опис препарату Розувастатин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Розувастатин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 11 |
✅ Найдешевший препарат | 87,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |