Санаком: інструкція з використання
Санаком – нестероїдний протизапальний засіб на основі мелоксикаму. Діюча речовина препарату належить до класу енолієвої кислоти. Має антипіретичні, анальгетичні та протизапальні властивості. Як й інші НПЗП, пригнічує біосинтез простагландинів – речовин-медіаторів запалення.
Форми випуску
На фармацевтичному ринку України засіб Санаком представлений виробником у формі розчину для ін’єкцій. Це прозора з жовто-зеленим відтінком рідина в 1 мл якої міститься 10 мг мелоксикаму. Препарат доступний в ампулах по 1,5 мл. Реалізується в упаковках на 5 ампул. Відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Санаком
Показами до застосування препарату Санаком є ревматоїдний артрит і анкілозивний спондиліт. Медикамент застосовується для короткотривалого симптоматичного лікування. Допомагає полегшити біль та запалення в ураженій ділянці під час нападу хвороби.
Як і всі протизапальні препарати, за умови неправильного застосування препарат може принести шкоду організму. Пам’ятайте про небезпеку самолікування – перед початком терапії ознайомтеся з інструкцією до медикаменту та проконсультуйтеся з лікарем.
Режим дозування
Стандартне дозування мелоксикаму для дорослих складає 15 мг один раз на добу. На початковій стадії терапії до препарату Санаком інструкція рекомендує застосовувати не довше 2-3 днів.
Для пацієнтів літнього віку, а також осіб із термінальною стадією ниркової недостатності, що перебувають на гемодіалізі, добову дозу зменшують удвічі – до 7,5 мг.
Ліки вводять методом внутрішньом’язової ін’єкції у верхній зовнішній квадрат сідниці (глибоко у м’яз). Якщо у пацієнта встановлений протез кульшового суглоба, укол слід робити в іншу сідницю.
Протипоказання
Препарат Санаком має такі протипоказання:
- вагітність (III триместр);
- вік до 18 років;
- підвищена чутливість до складників препарату, інших НПЗП, ацетилсаліцилової кислоти;
- шлунково-кишкова кровотеча чи перфорація, в тому числі асоційовані з терапією НПЗП в минулому;
- тяжка печінкова чи ниркова недостатність (без діалізу);
- тяжка серцева недостатність;
- розлади гемостазу;
- застосування антикоагулянтів;
- активна або рецидивна пептична виразка;
- порушення згортання крові.
Медикамент не застосовують для полегшення післяопераційного болю при коронарному шунтуванні.
Особливості препарату Санаком
Щоби мінімізувати ризик побічних ефектів, препарат застосовують у найменшій терапевтично ефективній дозі впродовж найкоротшого терміну. Якщо засіб не дав достатнього лікувального результату, перевищувати максимальне дозволене добове дозування заборонено.
З особливою обережністю застосовувати в терапії пацієнтів зі схильністю до шлунково-кишкової кровотечі чи виразки. Високі дози засобу можуть спричинити серйозну кровотечу.
Препарат може бути потенційно небезпечним для осіб із серцево-судинними порушеннями. У деяких пацієнтів засіб може спричиняти порушення з боку шкіри, анафілактичні реакції.
Мелоксикам не слід використовувати під час І та ІІ триместру вагітності, якщо це не є нагальною необхідністю. Для жінок, які планують вагітність, а також для вагітних у ці триместри, дози та тривалість лікування повинні бути мінімальними. Крім того, цей препарат не рекомендується жінкам, які годують груддю.
Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
Побічні дії ліків можуть проявлятися у вигляді шлунково-кишкової кровотечі (іноді летальної), нудоти, блювання, діареї, метеоризму, диспепсії, запору, виразкового стоматиту, загострення коліту та хвороби Крона. У деяких випадках можливий токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона та інші реакції. Про будь-які тривожні симптоми, що виникають на тлі терапії, необхідно повідомляти лікареві.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Уникати взаємодії мелоксикаму з іншими НПЗП, ацетилсаліциловою кислотою, антикоагулянтами, гепарином, кортикостероїдами, тромболітичними та протиагрегаційними засобами та іншими ліками, що підвищують ризик кровотечі.
Детальний перелік заборонених комбінацій є в повній інструкції до лікарського засобу.
Передозування
При гострому передозуванні НПЗП зазвичай спостерігаються такі симптоми, як летаргія, сонливість, нудота, блювання та болі в епігастральній ділянці, які зазвичай є оборотними за умови відповідного лікування. Може також виникнути шлунково-кишкова кровотеча. У випадку тяжкого отруєння можливі серйозні наслідки, включаючи артеріальну гіпертензію, гостру ниркову недостатність, дисфункцію печінки, пригнічення дихання, кому, судоми, серцево-судинну недостатність та зупинку серця. Окрім цього, були зафіксовані анафілактоїдні реакції, які можуть виникати як при передозуванні, так і при терапевтичному застосуванні НПЗП.
Лікування включає симптоматичну та підтримувальну терапію.
Умови зберігання
Медикамент зберігають в упаковці виробника в недоступному для дітей місці при температурі до +25 °C.
Придбати Санаком та інші препарати від болю в спині, суглобах та хребті ви можете за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті можна дізнатися корисну інформацію про засіб, наприклад, яка на Санаком ціна в Києві та інших містах України, чи є в наявності в найближчій аптеці тощо. Тут можна забронювати ліки за визначною заздалегідь вартістю, а забрати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Санаком на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Санаком - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 312,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |