Селофен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 10 мг
Виробник: Adamed Pharma s.a
Loading ...

Селофен: інструкція з використання

Селофен – снодійний та седативний засіб, створений на основі діючої речовини залеплон. Він вступає у взаємодію з бензодіазепіновим рецептором ГАМКА, що міститься у нейронних структурах центральної нервової системи (ЦНС). Залеплон швидко поглинається та досягає максимальної концентрації в організмі протягом 1 години після вживання.

Форми випуску

Форма випуску – тверді желатинові капсули з блакитною кришечкою в корпусі рожевого кольору з білим порошком. Одна капсула містить 10 мг діючої речовини (залеплон) та допоміжні речовини.

Показання до застосування препарату Селофен

Ліки призначають у випадку важких форм порушення сну. Основні показання до застосування:

  • безсоння;
  • ускладнене засинання;
  • тяжкі розлади, що викликають сильний дискомфорт у пацієнта.

Засіб відпускається за рецептом, лише лікар може визначити доцільність використання цих ліків. Самостійно застосовувати снодійні препарати небезпечно.

Режим дозування

Капсули призначають тільки дорослим пацієнтам. Рекомендоване дозування на добу – 10 мг активної речовини, не можна приймати більше в одну й ту саму ніч. Курс лікування триває не більше 2 тижнів. Селофен найкраще вживати безпосередньо перед вкладанням у ліжко й мінімум за 4 години до пробудження.

Добове дозування зменшують до 5 мг:

  1. Літнім пацієнтам через велику чутливість до снодійних препаратів.
  2. При порушеннях функцій печінки (помірних або легких).
  3. Особам, що страждають на печінкову недостатність (не в тяжкій формі).
  4. При хронічній дихальній недостатності.

Пацієнтам із легким або помірним порушенням функції нирок немає потреби коригувати дозу.

Протипоказання

Селофен не призначають дітям через відсутність клінічних даних щодо вживання ними залеплону. Інші протипоказання:

  • дихальна, печінкова недостатність у тяжкій формі;
  • синдром нічного апное;
  • тяжка міастенія;
  • важке порушення функцій нирок.

Препарат не застосовують у період вагітності та годування груддю. Похідні бензодіазепіну, в тому числі залеплон, не призначають для базового лікування психозів або депресії, а також за індивідуальної чутливості до компонентів.

Особливості препарату Селофен

Є вірогідність рецидиву безсоння після завершення курсу лікування. У пацієнтів, які вживали препарати для нервової системи зі схожими властивостями, надалі спостерігалися порушення поведінки та амнезія (оборотна), якщо такі ліки їм раніше не призначалися.

Якщо безсоння не проходить після курсу лікування, знадобиться додаткове обстеження. Після прийому препарату протягом кількох тижнів спостерігається зниження снодійного ефекту.

Застосування бензодіазепінів та засобів із подібним механізмом дії може призвести до фізичної й психічної залежності. Ризик залежності зростає із прийомом великих доз препарату, тривалим лікуванням і наявністю алкогольної та медикаментозної залежності.

Залеплон протипоказаний жінкам, які годують груддю та вагітним.

Лікарський засіб значною мірою впливає на здатність швидко реагувати та обслуговувати механічні пристрої.

Побічні дії

Під час керування автомобілем чи іншим транспортним засобом можливий стан напівсну. Спостерігаються й інші побічні дії:

  • тяжкі анафілактичні та анафілактоїдні реакції;
  • задишка, спазм горла;
  • нудота, блювання;
  • ангіоневротичний набряк.

Рідше – порушення зору, загострення слуху, дисменорея, анорексія, апатія, депресія.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Через посилення седативної дії не рекомендоване одночасне вживання з алкоголем. Можлива взаємодія з іншими препаратами для нервової системи (антипсихотичними, снодійними, седативними тощо). У разі застосування з опіоїдними анальгетиками може посилитися ейфорична дія, яка призводить до збільшення фізичної залежності.

Варто з обережністю застосовувати Селофен з еритроміцином та рифампіцином.

Передозування

У легких випадках супроводжується летаргією, дезорієнтацією, сонливістю, у важких – пригніченням дихання, атаксією, артеріальною гіпотензією, зниженням м’язового тонусу. Лікувати пацієнтів із передозуванням потрібно симптоматично.

Умови зберігання

Лікарський засіб тримають у місці, недоступному для дітей, за максимальної температури 25 градусів.

Придбати Селофен за прийнятними цінами у Києві та інших містах України зручно в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті розміщена важлива інформація про Селофен: ціна, інструкція від виробника, особливості застосування, відгуки інших покупців, тощо.

Забронювати ліки також можна онлайн на офіційному сайті мережі та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати професійну консультацію та пораду, а при необхідності підібрати до препарату Селофен аналоги від інших виробників.

Редакторська група
Оновлено
28.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Селофен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Селофен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Капсули