Сорцеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Гранули
Дозування: 100 мг
Виробник: Алкалоїд
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Алкалоїд
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Алкалоїд
Loading ...

Сорцеф: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування Сорцефу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Сорцефу

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Сорцеф – антибактеріальний препарат, призначений для лікування інфекцій сечовивідних, верхніх та нижніх дихальних шляхів.

Основна діюча речовина – цефіксим. Належить до групи бактерицидних бета-лактамних антибіотиків цефалоспоринів, які відрізняються здатністю пригнічувати ферменти бактерій і порушувати їх синтез у клітинній стінці. На сьогодні синтезовано п'ять поколінь цефалоспоринів.

Сорцеф антибіотик – представник 3-го покоління, який виявляє більш високу ефективність, ніж антибактеріальні препарати 1-го та 2-го покоління щодо бактерій роду стрептокока, Escherichia coli (кишкової палички), Moraxella catarrhalis (диплокок, що викликає інфекції дихання). вуха, ЦНС), Haemophilus influenzae (гемофільної палочки), Proteus spp. (збудник інфекцій сечовивідних шляхів), клебсієли (збудник пневмонії), гонококів, сальмонел, шигел та інших. При цьому стафілококи, листерії, анаеробні бактерії, ентерококи, туберкульозна паличка стійкі до дії цефіксиму.

Антибіотик Сорцеф, як і більшість бактерицидних препаратів 3-го покоління, достатньо приймати лише 1-2 рази на добу, мінімізуючи навантаження та негативні наслідки для організму. Така ефективність препарату пояснює його вартість.

Форми випуску

Існує дві лікарські форми медичного засобу, представлені в наявності:

  • пігулки, які покриті оболонкою;
  • гранули для виготовлення суспензій.

Кожен із варіантів містить певну кількість діючої речовини. Таблетки – 400 мг, готова суспензія – 100 мг/5 мл, що дозволяє підібрати ліки згідно з віком хворого та правильно розрахувати разове дозування.

З огляду на те, що препарат належить до групи антибіотиків, його можна купити в аптеці тільки за рецептом. Як замовити його з доставкою, проконсультуйтеся з фармацевтом перед покупкою. Ціна Сорцефу залежить від кількості таблеток в упаковці (7 та 10 штук) або маси гранул у флаконі (32 г та 53 г).

Показання до застосування Сорцефу

Препарат належить до антибактеріальних засобів широкого спектра дії. Але призначається лише у випадках, коли точно встановлена бактерія-збудник чи є підозри, що вона стала причиною захворювання.

Основні показання до застосування:

  • синусит, фарингіт, тонзиліт бактеріальної природи та інші інфекції верхніх дихальних шляхів, включно із запаленням середнього вуха;
  • бронхіт, хронічний бронхіт та інші інфекції нижніх дихальних шляхів;
  • цистит, цистоуретрит, неускладнений пієлонефрит та інші інфекції сечовивідних шляхів, спричинені бактеріями, не резистентними до дії цефіксиму.

Режим дозування

Разова доза та курс прийому залежить від віку та фізичного стану хворого.

Таблетована форма призначається дорослим та дітям старше 12 років за умови, що маса тіла дитини перевищує 50 кг.

Суспензія призначена для дітей з 6 місяців до 10 років із масою тіла до 50 кг. Застосування Сорцефу більш ранньою віковою групою (до 6 місяців) не рекомендується, тому що немає достовірної інформації про безпеку та ефективність цефіксиму в цьому випадку.

В інструкції для таблеток Сорцеф вказана наступна терапевтична доза прийому:

  • 1 раз на день по 1 таблетці (400 мг);
  • 2 рази на день з інтервалом 12 годин по 1/2 таблетки.

Дозування визначає лікар, що виходять зі стану хворого.

Прийом суспензії вимагає попереднього розведення гранул у воді, необхідна кількість залежить від маси сухого засобу:

  • Флакон з вагою грануляту 32 г передбачає приготування 60 мл суспензії, яка готується у два прийоми. У флакон наливають 20 мл води та добре струшують, потім додають ще 20 мл води і ще раз струшують, щоб вийшла однорідна консистенція.
  • Флакон з вагою грануляту 53 г призначений для приготування 100 мл суспензії, яку готують, так само як у першому варіанті, тільки додають 66 мл води у 2 етапи.

Перед прийомом необхідно добре збовтати та відміряти необхідну кількість мірною ложкою, яка йде в комплекті з ліками. Готову суспензію можна зберігати не більше 14 діб у прохолодному місці.

Дозування суспензії:

  1. Діти віком від 6 місяців до 10 років:
  2. один раз на день 8 мг на 1 кг маси тіла;
  3. двічі на день з інтервалом 12 годин 4 мг/кг.

Наприклад, якщо вага дитини 30 кг, то разова доза для неї складе 240 мг чи 12 мл з розрахунку 20 мг цефіксиму в 1 мл.

  1. Дорослі та діти від 10 років з масою тіла більше 50 кг:
  2. 1 раз на день 400 мг або 20 мл;
  3. 2 рази на день по 200 мг або 10 мл з інтервалом 12 годин.

Прийом Сорцефу не залежить від прийому їжі. Рекомендований курс лікування 7 днів, у деяких випадках може бути продовжений до 14 днів або скорочений до 3 днів, наприклад, при неускладненому циститі.

Протипоказання

Прийом препарату не призначають людям, у яких спостерігається;

  • підвищена чутливість до антибіотиків-цефалоспоринів або допоміжних речовин ліків;
  • підвищена чутливість до пеніцилінів;
  • діагностована порфірія.

Особливості Сорцефа

Особливої обережності прийом препарату вимагає з боку людей, які мають:

  • Ниркову недостатність з кліренсом креатиніну більше 20 мл/хв або на амбулаторному перитонеальному діалізі або гемодіалізі. Для них добова доза, що рекомендується, становить 200 мг. Якщо при застосуванні спостерігаються ознаки гострої ниркової недостатності, прийом препарату негайно припиняють та проводять необхідну терапію.
  • В анамнезі випадки кровотеч та патологій ШКТ (виразковий коліт, регіонарний коліт або ентерит).
  • Порушення функцій печінки.

Сорцеф як антибіотик широкого спектра дії може призвести до порушень мікрофлори кишківника, яка проявляється антибіотикоасоційованою діареєю, основною ознакою псевдомембранозного коліту, і може виникнути, як у момент, так і після прийому препарату.

При прийомі суспензії важливо звернути увагу, що препарат містить сахарозу та вимагає обережності від пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, спадкову непереносимість фруктози, глюкозо-галактозу або недостатність сахарози-ізомальтази.

Препарат може негативно впливати на зубну емаль. Тому дорослим після прийому слід ретельно полоскати рот водою, а дітям рясно запивати ліки.

Вплив препарату на організм вагітної жінки та плід точно не встановлений, адже клінічні випробування проводилися лише на тваринах і показали, що цефіксим може проникати в плаценту. Тому препарат не призначають у період вагітності або лактації, крім випадків, які продиктовані крайньою необхідністю.

Після прийому Сорцефу можна керувати автомобілем, якщо немає побічної реакції у вигляді запаморочення.

Побічні ефекти

Прийом препарату може спричинити негативні реакції з боку крові та лімфатичної системи, ШКТ та травлення, жовчовивідних шляхів, нервової, дихальної, імунної, репродуктивної системи та шкіри, які детально описані в інструкції Сорцефу.

В основному побічні ефекти проявляються загальними розладами: швидка стомлюваність, підвищена слабкість та потовиділення, запалення слизових оболонок. Помірна або важка діарея в більшості випадків викликана перевищенням дозування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Перед прийомом засобу необхідно повідомити лікаря про застосування інших препаратів, тому що Сорцеф може знижувати або підвищувати їх активність:

  • з аміноглікозидами, поліміксином B, колістином, фуросемідом – підвищує ризик розвитку ниркової недостатності;
  • з блокаторами канальцевої секреції – сповільнюється виведення цефіксиму нирками, що провокує побічні ефекти;
  • з естрогенами та пероральними протизаплідними засобами – знижує їх ефективність;
  • з антикоагулянтами – посилює їхній ефект і збільшує протромбіновий час;
  • з сульфатом міді, розчинів Бенедикта та Фелінга – дає хибнопозитивну реакцію на глюкозу в сечі.

Сорцеф, як і всі антибіотики на основі цефалоспоринів, збільшують токсичність етилового спирту. Тому препарат не слід приймати одночасно з алкоголем, щоб уникнути тяжких побічних ефектів.

Передозування

Випадків передозування не спостерігалося. Під час дослідження максимальна доза, запропонована учасникам, становила 2 г. При цьому побічні ефекти не відрізнялися від тих, що виникали у людей, які приймають терапевтичні дози.

Умови зберігання

У недоступному для дітей місці, захищеному від світла за температури не вище 25 °С.

Використана літератур

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Сорцеф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Сорцеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Гранули, Таблетки