Спорагал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Спорагал: інструкція з використання

Спорагал – це лікарський препарат, який належить до групи протигрибкових засобів. Діюча речовина ітраконазол є похідною тріазолу з широким спектром дії, яка пригнічує синтез ергостеролу в клітинах грибків, забезпечуючи протигрибковий ефект.

Форма випуску

Препарат Спорагал представлений виробником у формі твердих желатинових капсул блакитного кольору по 100 мг ітраконазолу. Всередині капсул міститься сферичні кульки від майже білого до жовтовато-кремового кольору.

Показання до застосування

Препарат Спорагал використовують для лікування таких інфекцій, як:

  • вульвовагінальний кандидоз;
  • вульвовагініт;
  • дерматомікози;
  • висівкоподібний лишай;
  • орофарингеальний кандидоз;
  • гістоплазмоз;
  • оніхомікози;
  • системні мікози;
  • криптококоз;
  • кандидоз та аспергільоз.

Ітраконазол застосовується для підтримувальної терапії у пацієнтів зі СНІДом з метою запобігання рецидиву наявних грибкових інфекцій. Крім того, він призначається для профілактики грибкових інфекцій у пацієнтів із тривалою нейтропенією, коли стандартна терапія виявляється недостатньою.

Перш ніж застосовувати засіб Спорагал або будь-які інші препарати від молочниці або інших грибкових захворювань, необхідно пройти відповідні обстеження та отримати консультації лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Режим дозування

Капсули Спорагал застосовують після прийому їжі, капсули ковтають цілими. Дозування засобу та тривалість лікування напряму залежать від самого захворювання. Наприклад, висівкоподібний лишай лікують 7 днів, застосовуючи 2 капсули 1 раз на добу. Дерматофітія стоп чи шкіри рук лікується 30 днів (1 капсула раз на добу). Допоможе дізнатися детальніше про особливості дозування додана до препарату Спорагал інструкція виробника.

Протипоказання

До протипоказів препарату Спорагал належить індивідуальна чутливість до ітраконазолу, одночасне вживання з субстратами CYP3A4. Протипоказаний препарат і пацієнтам зі шлуночковою дисфункцією та іншими захворюваннями серця.

Не застосовують лікарський засіб при вагітності, крім станів, які загрожують життю. Протипоказаний Спорагал і дітям.

Особливості препарату Спорагал

З особливою обережністю капсули призначають пацієнтам із захворюваннями серця. Відомо, що ітраконазол зменшує фракцію викиду лівого шлуночка, виявляє негативний інотропний ефект.

Додаткової уваги потребують пацієнти із захворюваннями печінки. Повідомлялося про тяжку гепатотоксичність, яка може виникнути в період від першого тижня до місяця лікування. Препарат може призводити до втрати слуху.

Біодоступність капсул знижується у пацієнтів, що мають імунну недостатність, хворіють на СНІД, мають системні грибкові інфекції. Жінкам репродуктивного віку, які приймають капсули Спорагал, потрібно використовувати ефективні контрацептиви протягом усього періоду лікування і до початку наступного менструального циклу після його завершення.

В період вагітності та періоду лактації Спорагал не призначають. Якщо капсули викликають побічну дію (запаморочення, втрата слуху або затьмарення зору), не слід керувати транспортом чи іншими Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.

Побічні дії

Серед найпоширеніших побічних дій: головний біль, біль у животі, нудота. Проте можливі й тяжкі реакції: серцева недостатність, набряк легень, панкреатит, гепатотоксичність, тяжкі реакції з боку шкіри.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Можлива взаємодія засобу Спорагал з іншими препаратами. Серед небажаних речовин, які погіршують біодоступність ітроконазолу або призводять до зростання речовини в плазмі крові:

  • ізоніазид;
  • рифабутин;
  • рифампіцин;
  • карбамазепін;
  • фенобарбітал;
  • невірапін та інші.

При необхідності одночасного застосування будь-яких ліків разом із засобом Спорагал варто отримати додаткові консультації лікаря.

Передозування

Надмірні дози призводять до виникнення побічних реакцій. При передозуванні вживають підтримувальні заходи. При можливості застосовують активоване вугілля.

Умови зберігання

Термін придатності ліків Спорагал – 3 роки. Капсули тримають у недоступному місці для дітей при температурі до 25 градусів. Відпускається препарат за наявності рецепта.

Придбати Спорагал та інші протигрибкові препарати за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

На офіційному сайті можна дізнатися, яка на Спорагал ціна є актуальною, ознайомитися з інструкцією та прочитати відгуки інших покупців.

Мешканці Києва та інших міст України можуть забронювати тут необхідні препарати та забрати в аптеці протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

За необхідності досвідчені фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують до препарату Спорагал аналоги та забезпечать інформацією щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів.

Редакторська група
Оновлено
07.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Спорагал на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Спорагал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування