Тіамекс: інструкція з використання
Тіамекс – лікарський засіб для покращення мозкового метаболізму та кровопостачання головного мозку на основі етилметилгідроксипіридину сукцинату. Є інгібітором вільнорадикальних процесів та має ноотропні, анксіолітичні, протисудомні, антигіпоксичні, стресо- та мембранопротекторні властивості. Підвищує стійкість організму до шкідливих факторів і кисневозалежних патологічних станів, таких як ішемія, гіпоксія, шок, інтоксикація нейролептиками та алкоголем, порушення мозкового кровообігу.
Засіб позитивно впливає на мікроциркуляцію та реологічні властивості крові, зменшує агрегацію тромбоцитів. Також він чинить гіполіпідемічну дію, знижує рівень загального холестерину та ліпропротеїдів низької щільності. Тіамекс стабілізує мембранні структури клітин крові за гемолізу, сприяє зменшенню ферментативної токсемії та ендогенної інтоксикації під час гострого панкреатиту.
Також препарат інгібує перекисне окиснення ліпідів, підвищує активність супероксиддисмутази, стабілізує мембрани та покращує синаптичну передачу. Модулює активність мембранозв’язаних ферментів і рецепторних комплексів, підвищує рівень дофаміну в мозку. Покращує функціональну активність сітківки та зорового нерва, збільшує гостроту зору.
Форми випуску
Засіб Тіамекс випускається в лікарській форму розчину для ін’єкцій, безбарвного або злегка жовтувато-прозорого кольору, в ампулах по 2 мл (10 ампул в упаковці) та 5 мл (5 ампул в упаковці). В 1 мл міститься 50 мг етилметилгідроксипіридину сукцинату. Належить до рецептурних ліків.
Показання до застосування препарату Тіамекс
Із застосуванням препарату Тіамекс лікують стани, що супроводжуються розладами функціонування нервової системи. Показанням до використання ліків можуть бути:
- гострі порушення мозкового кровообігу;
- черепно-мозкова травма та її наслідки;
- тривожні розлади за невротичних і неврозоподібних станів;
- нейроциркуляторна дистонія;
- дисциркуляторна енцефалопатія;
- легкі когнітивні порушення атеросклеротичного генезу;
- абстинентний синдром під час алкоголізму з переважанням нейроциркуляторних і неврозоподібних порушень;
- гостра інтоксикація антипсихотичними засобами;
- гострий інфаркт міокарда (в складі комплексної терапії);
- первинна відкритокутова глаукома;
- гострі гнійно-запальні процеси в черевній порожнині, як-от гострий некротичний панкреатит, перитоніт (у складі комплексної терапії).
Як і всі препарати для нервової системи, ін’єкції Тіамекс варто застосовувати після консультації з лікарем. Не займайтеся самолікуванням, адже воно може бути неефективним і небезпечним для вашого здоров’я.
Режим дозування
Засіб Тіамекс вводять внутрішньом’язово або внутрішньовенно (краплинним чи струминним методом). За інфузійного введення препарат розводять в ізотонічному розчині натрію хлориду. Струминно вводять повільно протягом 5-7 хвилин, краплинно – зі швидкістю 40-60 крапель на хвилину. Дозування, кратність і тривалість застосування встановлюються індивідуально відповідно до діагнозу та тяжкості симптомів. Разовий обсяг залежно від потреб пацієнта може становити від 100 мг до 500 мг. Максимальне добове дозування не повинне перевищувати 1200 мг.
Протипоказання
Відповідно до інструкції виробника протипоказаннями до застосування розчину Тіамекс є підвищена чутливість до будь-якого його компоненту, а також гостра печінкова або ниркова недостатність. Засіб не застосовують у терапії дітей, а також жінок у період вагітності та годування грудьми.
Особливості препарату Тіамекс
З обережністю застосовувати в лікуванні пацієнтів із бронхіальною астмою з підвищеною чутливістю до сульфітів. Натрію метабісульфіт, що входить до складу препарату, в деяких пацієнтів спричиняє бронхоспазм. Засіб може потенціювати проліферативні процеси, що вимагає особливої обережності в застосуванні особами з діабетичною ретинопатією.
Препарат може впливати на концентрацію уваги, швидкість реакції під час керування автотранспортом та іншими механізмами.
Побічні дії
Перед застосуванням варто прочитати про засіб Тіамекс відгуки та ознайомитися з інструкцією виробника, оскільки в деяких випадках його використання може супроводжуватися побічними діями. Рідко спостерігаються нудота, сухість слизової оболонки рота, свербіж, висипання, гіперемія обличчя, деякі інші симптоми.
У разі появи цих чи інших небажаних реакцій необхідно звернутися до лікаря для оцінки ситуації.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Специфіка взаємодії препарату Тіамекс з активними речовинами інших ліків потребує ретельного вивчення інструкції та консультації лікаря.
Передозування
Передозування препаратом Тіамекс призводить до сонливості та/або безсоння. У разі виникнення такої ситуації рекомендується звернутися до лікаря для отримання консультації.
Умови зберігання
Засіб рекомендується зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці за температури не вище +25 °C. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, який становить 2 роки.
Придбати за прийнятними цінами Тіамекс, аналоги різних виробників та інші препарати для покращення мозкового кровообігу можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», які працюють в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). Актуальна вартість медикаментів та інструкція до них є на офіційному сайті мережі аптек. Забронювати необхідний препарат можна, скориставшись опцією онлайн-бронювання, а отримати у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення. За потреби кваліфіковані фармацевти нададуть детальну інформацію про лікарський засіб.
Зверніть увагу!
Опис препарату Тіамекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Тіамекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 1034,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |