Троксерутин: інструкція з використання
Для лікування венозної недостатності та варикозу використовуються ліки у різних формах випуску. Один з ефективних засобів для лікування варикозу – Троксерутин. Якщо необхідний препарат Троксерутин капсули або Троксерутин гель, ціна якого буде прийнятною, краще придбати в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».
Форми випуску
Залежно від виробника, лікарської форми та об'єму, препарати Троксерутин випускаються у таких формах:
- Троксерутин гель – 1 г геля містить троксерутину 20 мг. Допоміжними речовинами лікарського препарату є: карбомер, трометамол, метилпарагідроксибензоат, динатрію едетат, пропіленгліколь та інші компоненти. Гель має однорідну консистенцію та жовто-коричневий колір.
- Троксерутин капсули – тверда желатинова капсула жовтого кольору. 1 капсула містить троксерутину 300 мг. Допоміжні речовини: лактоза моногідрат, магній стеарат та макрогол.
Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.
Показання до застосування препарату Троксерутин
Троксерутин гель та капсули, інструкція до яких є на сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я», чинять ангіопротекторну і флеботонізуючу дію та використовуються для симптоматичної терапії різних захворювань. Основними показаннями до застосування препарату Троксерутин гель та капсули є:
- варикозний синдром;
- венозна недостатність;
- геморой (Троксерутин капсули);
- тромбофлебіт;
- набряк та біль при травмах;
- комплексне лікування гемороїдальної хвороби;
- судомні стягування литкових м’язів.
Перед прийманням будь-якого препарату необхідні консультації лікаря. Обираючи ліки від геморою чи інші венотонізуючі препарати, не можна спиратись тільки на відгуки, тому що самолікування недопустиме. Попри те, що Троксерутин відпускається без рецепта, огляд у лікаря обов’язковий.
Режим дозування
Ефективність використання залежить від правильного застосування. Препарат належить до ангіопротекторів, капіляростабілізуючих засобів. Діюча речовина гелю проникає в шкіру в найкоротші терміни, вже за пів години вона проникає у дерму, а протягом 2-5 годин – у підшкірну жирову тканину. Невеличку смужку гелю наносять вранці і ввечері на ділянку шкіри та рівномірно розподіляють його по поверхні до повного всмоктування. За необхідності накладають еластичну пов’язку. Для лікування тяжких станів рекомендується комбінована терапія з капсулами.
Троксерутин капсули, добова доза яких становить 600 мг (2 капсули на добу), для підтримуючого лікування використовуються в дозуванні по 1 капсулі на добу протягом 3–4 тижнів. Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.
Тривалість лікування визначається лікарем в залежності від тяжкості захворювання. Детальну інформацію про властивості та режим дозування містить додана до препарату Троксерутин інструкція.
Протипоказання
Головними протипоказаннями до застосування гелю є підвищена чутливість до діючої речовини чи інших компонентів ліків. Гель не рекомендується наносити на слизові оболонки, пошкоджені ділянки шкіри. Троксерутин капсули не застосовують при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному гастриті (у фазі загострення).
Особливості препарату Троксерутин
Гіперчутливість до Троксерутину гелю 2% частіше за все спостерігається у пацієнтів зі шкірними захворюваннями. Якщо у пацієнта тяжкі порушення роботи нирок, варто відмовитися від тривалого застосування гелю. Троксерутин капсули можуть подразнювати слизову оболонку шлунка, тому препарат слід застосовувати під час їжі.
Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати при непереносимості галактози.
Ризик алергії вищий у пацієнтів із підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти.
Якщо прояви симптомів захворювання не зникають під час застосування гелю та капсул, необхідні додаткові консультації фахівця.
У порівнянні з гелем, капсули Троксерутин проникають у грудне молоко. Препарат у формі гелю та капсул не рекомендується використовувати в період вагітності чи лактації. На реакцію та концентрацію уваги діюча речовина не впливає. Гель може застосовуватися для лікування дітей, тому що немає ніяких протипоказань за віком.
Побічні дії
Побічні дії – рідкісне явище при лікуванні Троксерутином. Проте в деяких випадках може спостерігатися почервоніння шкіри, свербіж, висипання, дерматит (Троксерутин гель і капсули), головний біль, порушення сну, запаморочення, нудота, блювання, метеоризм, діарея (Троксерутин капсули).
Наявність барвника (Е110) у складі капсул може спричинити алергічну реакцію, у тому числі астму. Симптоми зникають одразу при припиненні використання.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Діюча речовина препарату може підсилювати дію аскорбінової кислоти. Це єдиний з досліджених видів взаємодії препарату.
Передозування
Про випадки передозування при місцевому застосуванні гелю повідомлень не надходило. Якщо в організм потрапляє велика кількість гелю (наприклад, при ковтанні), необхідно вжити додаткових заходів для виведення препарату (викликання блювання). При передозуванні капсулами посилюються прояви побічних дій, необхідно припинити прийом препарату та зробити промивання шлунку.
Умови зберігання
Термін придатності гелю складає 36 місяців, капсул – 24 місяця з моменту виготовлення. Проте після першого відкриття гель можна використовувати протягом 6 місяців. Троксерутин гель та капсули необхідно зберігати в недоступному місці для дітей при температурі не вище 25 градусів. Заморожування гелю не бажане.
Купити Троксерутин, ціна якого є прийнятною, завжди можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Аптека пропонує не тільки ліки кращих виробників за прийнятними цінами в Києві та багатьох інших містах України, але й зручний сервіс для покупців. На сайті завжди можна отримати інформацію про вартість, ознайомитися з інструкцією, придбати аналоги.
Зверніть увагу!
Опис препарату Троксерутин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Троксерутин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 4 |
✅ Найдешевший препарат | 92,90 ₴ |
✅ Форма випуску | Гель |