Цефепім - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Ще (2)
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Дозування: 1000 мг
Виробник: Nectar Lifesciences
Loading ...
Дозування: 2000 мг
Виробник: Свісс Перентералс
Loading ...
Дозування: 1000 мг
Виробник: Ананта Медікеар Лімітед
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 1000 мг
Виробник: Свісс Перентералс
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 1000 мг
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...

Цефепім: інструкція з використання

Цефепім – антибіотик, що має широкий спектр дії, та є β-лактамним цефалоспориновим антибіотиком IV покоління. Лікарський препарат має бактерицидні властивості. Його дія заснована на пригніченні синтезу ферментів стінки бактеріальної клітини. Ефективний щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, та більшості штамів, стійких до аміноглікозидів або цефалоспоринових антибіотиків ІІІ покоління.

Застосовувати антибіотики та антибактеріальні препарати можна тільки за призначенням лікаря, тому лікарський засіб Цефепім відпускається за рецептом. Придбати Цефепім в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Антибіотик Цефепім купити на офіційному сайті легко за прийнятними цінами в кілька кроків:

  • вибрати на сайті місто;
  • знайти препарат через пошукову опцію;
  • дізнатись, яка на Цефепім ціна;
  • обрати за наявністю в конкретній аптеці мережі;
  • оформити замовлення;
  • забрати препарат в аптеці, де він був заброньований, протягом 48 годин.

Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» пропонує вигідну вартість фармацевтичних засобів. На сайті можна підібрати до препарату Цефепім аналоги після консультації з лікарем. Пам’ятайте, що самолікування вкрай небезпечне!

Форми випуску

Антибіотик Цефепім випускається виробниками у вигляді порошку для приготування розчину для ін'єкцій та використовується для парентерального введення.

1 флакон лікарського засобу містить 1,0 г цефепіму гідрохлориду та допоміжну речовину – L-аргінін.

Порошок має білий чи світло-жовтий колір, однорідний без домішок, добре розчиняється. В розчиненому вигляді – прозорий, безбарвний, або світло-жовтий.

Такі антибіотики широкого спектру дії як Цефепім ефективні щодо грампозитивних аеробних штамів, що продукують β-лактамазу, та тих, що мають середню стійкість до пеніциліну. Цефепім активний відносно грамнегативних штамів.

Показання до застосування препарату Цефепім

Додана до препарату Цефепім інструкція зазначає, що за допомогою даного антибіотика можна лікувати інфекції у дорослих і дітей, спричинені чутливою до препарату Цефепім мікрофлорою. Показання до застосування антибіотика:

  • пневмонія, бронхіт;
  • шкірні інфекції;
  • перитоніт;
  • інфекції жовчовивідних шляхів;
  • септицемія;
  • пієлонефрит;
  • бактеріальний менінгіт.

Препарат використовують в терапії хворих з нейтропенічною гарячкою. Призначають антибіотик для профілактики післяопераційних ускладнень.

Режим дозування

Перед використанням препарату обов’язково роблять шкірну пробу. Лікар регулює дозування згідно з тяжкістю інфекції, чутливістю збудника, та стану нирок пацієнта. Зазвичай використовують внутрішньом’язове введення.

При загрозливих інфекціях та важких станах препарат вводять внутрішньовенно дуже повільно.

Дорослим призначають залежно від інфекції по 1-2 г кожні 12 годин. При тяжких інфекціях – по 2 г кожні 8 годин. Дітям препарат призначають віком від 1 місяця, та вираховують дозу за показаннями маси тіла.

Протипоказання

Протипоказаннями до призначення є чутливість до основної чи допоміжної речовини препарату. Також ліки не призначають при виявлених раніше за допомогою шкірних проб чутливості до антибіотиків з групи цефалоспоринів, пеніцилінів або до інших β-лактамних антибіотиків.

Особливості препарату Цефепім

Пацієнтам з нирковою недостатністю не слід перевищувати режим дозування для уникнення серйозних побічних реакцій. Пацієнтам з будь-якою формою алергії препарат призначають з обережністю. Контролювати застосування у пацієнтів з колітом та іншими захворюваннями ШКТ.

Вагітним антибіотик призначають тільки в разі, якщо користь для матері перевищує ризики для плоду. Під час прийому препарату годування грудьми слід припинити.

Побічні дії

Побічні дії частіше спостерігаються з боку наступних систем:

  • дихальної: кашель, задишка;
  • серцево-судинної: тахікардія;
  • нервової: головний біль, судоми;
  • імунної: ангіоневротичний набряк, анафілаксія;
  • гепатобіліарної: жовтяниця.

Як і інші антибіотики групи цефолоспоринів, Цефепім може викликати мультиформну еритему, токсичну нефропатію, апластичну чи гемолітичну анемію, кровотечі, порушення функції печінки, холестаз, панцитопенію.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія з аміноглікозидами або діуретиками може викликати нефротоксичність. Для уникнення взаємодії Цефепіму з іншими розчинами: метронідазолу, ванкоміцину, гентаміцину, тобраміцину сульфату і нетилміцину сульфату, кожен з розчинів слід вводити окремо. Для розведення порошку використовуються такі розчинники: вода для ін`єкцій, розчин натрію хлорид, розчин Рінгера лактату, розчин лідокаїну гідрохлорид та розчин глюкози.

Передозування

При передозуванні спостерігались симптоми енцефалопатії: галюцинації, порушення свідомості, кома, міоклонія, епілептичні напади, нейром’язове збудження. У хворих з нирковою недостатністю посилюються побічні реакції.

Умови зберігання

Порошок зберігати в закритій оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С. Готовий розчин зберігають при кімнатній температурі протягом доби, або ж у холодильнику від 2 °С до 8 °С протягом 7 діб.

Редакторська група
Оновлено
30.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Цефепім на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Цефепім - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Порошок