Ципронекс: інструкція з використання
Очні та вушні краплі Ципронекс, застосування яких практикують у отології та офтальмології, є протимікробним розчином. Діюча речовина ципрофлоксацин має бактерицидні властивості, що впливають на синтез ДНК бактерій, пригнічуючи ДНК-гіразу. Додана до препарату Ципронекс інструкція зазначає, що він є ефективним щодо більшості грамнегативних та аеробних грампозитивних бактерій, таких як стрептококи та стафілококи.
Придбати препарати для лікування інфекційних захворювань очей за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті легко дізнатися, яка на краплі Ципронекс ціна в аптеках у Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). Сайт мережі містить корисну інформацію про вартість, виробників та наявність призначених ліків. Купити очні краплі Ципронекс можна за рецептом, забронювавши їх на сайті мережі аптек. Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою в зручний час упродовж 48 годин після СМС-підтвердження.
Форми випуску
Препарат випускають у формі розчину, в 1 мл якого міститься 3 мг ципрофлоксацину. Допоміжні речовини: маніт (Е 421), натрію ацетат, тригідрат, кислота оцтова льодяна, динатрію едетат, бензалконію хлорид, розчин, вода очищена. Розчин має вигляд прозорої світло-жовтої або світло-зеленої рідини.
Показання до застосування препарату Ципронекс
Краплі мають такі показання до застосування:
- виразка рогівки;
- поверхневі інфекції ока та його придатків;
- гострий отит зовнішнього вуха;
- гострий отит середнього вуха з використанням дренажу через тимпаностомічну трубку.
Лікувати захворювання вух та інфекції очей необхідно під контролем отоларинголога та офтальмолога. Не варто займатися самолікуванням, спираючись на наявні в інтернеті на краплі Ципронекс відгуки інших пацієнтів.
Режим дозування
В офтальмології дорослим, літнім пацієнтам та дітям від 1 року рекомендоване таке дозування:
- 1 день – по 2 краплі в кон’юнктивальний мішок ураженого ока кожні 15 хвилин протягом перших 6 годин, далі – по 2 краплі кожні 30 хвилин протягом першої доби;
- 2 день – по 2 краплі в кон’юнктивальний мішок ураженого ока щогодини;
- 3-14 день – по 2 краплі в кон’юнктивальний мішок ураженого ока кожні 4 години.
Дозування, схему та курс має призначати лікар індивідуально.
Під час бактеріальних поверхневих інфекцій ока та його придатків стандартне дозування становить 1-2 краплі кожні 4 години, а в разі тяжких інфекцій – кожні 2 години протягом перших 2-х днів (впродовж денного часу).
В отології дорослим та літнім пацієнтам призначають по 4 краплі у вушний канал двічі на день. Курс лікування становить 5-10 днів. Дітям віком 1-12 років застосовують по 3 краплі у вушний канал 2 рази на день. Перед введенням розчину необхідно прочистити вушний канал, а краплі мають бути кімнатної температури.
Щоб запобігти повторному інфікуванню важливо не торкатися крапельницею вушної раковини та повік, а також ділянок навколо них.
Протипоказання
Протипоказаннями до призначення препарату є підвищена чутливість до будь-яких компонентів та інших хінолонів. Краплі не застосовують дітям до 1 року.
Особливості препарату Ципронекс
Офтальмологічні краплі мають такі особливості:
- важкі побічні реакції з’являються в пацієнтів, що проходили терапію хінолоном;
- за перших ознак гіперчутливості лікування препаратом негайно припиняють;
- тривале застосування може спричинити нечутливість штамів до антибіотика та спровокувати розвиток суперінфекції.
Під час лікування не рекомендовано носіння контактних лінз.
Вушні краплі з обережністю призначають пацієнтам із відомою перфорацією барабанної перетинки або з підозрою на таку патологію.
Під час вагітності застосування препарату не рекомендоване. Жінкам, що годують грудьми, краплі застосовують з обережністю.
Після закапування в очі може виникати помутніння зору. Варто чекати, коли таке затуманення мине, щоби почати керувати транспортом. Вушні краплі не впливають на здатність керування транспортом та іншими механізмами.
Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
Після застосування препарату в очі спостерігалися побічні реакції у вигляді дисгевзії, гіперемії ока, відчуття дискомфорту в очах, нашарувань на рогівці.
Нечасто виникали біль у вусі, оторея, коли краплі застосовували для лікування вушних інфекцій. Дуже рідко спостерігалися побічні реакції у вигляді головного болю, дерматиту, свербежу, дзвону у вухах тощо.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія з іншими препаратами є малоймовірною. Необхідно дотримуватися визначених правил під час застосування відразу кількох місцевих препаратів: між краплями має бути часовий проміжок якнайменше 5 хвилин. Очні мазі застосовують останніми.
Передозування
Високого токсичного ефекту не очікується в разі випадкового передозування в місцевому застосуванні чи проковтуванні вмісту цілого флакона.
Умови зберігання
Краплі зберігають за температури не вище 25°C, у недоступному для дітей місці.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ципронекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ципронекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 139,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Краплі |