Інфекційні захворювання очей

Фільтр
Форма випуску: Краплі
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Дозування: 0,01%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,3%
Виробник: Др. Манн
Loading ...
Дозування: 0,3%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 0,01%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Ромфарм Компані
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Е.І.П.І.Ко.
Loading ...
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,25%
Виробник: ФЗ "Біофарма"
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 30%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Уорлд Медицин Офтальмікс
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,5%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,3%
Виробник: Варшавський ФЗ Польфа
Loading ...
Дозування: 0,3%
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,5%
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Сантен
Loading ...

В офтальмології існує безліч різних захворювань очей, тому краплі для очей від інфекцій користуються особливим попитом. Медикаменти спеціального призначення ефективно борються з інфекційними збудниками та можуть використовуватись у профілактичних цілях. Сучасні засоби мають протизапальний, антибактеріальний і противірусний ефекти. Підібрати ліки від інфекції очей можна як дорослим, так і дітям, всі вони безпечні для здоров'я при правильному застосуванні. Головне коректно визначити, що призвело до проблеми.

Класифікація очних інфекцій

Очні інфекції – це групи захворюваннь очей, які провокуються різними мікроорганізмами. Багато з них мають високу заразність і швидко поширюються. Незважаючи на те, що патології очні, зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Тобто захворіти можна, потерши очі немитими руками. Діти зазвичай страждають від інфекцій очей частіше, ніж дорослі, адже вони рідше дбають про чистоту своїх рук. Також ризик захворіти підвищується, якщо ви вже хворі на іншу інфекцію (грип, ГРВІ, вітрянка). Очні інфекції бувають чотирьох типів:

  • вірусні;
  • грибкові (офтальмомікози);
  • бактеріальні;
  • паразитарні (у тому числі рідкісні, спричинені найпростішими).

Вірусні інфекції – найпоширеніші, існує близько 150 видів вірусів, що вражають очі. Грибкові та бактеріальні інфекції найчастіше з'являються від використання чужих заражених предметів або за недостатнього очищення футляра для лінз. Паразитарні інфекції очей виникають через зараження гельмінтами, найпростішими або членистоногими.

Ознаки очних інфекцій

Незважаючи на різноманітність причин, зовнішні ознаки інфекції очей не надто відрізняються. Тому важливо знати, як розпізнати хворобу, щоб вчасно звернутися за допомогою до лікаря. До симптомів очних інфекцій відносяться:

  • Набряклість та/або почервоніння повік – є однією з показових ознак інфекційної хвороби.
  • Почервоніння білка (склери), рожевість чи почервоніння повіка.
  • Світлочутливість. Сонячне або флуоресцентне світло, а також світло від ламп розжарювання можуть викликати неприємні відчуття, змушуючи мружитися або заплющувати очі. Може супроводжуватись головними болями.
  • Сверблячка, різь, «пісок» в очах, відчуття присутності стороннього тіла.
  • Сухість (синдром сухого ока) або навпаки, підвищена сльозогінність через надмірне вироблення рідкого компонента сліз.
  • Зміни у полі зору - "туман", "завіса", "мушки", кольорові кільця, плями.
  • Різні проблеми сприйняття – неможливість розрізняти предмети у сутінках, розпливчастість контурів, двоїння силуетів, зміна колірного сприйняття.
  • Загальне зниження гостроти та контрастності зору.

Види офтальмологічних препаратів

В основному препарати для лікування очей поділяються на:

  • антисептики;
  • антибіотики;
  • противірусні.

Антисептичні засоби не вибірково знищують усі мікроорганізми на поверхні ока. Вбиваючи бактерії, віруси, грибки та найпростіших, вони допомагають швидко зняти запалення очей та прийти в норму. Також вони рідко викликають алергічні реакції та не всмоктуються у кровотік. Антибіотики поділяють на природні та напівсинтетичні. Окремим класом є синтетичні антибактеріальні засоби. Антибіотики цілеспрямовано впливають на конкретні патогенні бактерії, тому перед призначенням здають аналізи. Їхні результати вказують лікарю на вид збудника та його резистентність до антибіотиків. Безконтрольне застосування антибіотиків широкого спектру є небезпечним, воно підвищує рівень стійкості бактерій до медичних препаратів. Противірусні препарати запобігають розмноженню вірусу та зміцнюють місцевий імунітет. Також вони стимулюють вироблення власних білків (інтерферонів) у слизовій оболонці ока, за допомогою яких організм бореться з вірусною інфекцією. Противірусні засоби мають незначні побічні ефекти за індивідуальної непереносимості компонентів ліків.

Форми випуску та особливості застосування офтальмологічних ліків

Препарати для лікування очних інфекцій представлені різними формами:

краплі від очних інфекцій;

мазі;

гелі.

Найчастіше запалення при захворюваннях органу зору має місцевий характер – немає необхідності застосовувати препарати загальної дії, тому найпопулярнішою та найзручнішою формою залишаються краплі для очей від інфекції. Переважно ліки призначаються в одній формі випуску, але якщо стоїть вибір між краплями, гелем чи маззю, то варто орієнтуватися на особисті уподобання та спосіб життя. Мазь зазвичай застосовується на ніч (не обов'язково), а краплі та гель потрібно використовувати кілька разів протягом дня. Щоб не поширити захворювання далі, антисептичну обробку необхідно починати з того ока, яке менш заражене чи взагалі не заражене. Уважно слідкуйте за способом нанесення засобу – важливо не допустити забруднення препарату виділеннями з очей. Детальний алгоритм нанесення є в інструкції. Застосування кількох призначених препаратів поспіль не рекомендується, між ними потрібно зробити перерву в 15 хвилин, щоб не розводити та не вимивати попередні діючі речовини. Як правило, препарати для очей застосовують за відсутності контактних лінз, на час лікування їх рекомендують замінити окулярами. Це пов'язано з тим, що лінзи – джерело патогенної мікрофлори, якої ліки намагаються позбутися. Також не рекомендується застосовувати очні ліки довше за призначені офтальмологом терміни, це зазвичай не більше 10 днів.

Протипоказання до застосування

Рішення про призначення конкретного препарату приймається і на основі протипоказань. Не рекомендовано застосовувати очні ліки при:

  • індивідуальної непереносимості речовин препарату – активна реакція імунної системи уповільнить одужання;
  • у віці до 18 років – більшість засобів надто агресивні для дитячих очей;
  • вагітності – діючі речовини можуть всмоктуватись у плаценту;
  • грудному вигодовуванні – рекомендується припинити через можливість потрапляння препаратів у молоко.

Більш конкретні протипоказання описані в інструкціях до препаратів.

Побічні ефекти

Препарати для очей безпечні для здоров'я, при необхідності їх призначають навіть немовлятам. Але не виключена індивідуальна реакція на компоненти засобу, тому потрібно бути обережним та уважно стежити за змінами відчуттів під час лікування. Типові побічні ефекти:

  • тривале поколювання в очах;
  • зміни зору;
  • висока температура;
  • свербіж;
  • висип;
  • набряк;
  • запаморочення.

Специфічні прояви наведені в інструкції до препаратів. У нашій інтернет-аптеці можна купити очні краплі від інфекції за доступною ціною з доставкою. ми пропонуємо широкий асортимент лікарських препаратів, який доступний у каталозі. Щоб зв'язатися з консультантом, залиште заявку в полі зворотного зв'язку на сайті або зателефонуйте.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Інфекційні захворювання очей
✅ Кількість препаратів 42
✅ Форма випуску Краплі

Інфекційні захворювання очей ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Окомістин краплі очні/вушні/назальні 0,01% флакон 5 мл 83.6 ₴