Цитоцерт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 100 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...

Цитоцерт: інструкція з використання

Цитоцерт – це лікарський препарат, який є попередником карнітину та аналогом бутиробетаїну. Механізм дії препарату полягає у збільшенні толерантності до клітинного навантаження та загальної метаболічної активності. Він запобігає порушенню ритму серця, зменшує загальний рівень холестерину, покращує інотропну функцію міокарда та усуває психологічні порушення.

Форми випуску

Препарат Цитоцерт випускається виробником у формі прозорого розчину для ін'єкцій. 1 мл розчину містить 100 мг мельдонію (пропіонат дигідрат) та допоміжну речовину – воду для ін'єкцій.

Цитоцерт ампули по 5 мл відпускаються за наявності виписаного рецепта.

Терапію лікування призначає лікар, враховуючи індивідуальні особливості організму.

Показання до застосування препарату Цитоцерт

Засіб Цитоцерт в комплексній терапії призначають для лікування:

  • захворювань серцево-судинної системи (стенокардія, серцева недостатність);
  • функціональних порушень роботи серця та судинної системи;
  • хронічних та гострих порушень мозкового кровообігу;
  • хронічної перевтоми, зниження працездатності.

Також Цитоцерт використовують при відновленні після травм голови, енцефаліту, цереброваскулярних порушень. Тобто препарат застосовується не тільки для лікування захворювань серця, а й для реабілітації.

Режим дозування

Оскільки Цитоцерт є стимулюючим препаратом, розчин вводять внутрішньовенно в першій половині дня. Дозування для дорослих пацієнтів складає 5-10 мл за один або два введення.

Курс лікування складає 10-14 днів, після чого переходять на пероральну форму (таблетки). Протягом року можна проходити 2-3 такі курси.

Дітям до 18 років Цитоцерт не призначають. При порушеннях функцій нирок та печінки можливе зменшення дози.

Протипоказання

Цитоцерт має і ряд протипоказань. Головні з них:

  • індивідуальна чутливість до активних та допоміжних компонентів;
  • підвищення внутрішньочерепного тиску;
  • період вагітності та лактації;
  • дитячий вік;
  • тяжка ниркова або печінкова недостатність.

При наявності зазначених протипоказань необхідно проконсультуватися з лікарем, який при необхідності підбере до препарату Цитоцерт аналоги.

Особливості препарату Цитоцерт

Перед застосуванням лікарського засобу пацієнтам з порушеннями роботи нирок чи печінки проводять контроль показників цих органів.

При гострому коронарному синдромі рекомендовано використовувати препарат в комплексній терапії, оскільки Цитоцерт не є засобом першого ряду.

Дослідження на здатність керувати автотранспортом чи іншими складними механізмами під час лікування мельдонієм не проводилися.

Побічні дії

Цитоцерт може мати деякі побічні дії. Серед найбільш поширених реакцій – алергія, головний біль, розлади ШКТ та дисліпідемія. Крім того, засіб може викликати:

  • порушення сну, емоційне збудження;
  • зміни серцевого ритму;
  • запалення горла;
  • втрату апетиту, нудоту, блювання;
  • реакції в місці введення;
  • біль у спині, м’язові спазми тощо.

Вищезазначені прояви зустрічаються досить рідко.

Для їх уникнення варто проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інструкцією препарату. Самолікування може призвести до ускладнень та погіршення стану.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Мельдоній можна поєднувати з антикоагулянтами, антиаритмічними засобами, діуретиками та серцевими глікозидами. Ця активна речовина може підсилювати дію периферичних вазодилататорів та гіпотензивних ліків. Мельдоній при взаємодії з препаратами заліза покращує його засвоюваність, також покращує склад жирних кислот в еритроцитах.

Мельдоній може призвести до дефіциту карнітину та посилити кардіотоксичність, викликану іфосфамідом. Разом з тим мельдоній захищає від кардіотоксичності, спричиненої індинавіром.

Засіб Цитоцерт не можна застосовувати з іншими ліками, які містять мельдоній, через ризик виникнення побічних реакцій. Більше інформації про особливості застосування містить додана до препарату Цитоцерт інструкція.

Передозування

Про випадки передозування не повідомлялося. Сам препарат малотоксичний та не сприяє розвитку небезпечних для життя побічних ефектів. Якщо спостерігається знижений тиск, головний біль та запаморочення, використовують симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Термін придатності Цитоцерту складає 2 роки. Ампули зберігають при температурі нижче 25 градусів у недоступному для дітей місці.

Придбати Цитоцерт та інші препарати для серця, судин та крові за прийнятними цінами жителі Києва та інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоровʼя». Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати професійну консультацію та поради, допомогти із вибором ліків.

На офіційному сайті вказана актуальна на Цитоцерт ціна, розміщена інструкція від виробника, зазначена наявність. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
31.01.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Цитоцерт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Цитоцерт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Розчин