Вобензим: інструкція з використання
Вобензим – це комплексний лікарський засіб, який відноситься до протизапальних та імуномодулюючих препаратів. Він являє собою комбінацію натуральних ензимів тваринного та рослинного походження. Придбати таблетки Вобензим у Києві та в інших містах України за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Актуальна вартість препарату Вобензим вказана на офіційному сайті мережі.
Форми випуску
Лікарська форма препарату – кишковорозчинні таблетки з опуклими сторонами, які мають специфічний запах. Колір таблеток – яскраво-помаранчевий, допускаються також коливання відтінку до червоного. Одна таблетка Вобензим містить:
- панкреатин – 100 мг;
- папаїн – 18 мг;
- бромелаїн – 45 мг;
- амілазу – 10 мг;
- триацилгліцеролліпазу – 10 мг;
- трипсин – 12 мг;
- рутозид – 50 мг;
- хімотрипсин – 0,75 мг;
- допоміжні речовини.
Препарат випускається виробником в пакуванні по 40, 200, 800 штук. При купівлі пігулок Вобензим ціна залежить від їх кількості.
Таблетки пропонуються в блістерах по 20 штук у картонних коробках по 2 або 10 блістерів. Фасування по 800 штук передбачає наявність поліетиленового флакона з кришкою, яка щільно закривається.
Показання до застосування препарату Вобензим
Вобензим купити можна без рецепта. Його призначають у складі комплексного лікування таких патологій як:
- набряки при переломах, дисторсіях, вивихах, контузіях, артриті, від болю в суглобах тощо;
- тромбофлебіт та його наслідки, а також профілактика;
- цистит, простатит та інші інфекційні захворювання сечовивідної системи;
- інфекції геніталій в гінекології, мастопатія, побічні ефекти гормональної терапії;
- для покращення реологічних властивостей крові;
- жовтяниця, захворювання ШКТ;
- хвороба Крона;
- бронхіт, запалення легень, синусит;
- профілактика під час реабілітаційного періоду після операційного втручання;
- дерматити, вугрі;
- розсіяний склероз;
- діабетичні ретинопатія, хірургія ока.
Широко застосовують Вобензим і в ревматології, як і інші відновлювальні препарати для опорно-рухового апарату. Він допомагає лікувати ревматоїдні артрити, хворобу Бехтерєва, хронічні запалення, травми у спортсменів, переломи, вивихи.
Режим дозування
Схема застосування засобу передбачає внутрішній прийом таблеток за 30 хвилин до їжі, запиваючи водою у кількості не менше 200 мл. Їх не можна розжовувати, а треба ковтати цілими.
Вобензим інструкція пропонує наступне дозування:
- Дорослим: залежно від перебігу захворювання рекомендовано приймати від 3 до 10 таблеток три рази на день. В перші три дні приймають по 3 таблетки тричі на добу. При середньому рівні захворювання – 5-7 таблеток тричі на день протягом двох тижнів. При високому рівні – 7-10 таблеток за тією ж схемою. Надалі приймати пити по 5 таблеток курсом у 2-3 місяці. За наявності хронічного перебігу хвороби таблетки приймаються відповідно до призначення лікаря періодично протягом 3-6 місяців. Для профілактики порушення роботи кишківника при лікуванні антибіотиками, Вобензим необхідно пити протягом всього часу лікування по 5 таблеток тричі в день.
- Дозування Вобензиму для дітей віком від 3 до 12 років становить 1 пігулку на 6 кг маси тіла на добу у віці від 3 до 12 років. Далі схема відповідає дорослому дозуванню.
Обов’язково потрібно враховувати необхідність попередніх консультацій з лікарем.
Протипоказання
Приймати лікарський засіб заборонено тим, хто має непереносимість компонентів, які входять до їх складу. Також протипоказання діють відносно пацієнтів з високою ймовірністю кровотеч, тромбоцитопенією, гемодіалізом, гострим панкреатитом та кишковою непрохідністю. Рекомендується уникати застосування препарату жінкам у період вагітності та лактації.
Особливості застосування препарату Вобензим
Особливістю таблеток є наявність кишковорозчинної оболонки, завдяки якій ферменти проходять через травну систему зі збереженням своїх властивостей. Під час інфекцій Вобензим не замінює антибіотик, але він підвищує їх дію, збільшуючи концентрацію у плазмі. Цей препарат містить сахарозу та лактозу, що слід враховувати пацієнтам із цукровим діабетом та рідкісними генетичними захворюваннями, такими як непереносимість фруктози та галактози, дефіцит сахарози-ізомальтози, лактази Лаппа та синдром мальабсорбції глюкози-галактози.
На початку лікування симптоми захворювання можуть загострюватися, але це не означає, що терапію потрібно припиняти чи переривати. У такому випадку необхідно лише знизити дозу на деякий час.
Вобензим не впливає негативним чином на реакції водіїв за кермом автомобіля або під час виконання робіт, які вимагають швидкої психічної чи фізичної реакції.
Побічні дії
Препарат загалом переноситься добре, навіть при тривалому вживанні. В окремих випадках відзначаються невеликі зміни консистенції та запаху випорожнень, кропивниця на шкірі.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
При одночасному прийомі з іншими засобами випадки порушень взаємодії не згадуються. Таблетки Вобензим потрібно приймати з обережністю під час комплексної терапії препаратами для покращення згортання крові.
Передозування
При тривалому застосуванні високих доз препарату токсичних ефектів не спостерігалося, однак можлива поява діареї та розладів стільця, які минають без додаткового лікування протягом 1-3 днів після відміни препарату.
Умови зберігання
Термін придатності таблеток Вобензиму складає 2,5 роки, по його завершенню ліки бажано утилізувати. Під час збереження, для них необхідно забезпечити сухе тепле місце з температурним режимом в межах 15-25 градусів, куди немає доступу у дітей.
Зверніть увагу!
Опис препарату Вобензим на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Вобензим - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Форма випуску | Таблетки |