Зотек - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Зотек: інструкція з використання

Зотек – це протизапальний та протиревматичний лікарський засіб. Діюча речовина – дексибупрофен – фармакологічно активний ізомер ібупрофену, який пригнічує синтез простагландинів і проявляє жарознижуючі, болезаспокійливі та протизапальні властивості в дозах, удвічі менших за ібупрофен.

Ви можете придбати Зотек та інші дієві ліки від зубного болю за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки потрібно забрати в аптеці за обраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

Виробник пропонує препарат у формі таблеток, що вкриті оболонкою в дозуванні:

  1. Зотек-200: білі, круглі, двоопуклі таблетки.
  2. Зотек-300 та Зотек-400: білі, довгасті, двоопуклі таблетки з рискою для поділу з одного боку.

Відповідно, на Зотек ціна залежить від дозування діючої речовини. Наприклад, на Зотек 400 ціна є найвищою.

Показання до застосування препарату Зотек

До таблеток Зотек інструкція виділяє такі показання: симптоматична терапія болю різної інтенсивності. Це стосується зубного болю, болю в спині, суглобах, м’язах, ревматичного болю та дисменореї.

Купити Зотек можна як без рецепта (№10), так і за рецептом (№100). Пам’ятайте, що самолікування може зашкодити здоров’ю, тож неодмінно попередньо проконсультуйтесь з фахівцем.

Режим дозування

Режим дозування визначає лікар індивідуально з урахуванням вираженості больового синдрому. Таблетки приймають після їжі. Застосовувати дорослим таблетки Зотек 200 інструкція рекомендує наступним чином: добова доза – 600-900 мг, розподілена на 3-4 прийоми. При дисменореї Зотек 300 інструкція рекомендує приймати по 1 таблетці 3-4 рази на добу. Якщо симптоми захворювання тривають більше 3 днів, супроводжуються лихоманкою, головним болем або іншими проявами, необхідно звернутися до лікаря для коригування схеми лікування.

Протипоказання

Препарат Зотек протипоказаний при підвищеній чутливості до дексибупрофену, інших НПЗП або інших компонентів препарату. Не можна його пити хворим, у яких подібні ліки (ацетилсаліцилова кислота, наприклад) викликають бронхоспазм, риніт, кропив’янку тощо.

Протипоказаннями є наявність в анамнезі кровотеч та перфорація у ШКТ, що пов’язана з застосуванням НПЗЗ. Не можна вживати ліки при активній фазі виразкової хвороби, хворобі Крона, коліті. Також заборонено вживати препарат тим, у кого є кровотечі в активній фазі, порушення кровотворення або згортання. Печінкова та ниркова недостатність у тяжких формах, серцева недостатність також будуть протипоказаннями.

Якщо є заборони, то треба звернутися до лікаря. Він призначить інші ліки від болю в спині чи інших видів неприємних відчуттів. На аналоги Зотек 200 ціна прийнятна, тому можна підібрати альтернативну заміну.

Особливості препарату Зотек

Не використовують Зотек для лікування дітей.

Людям із помірною печінковою недостатністю слід розпочинати лікування з меншої дози. Це ж стосується людей літнього віку.

Вживати Зотек протягом I та II триместрів вагітності можна тільки під наглядом лікаря за великої потреби. З початку 6-го місяця вагітності препарат заборонено. Прийом Дексибупрофену в період годування груддю протипоказаний, при необхідності лікування препаратом грудне вигодовування необхідно припинити.

Сам препарат не впливає на здатність керувати транспортом. Але можуть з’являтися побічні дії, що заважатимуть цьому.

Побічні дії

При тривалому вживанні препаратів можливі небажані реакції з боку:

  • шлунково-кишкового тракту: диспепсія, діарея, нудота, блювота, біль в животі;
  • шкіри: висип, кропив'янка, свербіж, гіперемія, синдром Стівенса-Джонсона;
  • імунної системи: риніт, бронхоспазм, бронхіальна астма;
  • системи серця і судин: збільшення артеріального тиску;
  • сечовидільної системи: нефрит, нефротичний синдром.

Може зменшуватися кількість еритроцитів, лейкоцитів та інших елементів у крові. Можливі сонливість, запаморочення, порушення орієнтації тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не рекомендоване вживання Зотек разом з антикоагулянтами, іншими НПЗЗ, літієм, метотрексатом. Обережно треба комбінувати з антигіпертензивними, антитромбоцитарними засобами, дигоксином, кортикостероїдами, аміноглікозидами, такролімусом, циклоспорином, ацетилсаліциловою кислотою тощо.

Передозування

Дексібупрофен має низьку токсичність, через що передозування проходить без симптомів. Ризик розвитку симптомів буде можливий при вживанні 40 мг/кг ваги людини.

Симптомами можуть бути біль у животі, нудота, блювання, головний біль, сонливість, шум у вухах. Рідко бувають кровотечі у ШКТ, артеріальна гіпотензія, судоми, кома тощо. Оскільки специфічного препарату немає, призначають симптоматичне лікування. Протягом першої години можна випити активоване вугілля для промивання шлунка. У таких випадках діурез, гемодіаліз і гемоперфузія неефективні.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати при температурі до 25°C. Перевірте, щоб у дітей не було доступу до ліків.

Редакторська група
Оновлено
20.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Зотек на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Зотек - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 86,04 ₴
✅ Форма випуску Таблетки