Догляд за тілом: Призначення - Зволоження

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Сухість шкіри тіла зазвичай проявляється у вигляді стягнутості, лущення або свербежу, особливо після прийняття душу чи в холодну пору року. Вона може виникати через втрату вологи, пошкодження захисного бар'єра шкіри або недостатнє зволоження. Найчастіше сухість виникає на руках, стопах і ліктях. Якщо ви помітили такі ознаки, зволожувальний догляд за тілом має стати невід’ємною частиною гігієни.

За появи сухості та лущення варто звернутися до дерматолога. Він допоможе підібрати засоби догляду за тілом для зволоження, які будуть дієвими саме у вашому випадку. А придбати такі продукти, наприклад, креми для тіла, за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Тут також можна дізнатися вартість косметики, її наявність в аптеках Києва та інших міст України (крім тимчасово окупованих територій), а також забронювати необхідне.

Основні діючі речовини зволожувальних засобів для тіла

Якісні зволожувальні засоби допомагають не лише утримати вологу в шкірі, а й зміцнити її захисний бар'єр, зробити шкіру м’якою, гладенькою та менш чутливою до зовнішніх факторів. Серед основних діючих речовин найчастіше використовують:

  • гліцерин;
  • оливкову олію;
  • олію жожоба;
  • комплекс ліпідів;
  • термальну воду;
  • цераміди;
  • масло каріте;
  • мінерали – мідь, цинк, кремній;
  • сечовину;
  • пантенол.

Ефективні засоби для пом’якшення шкіри від відомих брендів мають у складі запатентовані формули, що відновлюють ліпідний бар’єр шкіри.

Які є зволожувальні засоби для тіла?

Виробники лікувальної косметики пропонують купити зволожувальні засоби для догляду за тілом у різних формах: креми, молочко, термальні спреї, гелі. Особлива увага має бути приділена шкірі рук, що постійно контактують із водою, мийними засобами.

Сухий тип шкіри схильний до подразнень, почервоніння, висипів, свербіння. До того ж внаслідок деяких дерматологічних захворювань шкіра може лущитись та грубіти. Молочко, креми, гелі та лосьйони пом’якшують, насичують вологою, усувають відчуття стягнутості.

Механізм дії засобів для зволоження шкіри

Засоби для зволоження шкіри діють шляхом трьох основних механізмів: зволоження, пом’якшення та захисту. Вони містять гідратанти, такі як гліцерин або гіалуронова кислота, що притягують вологу з довкілля або глибших шарів шкіри до поверхні. 

Емолієнти, наприклад, пантенол або рослинні олії, пом’якшують шкіру, роблячи її гладкою та еластичною, а також допомагають згладити мікротріщини. Оклюзивні компоненти (вазелін, ланолін чи інші воски) утворюють захисну плівку, що запобігає випаровуванню вологи, тим самим підтримуючи оптимальний рівень зволоження навіть у несприятливих умовах.

З якими іншими доглядовими засобами можна комбінувати зволожувальний догляд за шкірою?

Зволожувальний догляд за шкірою тіла можна ефективно поєднувати з іншими доглядовими засобами, які підсилюють його дію та забезпечують всебічний догляд. 

Перед нанесенням зволожувального засобу важливо використовувати м’який гель або крем для душу, який не пересушує шкіру, а також, періодично, скраб або пілінг для тіла, щоб видалити ороговілі клітини й покращити проникнення активних компонентів. Після душу можна нанести тонізувальні або заспокійливі лосьйони-спреї (наприклад, з термальною водою чи пантенолом), які швидко зволожують і готують шкіру до нанесення основного крему або молочка. 

У разі локальних проблем: сухості, подразнення, розтяжок чи вростання волосся, доцільно використовувати спеціальні засоби: лікувальні бальзами, олії або концентровані креми для певних ділянок (наприклад, лікті, коліна, стопи). Така багаторівнева комбінація підвищує ефективність догляду і допомагає підтримувати здорову, гладку та зволожену шкіру щодня.

Як і коли варто користуватися зволожувальними засобами для шкіри?

Засоби для зволоження тіла найкраще наносити одразу після душу, коли шкіра ще трохи волога – це допомагає утримати вологу всередині. Наносити крем, молочко або бальзам потрібно м’якими масажними рухами на всі ділянки тіла, зосереджуючись на сухих зонах: ліктях, колінах, стопах, руках.Руки доцільно змащувати зволожувальним кремом кілька разів на день: після миття, контакту з водою чи мийними засобами.

Для щоденного очищення чутливої або сухої шкіри краще використовувати м’які гігієнічні засоби – олії для душу, міцелярні олії чи інтимні гелі. Усе це допомагає зберегти природний ліпідний бар’єр і запобігти подразненню.

Індивідуальний підхід до вибору засобів для зволоження тіла

Косметичні засоби для зволоження при сухій та проблемній шкірі, що схильна до подразнень, має рекомендувати лікар. У кожному випадку необхідно виявити причини надмірної сухості. Якщо діагностують дерматологічні захворювання, дерматолог може комбінувати фармакологічні препарати та зволожувальний догляд за шкірою тіла. За дотримання рекомендацій та правильного застосування косметичних засобів результатом стане гладенька, пружна, еластична та сяюча шкіра.

Редакторська група
Оновлено
11.05.2025
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Догляд за тілом: Призначення - Зволоження
✅ Кількість препаратів 37
✅ Найдешевший препарат 140,40 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди