Протизапальні препарати у формі гелю

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Протизапальні препарати у формі гелю застосовують місцево при болях у м’язах та суглобах. Препарат знімає біль, запалення та набряки, полегшуючи загальний стан пацієнта. В результаті поновлюється рухливість, усувається дискомфорт.

Біль у кістках та набряки суглобів можуть бути симптомами таких захворювань опорно-рухового апарату, як інфекційний артрит, ревматичні патології, дегенеративні ураження. Також болючість та обмеженість рухів виникає в похилому віці або як результат травм. У таких випадках гель або мазь проти запалення суглобів допоможуть полегшити стан в комплексі з іншими препаратами, що призначає лікар.

Придбати гель для суглобів за прийнятними цінами легко в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На сайті можна дізнатись актуальну вартість призначених ліків, забронювати їх та забрати замовлення у визначеній аптеці протягом 48 годин. Мережа аптек працює в Києві та інших містах України.

Показання до застосування протизапальних гелів

Протизапальний гель допоможе при болю та запаленнях суглобів і м’язів ревматичного походження, а також при травмах зв’язок та сухожиль. Щоби лікувати такі патології, потрібен комплексний підхід. Тому ортопед чи травматолог призначить місцеві протизапальні засоби у формі гелю і таблетки від запалення суглобів, щоби швидко зняти болючі симптоми. Правильно підібрані препарати забезпечують ефективне лікування.

Гель від болю в суглобах застосовують у таких випадках:

  • вивихи, розтягнення, забиття;
  • спортивні травми;
  • локалізовані форми ревматизму м’яких тканин;
  • остеоартрит дрібних та середніх суглобів – пальців, колін.

Застосування місцевих лікарських препаратів у формі кремів, мазі та гелю допоможе зберегти рухливість кінцівок, позбутися болю та полегшити стан пацієнта. Тому варто купити протизапальний гель для домашньої аптечки.

Види препаратів

Виробники пропонують місцеві зовнішні препарати у вигляді гелю, крему, мазі та спрею. Залежно від компонентів, засоби поділяють на такі:

  • нестероїдні протизапальні та протиревматичні;
  • анальгетики;
  • глюкокортикостероїди;
  • препарати з відвертальною дією (зігрівання або охолодження).

Такі засоби забезпечують швидке полегшення, але їхнє застосування може бути обмеженим у часі та потребує дотримання рекомендацій лікаря.

Як вибрати відповідний препарат?

Вибір препарату залежить від стану, віку та хвороби. При міалгії (м’язовому болю) та артралгії (болю в суглобах) застосовують саме гель, що швидко проникає в тканини та не залишає слідів на шкірі й одязі. Його легко втирати та зручно зберігати. Призначити засіб має лікар згідно з визначеними показаннями до його застосування.

Механізм дії

Основною діючою речовиною більшості протизапальних і знеболювальних гелів є диклофенак натрію. Він має властивості накопичуватись у шкірі та поступово вивільнятись у прилеглі тканини. Активна речовина чинить виражену місцеву протиревматичну, знеболювальну та протизапальну дію. Диклофенак ефективно пригнічує синтез медіаторів болю та запалення. В результаті зменшуються больові відчуття, усуваються набряки, скорочується термін поновлення функцій ушкоджених суглобів, сухожиль та м’язів.

Окрім диклофенаку натрію, у складі протизапальних та знеболювальних гелів можуть бути й інші активні речовини, як-от німесулід і ібупрофен, що діють подібним чином, але можуть відрізнятися за швидкістю дії або спектром застосування.

Заходи безпеки

На інфіковані, пошкоджені та поранені ділянки такі препарати наносити не можна. Також слід уникати їх потрапляння на слизові оболонки та в очі. Термін застосування місцевих засобів зазвичай коливається від 2 до 4 тижнів або триває до зникнення симптомів, залежно від активних компонентів. Важливо дотримуватися дозування і не наносити гель на великі ділянки шкіри.

Протипоказаннями до застосування місцевих знеболювальних засобів є наступні:

  • чутливість до компонентів у складі;
  • напади бронхіальної астми;
  • кропив’янка;
  • гострий риніт.

Гелі не призначають у дитячому віці та в останньому триместрі вагітності. Взаємодія місцевих протизапальних засобів з пероральними формами НПЗЗ потребує обережності під час їх одночасного застосування.

Рекомендації щодо консультації з лікарем

Зазвичай гелі для зняття болю добре переносяться, але іноді можуть виникати тимчасові легкі реакції у місці нанесення. Щоб уникнути серйозних побічних ефектів та небажаних реакцій, рекомендовано попередньо проконсультуватися з лікарем. Ортопед або травматолог підбере засіб індивідуально, врахувавши можливі взаємодії та ризики. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Протизапальні препарати у формі гелю
✅ Кількість препаратів 69
✅ Найдешевший препарат 0,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди