Анестезія – це медичний стан або процедура, яка спрямована на тимчасове зниження або повне усунення чутливості, включаючи больові відчуття. Для забезпечення комфорту пацієнта під час хірургічних, стоматологічних або діагностичних втручань використовується анестезія у розчині.
Види анестетиків
Анестезійні розчини можуть використовуватися для:
- місцевої;
- регіонарної;
- загальної анестезії (як доповнення).
Місцеві анестетики використовуються для знеболювання невеликих ділянок тіла. Регіонарна анестезія впливає на нервові пучки, вона часто використовується під час пологів, тобто це анестезія для вагітних. Анестетики для загальної анестезії впливають на весь організм і застосовуються при складних операціях.
Як вибрати анестетик у розчині
Вибирати ліки для анестезії повинен виключно кваліфікований спеціаліст. При виборі препарату необхідно відштовхуватися від таких чинників, як:
- тривалість маніпуляції;
- глибина анестезії;
- індивідуальні особливості пацієнта.
Вибраний препарат повинен забезпечувати надійне знеболювання, яке дасть змогу лікувати основне захворювання. Обов’язково необхідно повідомити лікарю про наявність алергії, це допоможе уникнути небажаних реакцій.
Переваги розчинів перед іншими формами випуску ліків
Анестетик у формі розчину має кілька переваг у порівнянні з іншими лікарськими формами (як-от гелі та аерозолі). Серед основних переваг:
- швидкість дії;
- легкість застосування (розчини вводяться за допомогою шприца);
- індивідуальний підбір дози;
- можливість комбінування з іншими видами анестезії.
Більшість розчинів для анестезії швидко метаболізуються і виводяться з організму.
Рекомендовані дози та тривалість приймання
Визначати рекомендовану дозу має лише лікар з урахуванням ваги та віку пацієнта. Зазвичай доза розраховується на кілограм ваги. Відомо, що люди різного віку можуть по-різному реагувати на препарати.
Також при визначенні дози дуже важливими є такі фактори, як:
- вид анестезії;
- тип хірургічного втручання;
- загальний стан здоров’я пацієнта;
- індивідуальна чутливість пацієнта;
- наявність супутніх захворювань.
Неправильно підібрана доза може призвести до відчуття болю під час операції або маніпуляції. У випадку передозування можуть спостерігатися брадикардія, зниження артеріального тиску, зупинка дихання.
Тривалість застосування розчину для анестезії також розраховується суворо індивідуально для кожного пацієнта.
Протипоказання та побічні ефекти
Як анестезія для дорослих, так і анестезія для дітей має певні протипоказання. Застосування конкретних препаратів може бути протипоказане при:
- порушеннях згортання крові;
- тяжкій формі серцевої недостатності;
- епілепсії.
Анестезія у формі розчину може мати такі побічні ефекти, як:
- біль у місці ін'єкції;
- набряк;
- нудота;
- блювання;
- головний біль;
- зниження артеріального тиску;
- загальна слабкість;
- алергічні реакції.
Дізнатися більше про взаємодію з іншими препаратами та можливі побічні дії допоможе інструкція від виробника до кожного препарату.
Рекомендації щодо консультації з лікарем
Консультація з лікарем є обов’язковою перед використанням анестетиків у розчині, оскільки лише фахівець може визначити оптимальний препарат та його дозу. Лікар врахує всі важливі фактори, як-от тривалість процедури, стан здоров’я пацієнта, наявність алергій чи супутніх захворювань. Це допоможе мінімізувати ризик побічних ефектів і забезпечити максимальну ефективність анестезії.
Купити розчини для анестезії в Києві та інших містах України за прийнятними цінами можна у мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті мережі розміщена вся необхідна інформація, наприклад, наявність в аптеках, вартість, показання, особливості застосування, властивості. Кваліфіковані фармацевти нададуть відповіді на всі питання щодо медикаментів. Забрати замовлення з аптек мережі можна самовивозом або замовити доставлення Новою Поштою.
Самолікування може бути шкідливим для здоров’я. Тому перед тим, як придбати ліки, рекомендується проконсультуватися з фахівцем, який підбере оптимальний варіант лікування та дозування. Перед початком терапії бажано пройти медичне обстеження, щоби виключити наявність протипоказань.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Розчини для анестезії |
✅ Кількість препаратів | 29 |
✅ Найдешевший препарат | 35,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |