Етодолак – це синтетична діюча речовина, що належить до класу нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Основна дія етодолаку полягає у пригніченні ферменту циклооксигенази-2 (ЦОГ-2), що бере участь у синтезі простагландинів – медіаторів запалення, болю та лихоманки. Завдяки вибірковому впливу на ЦОГ-2, препарати з ним знижують запалення та больовий синдром, водночас менше впливаючи на слизову оболонку шлунка, порівняно з класичними НПЗЗ. Етодолак як діюча речовина ефективний при багатьох патологіях, пов’язаних із запальними процесами, а також при хронічних станах, що уражають кістки, м'язи та суглоби. Його використовують для купірування болю різного походження, від легкого до помірного, а також для довготривалого лікування ревматичних захворювань. На фармацевтичному ринку засоби на його основі займають стабільну нішу серед анальгетиків і протизапальних ліків.
Показання до застосування
Етодолак призначається в медичній практиці при широкому спектрі захворювань, пов’язаних із болем і запаленням. Його застосування може бути як короткочасним (для симптоматичного полегшення), так і довготривалим – при хронічних патологіях. Препарати з цією діючою речовиною можуть використовуватись у таких випадках:
- остеоартрит, ревматоїдний артрит, анкілозивний спондиліт, подагра (в період загострення);
- біль у спині, м’язах, суглобах, у тому числі після травм або фізичних перевантажень;
- радикуліт, міжреберна невралгія, защемлення нервів;
- посттравматичні або післяопераційні запалення й набряки;
- зубний та головний біль, альгодисменорея (болісні менструації);
- запальні процеси в тканинах зв’язок і сухожиль.
Завдяки вираженому знеболювальному ефекту, препарати, які містять етодолак, купити доцільно як у гострий період хвороби, так і для полегшення хронічного болю. Засіб особливо ефективний для пацієнтів із запальними ураженнями суглобів, які потребують тривалої підтримки без надмірного впливу на шлунково-кишковий тракт.
Протипоказання до застосування
Попри добру переносимість, як і інші НПЗЗ, етодолак має низку протипоказань. До засобів, які містять у своєму складі етодолак, інструкція зазначає, що їх не можна застосовувати у таких випадках:
- підвищена чутливість до етодолаку або інших компонентів препарату;
- наявність реакцій гіперчутливості на інші НПЗЗ (бронхоспазм, кропив’янка, набряк Квінке);
- активна виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі;
- тяжкі порушення функції печінки або нирок;
- важка серцева недостатність;
- період вагітності і лактація;
- дитячий вік.
Пацієнтам із хронічними захворюваннями травного тракту, гіпертонією, бронхіальною астмою чи цукровим діабетом варто використовувати препарати з етодолаком у складі з обережністю й під наглядом лікаря.
Побічні ефекти
Як і всі нестероїдні протизапальні засоби, ліки з етодолаком можуть спричинити низку побічних ефектів. Найчастіше пацієнти відзначають:
- нудоту, біль у животі, диспепсію, метеоризм;
- головний біль, запаморочення, сонливість, безсоння, збудження;
- підвищення артеріального тиску, набряки кінцівок;
- шум у вухах, порушення зору, бронхоспазм, затруднене дихання, загальну слабкість;
- шкірні висипання або алергічні реакції (іноді у вигляді фотосенсибілізації);
- при тривалому прийомі – ризик виразкової хвороби шлунка.
При появі будь-яких небажаних реакцій варто припинити прийом препарату та звернутися до лікаря. У разі алергічних симптомів або ознак шлунково-кишкової кровотечі необхідна невідкладна допомога.
Передозування
Передозування ліками з етодолаком може бути небезпечним, особливо якщо мова йде про значне перевищення дози. Симптоми передозування включають нудота, блювання, шлунково-кишкові кровотечі, іноді діарея. Також можливі порушення з боку ЦНС – запаморочення, головний біль, сонливість, дезорієнтація, ажитація, зомління, поява шуму у вухах, у тяжких випадках – судоми або кома. При значному передозуванні не виключається розвиток гострої ниркової недостатності або токсичного ураження печінки.
У разі передозування слід негайно звернутися по медичну допомогу. Лікування симптоматичне: промивання шлунка, прийом сорбентів (наприклад, активованого вугілля), внутрішньовенна інфузійна терапія, моніторинг життєвих показників.
Етодолак – це ефективний і відносно безпечний представник нестероїдних протизапальних речовин, який знайшов широке застосування в лікуванні захворювань, пов’язаних із запаленням і болем. Якщо вас цікавлять на ліки, що містять етодолак, відгуки, більшість з них підкреслюють його ефективність у зменшенні болю при ревматичних захворюваннях. При необхідності можна розглянути до ліків, які містять у складі етодолак, аналоги, однак призначення має здійснювати лише фахівець.
Придбати препарати від болю за доступними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). На ліки, до складу яких входить етодолак, ціна залежить від форми випуску, дозування та виробника.
Пам’ятайте: самолікування може бути небезпечним. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!