Адажио: інструкція з використання
Адажио – препарат, що належить до фармакотерапевтичної групи антипсихотичних засобів. 1 таблетка містить основної діючої речовини оланзапіну 5 мг або 10 мг. Оланзапін – це антипсихотичний, антиманіакальний лікарський засіб, що стабілізує настрій.
Придбати препарати для лікування неврозу за прийнятними цінами можна на сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На сайті є важлива інформація про ліки: вартість, наявність в аптеках Києва та інших міст України. Препарат відпускається за рецептом тільки після призначення лікаря. Самолікування може бути небезпечним.
Форми випуску
Форма випуску Адажио та Адажио ОДТ – таблетки. Адажио таблетки мають круглу форму, двоопуклі, білого кольору. Виробники: АТ «Фармак», Апотекс Інк., Канада. Таблетки Адажио ОДТ – круглі плоскоциліндричні, диспергуються в ротовій порожнині, з крайкою жовтого кольору. З однієї сторони витиснені літери «APO», з іншого – «OL» та 5 (в дозуванні 5 мг) або 10 (в дозуванні 10 мг).
Показання до застосування препарату Адажио
Додана до препарату Адажио інструкція визначає наступні клінічні показання до застосування:
- шизофренія;
- маніакальні епізоди помірного та тяжкого ступеня;
- профілактика біполярних розладів.
Такі заспокійливі препарати, як Адажио, є ефективними для підтримання досягнутого клінічного результату в тривалій терапії у пацієнтів з відповіддю на початкове лікування.
Режим дозування
Вживання їжі не впливає на абсорбцію оланзапіну, тому його приймають незалежно від їжі. Режим дозування препарату для дорослих пацієнтів:
- при шизофренії – початкова доза 10 мг один раз на добу;
- маніакальні прояви – в монотерапії 15 мг 1 раз на добу, в комплексному лікуванні 10 мг на добу;
- запобігання рецидивам при біполярних розладах – 10 мг на добу.
Дозування може коригуватися в ході лікування. Доза може становити від 5 мг до 20 мг, скасування препарату має бути поступовим. Людям літнього віку та пацієнтам із порушеннями функцій печінки та/або нирок доза має бути зменшеною: 5 мг. Препарат не рекомендований для лікування дітей і підлітків.
Протипоказання
Протипоказаннями є підвищена чутливість до будь-якого компонента в складі препарату. Існує високий ризик закритокутової глаукоми. Не рекомендований для лікування дітей та підлітків віком до 18 років.
Особливості препарату Адажио
Препаратом не можна лікувати пацієнтів, що страждають на психоз, пов’язаний з деменцією. Це підвищує ризики летальності, інсульту, транзиторних ішемічних атак. Приймання оланзапіну може призводити до ризиків розвитку наступних хвороб:
- нейролептичний злоякісний синдром;
- збільшення маси тіла, що може викликати цукровий діабет;
- порушення функцій печінки, гепатит;
- тромбоемболія;
- епілептичні напади, судоми;
- пізня дискінезія;
- ортостатична гіпотензія.
Оланзапін має загальну дію на центральну нервову систему, тому препарат з обережністю призначають разом з іншими засобами, що діють на ЦНС.
Пацієнтам, що мають низький рівень лейкоцитів у результаті медикаментозного пригнічення чи токсичного ураження кісткового мозку, оланзапін потрібно використовувати з обережністю.
Адажио потребує поступового скасування. При різкому припиненні приймання лікарського засобу спостерігалися гострі симптоми: сильне потовиділення, безсоння, тремор, роздратованість, нудота або блювання.
Побічні дії
Найчастіше спостерігалися побічні дії з боку кровотворення, нервової, імунної та травної систем. Серед реакцій фіксувалися наступні:
- сонливість;
- збільшення маси тіла;
- еозинофілія;
- підвищення рівнів пролактину, холестерину, глюкози та тригліцеридів у крові;
- глюкозурія;
- запаморочення, акатизія, паркінсонізм;
- лейкопенія, нейтропенія;
- дискінезія;
- ортостатична гіпотензія.
Доволі часто спостерігаються антихолінергічні ефекти, транзиторне асимптоматичне підвищення печінкових трансаміназ, висипання, стомлюваність, гіпертермія, артралгія.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія з інгібіторами CYP1A2 знижує метаболізм оланзапіну. Пероральну біодоступність оланзапіну значно знижує активоване вугілля. Оланзапін є антагоністом до прямих та непрямих агоністів допаміну. Не рекомендується одночасне вживання препарату пацієнтам, що приймають препарати від хвороби Паркінсона та деменції. Також лікарський засіб не сумісний з алкоголем та іншими ліками проти депресивних станів. Сумісне застосування оланзапіну і вальпроату часто призводить до нейтропенії.
Передозування
При передозуванні часто виникають наступні симптоми:
- тахікардія;
- збудження й агресивність;
- дизартрія;
- зниження ступеня свідомості;
- стани від седації до коми;
- делірій;
- конвульсії;
- злоякісний нейролептичний синдром;
- пригнічення дихання й аспірація;
- артеріальна гіпертензія або гіпотензія;
- серцева аритмія і кардіопульмональний шок.
Лікування – промивання шлунку та приймання активованого вугілля. Проводиться симптоматичне лікування і моніторинг функцій життєво-важливих органів і підтримка функцій організму.
Умови зберігання
Препарат не потребує особливих умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Зверніть увагу!
Опис препарату Адажио на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Адажио - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 248,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |