Аекол: інструкція з використання
Аекол є лікарським засобом, що застосовують для лікування ран та виразок. Аекол розчин олійний ефективний при загоєнні (рубцюванні) ран. Цей комбінований вітамінний препарат, у складі якого знаходяться вітаміни А, Е та K, має метаболічні та противиразкові властивості. Ліки прискорюють загоєння ран, виявляють антиоксидантну та протизапальну дію, відновлюють капілярний кровообіг, нормалізують проникність тканин, чинять кровоспинний ефект.
В аптеках мережі «Бажаємо здоров'я» можна придбати ліки для швидкого загоєння ран за прийнятними цінами. На офіційному сайті мережі розміщена інформація про вартість лікарських засобів, наявність в аптеках, особливості застосування, властивості, аналоги тощо. Додатково є опція бронювання препаратів. Заброньований засіб потрібно буде забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.
Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.
Форми випуску
Форма випуску засобу – олійний розчин. Основні діючі речовини – ретинолу ацетат, альфа-токоферолу ацетат, менадіон, бета-каротин. Допоміжний компонент – соняшникова олія. Засіб випускають у флаконах по 100 мл і 50 мл.
На препарат Аекол ціна залежить від об’єму флакона. Олійний розчин можна придбати без рецепта.
Показання до застосування препарату Аекол
У складі комбінованої терапії виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки може бути призначеним і цей олійний розчин. Показання до місцевого застосування препарату:
- тріщини слизової оболонки прямої кишки;
- проктосигмоїдит;
- геморой;
- склеродермія;
- декубітальні, трофічні та варикозні виразки;
- ерозія шийки матки;
- ендоцервіцит, кольпіт;
- гнійно-некротичні рани;
- інфіковані опіки II-III ступеня.
Такі засоби від попрілостей ефективні в лікуванні ран та виразкових уражень шкіри, що виникають у результаті підвищеної пітливості та тертя. Олійний розчин можна наносити на ділянки пахвових западин, під грудьми, між пальцями рук та ніг. Важливо вчасно розпочати лікування, щоби запобігти приєднанню інфекцій та відшаруванню епідермісу.
Перед тим, як лікувати будь-які рани, опіки, виразки та інші пошкодження шкіри, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Самолікування може завдати шкоди вашому здоров’ю.
Режим дозування
Рекомендоване дозування внутрішньо за 30-40 хвилин до їди дорослим по 5-10 мл 2-3 рази на добу протягом 4-5 тижнів. Курс можна повторити через пів року.
Місцево:
- в проктології – у вигляді змочених розчином тампонів або мікроклізм по 30-50 мл протягом 10-12 днів;
- у гінекології – у вигляді змочених розчином тампонів курсом 1-15 процедур.
Зовнішньо наносять на уражені ділянки шкіри, попередньо очищують від некротичних нашарувань, через день.
Протипоказання
При місцевому та внутрішньому застосуванні потрібно виключити наявність підвищеної чутливості до компонентів розчину. Протипоказання при застосуванні внутрішньо:
- вагітність та лактація;
- вік до 14 років;
- гіпервітаміноз А та Е;
- тиреотоксикоз;
- ожиріння;
- виражений кардіосклероз, гострий період інфаркту міокарда, серцева недостатність у стадії декомпенсації;
- жовчнокам’яна хвороба, хронічний панкреатит, тяжка печінкова недостатність;
- гострий і хронічний нефрит;
- гіперліпідемія, гіперкоагуляція, тромбоемболія.
Олійний розчин внутрішньо не призначають при хронічному алкоголізмі, саркоїдозі, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
Особливості препарату Аекол
Тривале застосування може призвести до порушень згортання крові й загострення жовчнокам’яної хвороби та панкреатиту.
Побічні дії
Найчастіші побічні дії при застосуванні препарату:
- стомлюваність, сонливість, головний біль, судоми, внутрішньоочна гіпертензія, порушення зору, зміна смакових відчуттів, підвищення температури, відчуття жару;
- відчуття болю у кістках нижніх кінцівок;
- нудота, блювання, діарея, відсутність апетиту;
- гемолітична анемія;
- зниження артеріального тиску, тахікардія.
Спостерігались алергічні реакції: свербіж, кропив’янка, еритема та висипання, суха шкіра, бронхоспазм, тріщини губ.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Заборонена взаємодія з естрогенами, нітритами та холестираміном. Також не застосовують одночасно з препаратами заліза та срібла, лужнореагуючими засобами, антикоагулянтами непрямої дії. Хлористоводнева та ацетилсаліцилова кислоти несумісні з вітаміном А. Під час тривалої терапії тетрациклінами олійний розчин не призначають.
Передозування
При передозуванні виникають прояви гіпервітамінозу А, Е та К. До симптомів передозування вітаміну А належить дратівливість, запаморочення, діарея, тяжке зневоднення організму, генералізоване висипання та лущення шкіри обличчя. Спостерігається кровоточивість ясен, сухість і виразка слизової порожнини рота, лущення губ.
Для гострого гіпервітамінозу А характерний сильний головний біль, підвищення температури, блювання та біль у суглобах і м’язах. У тяжких випадках розвиваються судоми, серцева слабкість. Проводять симптоматичну терапію.
При застосуванні високих доз вітаміну Е симптоми схожі, але збільшується ризик виникнення тромбоемболій та підвищення концентрації холестерину.
Симптомами гіпервітамінозу K є жовтяниця, підвищення активності печінкових ферментів. З’являються болі у животі, запори або діарея, загальне збудження, висипання на шкірі.
Умови зберігання
Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі до 25 °C.
Зверніть увагу!
Опис препарату Аекол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Аекол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 61,90 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |