Амантин: інструкція з використання
Амантин – лікарський засіб з діючою речовиною амантадину сульфат, що застосовується в неврології та психіатрії. Препарат належить до фармакотерапевтичної групи протипаркінсонічних препаратів. У медицині застосовується з другої половини XX сторіччя. Щоправда, спершу використовувався як противірусний препарат для профілактики та лікування грипу. Згодом була виявлена ефективність у терапії паркінсонізму.
В сучасній медицині застосовується для лікування хвороби Паркінсона та паркінсонізму різної етіології, зокрема нейролептичного та посттравматичного типу. Найкращу ефективність демонструє у терапії ригідних і акінетичних формах захворювання.
Форми випуску
В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» на засіб Амантин ціна може варіюватися, оскільки вартість препарату залежить від кількості таблеток в упаковці.
Таблетки Амантин мають круглу форму, двоопуклу поверхню, риску, вони вкриті плівковою оболонкою білого кольору. 1 таблетка містить 100 мг амантадину сульфату. На фармацевтичному ринку доступні упаковки по 30 та 60 таблеток. Лікарський засіб можна придбати за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Амантин
Амантадину сульфат демонструє властивості антагоніста стріарного допамінового рецептора, тобто сприяє збільшенню концентрації позаклітинного допаміну. В терапевтичних дозах пригнічує процес вивільнення ацетилхоліну й таким чином демонструє антихолінергічну дію.
Засіб із такими властивостями може бути корисним для симптоматичного лікування хвороби Паркінсона – для усунення типових проявів захворювання:
- ригідність;
- тремор;
- гіпокінезія;
- акінезія.
Показанням до застосування цих ліків також можуть бути паркінсонізм, акатизія, рання дискінезія та інші екстрапірамідні побічні ефекти нейролептиків.
Усі засоби при хворобі Паркінсона, зокрема й таблетки амантадину, слід приймати за призначенням лікаря. Самолікування медикаментами цієї групи може бути небезпечним.
Режим дозування
Дозування лікарського засобу для пацієнтів із синдромом Паркінсона та порушеннями рухової активності підбирається індивідуально. Загальні рекомендації:
- Початкова добова доза – 100 мг амантадину сульфату (1 таблетка препарату). Дотримуватися дозування 4-7 днів. За необхідності збільшити дозу це роблять поступово, додаючи по 1 таблетці в тиждень.
- Терапевтична доза – 200-600 мг амантадину, розподілені на 2 приймання в день.
- Рекомендована добова доза для літніх пацієнтів зі сплутаністю свідомості, ажитацією чи з синдромом делірію – 100 мг. За необхідності, якщо пацієнт під постійним наглядом лікаря, можна підняти до 200 мг.
Початкова доза для пацієнтів, яких раніше лікували амантадином у формі ін’єкцій, вища, підбирається індивідуально. Адаптувати добове дозування також необхідно для пацієнтів із нирковою недостатністю, а також для пацієнтів, що проходять комбіновану протипаркінсонічну терапію.
Протипоказання
Застосовувати Амантин інструкція не рекомендує особам, у яких діагностовані:
- виразкова хвороба;
- епілепсія чи інші судомні напади;
- тяжка ниркова недостатність;
- міокардит та кардіоміопатія;
- декомпенсована серцева недостатність;
- брадикардія;
- тяжка шлуночкова аритмія;
- закритокутова глаукома та деякі інші патології.
Протипоказанням до застосування амантадину також є знижений рівень магнію та/або калію в крові, непереносимість компонентів препарату.
Особливості препарату Амантин
До, а також після 1 і 3 тижнів терапії слід зробити ЕКГ. Процедуру слід повторювати перед кожним збільшенням дозування та через 2 тижні після нього.
Лікування слід негайно припини, якщо на тлі терапії виникає запаморочення, непритомність, прискорене серцебиття.
Застосування амантадину пацієнтами з електрокардіостимуляторами можливе лише після погодження з кардіологом.
Не слід раптово припиняти приймання ліків, оскільки це може призвести до загострення симптомів хвороби Паркінсона та виникнення когнітивних порушень.
Препарат не призначають під час вагітності та лактації.
Амантадин може спричиняти запаморочення, впливати на гостроту зору та швидкість реакції. Якщо діагностується набряк рогівки потрібно припинити прийом Амантину.
Побічні дії
Сучасні препарати для нервової системи на основі амантадину здебільшого добре переносяться пацієнтами. Побічні дії, якщо й виникають, то зазвичай швидко минають після припинення приймання ліків. Можливі побічні ефекти у вигляді порушення сну, психічної ажитації, рухових порушень, нудоти, сухості у роті, затримки сечі.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Небажане поєднання та взаємодія амантадину з іншими протипаркінсонічними ліками, антихолінергічними засобами, симпатоміметиками прямої дії на ЦНС, алкоголем.
Передозування
Передозування може виявлятися симптомами гострого токсичного психозу, галюцинаціями, судомами, дихальною недостатністю, комою та іншими тяжкими станами. Спеціального антидота не існує. Лікування симптоматичне. Необхідно промити шлунок та застосувати активоване вугілля. У випадку появи загрози для життя застосувати реанімаційні заходи.
Умови зберігання
Лікарський засіб слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище +25 °C.
Головна перевага мережі аптек «Бажаємо здоров’я» – широкий вибір препаратів від ліцензованих виробників, які жителі Києва та інших міст України можуть придбати за прийнятними цінами. Забронювати потрібні ліки можна онлайн в аптеці за зручною для себе адресою та придбати протягом 48 годин після отримання СМС-повідомлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Амантин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Амантин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 359,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |